emailFB instagram

22 lutego 2021

Smaczne dodatki do fishburgera

Smaczne dodatki do fishburgera
Domowe burgery z pewnością wysoko konkurują z tymi, które są sprzedawane na mieście w foodtruckach. Ich sekret to przede wszystkim wysokiej jakości kotlety, chrupiące warzywa i dodatki w postaci dipów lub sosów. Wiadome jest, że z pewnością będą o wiele zdrowsze, niżeli mocno przetworzone produkty. 
 
Do domowych burgerów staram się dobierać wysokowartościowe dla organizmu produkty, które zapewnią na dłuższy czas  nie tylko nasycenie, ale również odpowiednie składniki odżywcze niezbędne w naszej codziennej diecie. Kotlety do burgerów również staram się wyrabiać z ryby lub mięsa, które jest w miarę odżywcze. 
 
Od dłuższego czasu inspiracją dla mnie są przepisy umieszczone na Przepisy.pl, gdzie jest ogrom przeróżności, które są zdrowe i pożywne.  Między innymi znalazłam tam w ostatnim czasie przepisy na pyszne rybne burgery, czyli tzw. fishburgery. Zawsze staram się dodawać do nich jeszcze świeże zioła, których nie brakuje u nas na parapecie kuchennym. 
 
 
W naszym rodzinnym menu nie brakuje warzyw i owoców, które są idealnymi składnikami w codziennych potrawach. Chłopcy sami sięgają po świeże zioła, cebulę czy nawet czosnek. Dla przedszkolaka jeszcze muszę go przemycać w potrawach, jednak starszak jest już bardziej świadomy, co zajada w ciągu dnia. 
 
Pyszna bułka z ciemnego pełnoziarnistego pieczywa z sezamem, jak również kolorowe warzywa i pieczony fishburger na bazie filetu z dorsza są wyśmienite w zestawieniu. Wspólnie z chłopcami umyliśmy warzywa i zabraliśmy się za sporządzenie naszych domowych fishburgerów. Smak czerwonych ugotowanych buraków sprawi, że burgery nabiorą słodkiego posmaku, a intensywnie czerwony kolor dodatkowo uatrakcyjni wygląd potrawy. Interesującym składnikiem może okazać się również świeżutki pomidor malinowy, jak również ogórek. Czerwona cebula doda wykwintnego smaku. Sam kotlet z dorsza będzie uzupełnieniem całego dania. 
 

Ostatnim, ale bardzo ważnym składnikiem wielu domowych burgerów jest sałata. Zazwyczaj wybieram twarde i kruche odmiany. Lodowa sałata jest u nas najczęstszym gościem w domowym menu.  Równie dobrze sprawdziła się właśnie w przygotowanym przez nas fishburgerze. 

Powiem Wam, że możliwości jest na prawdę bardzo dużo. Sięgając po różnego rodzaju przepisy, równie dobrze możemy skomponować swój ulubiony. Może akurat, będzie to ten jeden jedyny najbardziej smaczny burger.
 


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • zaobserwujesz mojego Facebooka
  • zaobserwujesz mojego Instagrama;

  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly