emailFB instagram

08 lutego 2021

Ile trwa menopauza i jakie wyróżniamy jej etapy

 

Ile trwa menopauza i jakie wyróżniamy jej etapy

Niestety nie można w magiczny sposób obliczyć daty, w której nasza menopauza minie. Jest to bardzo indywidualna kwestia każdej kobiety. To proces, podczas którego wygasają powoli wszystkie procesy hormonalne w jajnikach. Stąd właśnie dzielimy menopauzę na trzy etapy: premenopauzę, perimenopauzę oraz postmenopauzę. W każdym okresie występują różne objawy i ich stopień nasilenia. Sprawdź czym się różnią poszczególne etapy, ile statystycznie trwa menopauza oraz jak radzić sobie z jej objawami.

 

 Ile trwa menopauza?

Menopauza zaczyna się wraz z ostatnią miesiączką. Jednak, by być pewnym, że kobieta przekwitła musi minąć od tego czasu 12 miesięcy. Według ekspertów WHO menopauza występuje zwykle u kobiet między 44. a 56. rokiem życia. Licząc wszystkie etapy menopauzy statystycznie przyjmuje się, że trwa ona około 10 lat. U niektórych może jednak się przedłużyć do 12 czy nawet 14 lat.

To jednak kiedy dokładnie rozpocznie się menopauza i ile potrwa zależy od wielu czynników takich jak geny czy styl życia. Na przykład kobiety zapracowane, palące papierosy i prowadzące niezdrowy tryb życia muszą liczyć się z szybszym przekwitaniem.

 

Zanim zacznie się menopauza

Po osiągnięciu około 40. roku życia, w ciele kobiety zaczynają zachodzić pewne zmiany. Dotyczą one głównie płodności, która powoli wygasa wraz ze zmianami hormonalnymi. Właśnie od tego czasu wyróżnia się dwa okresy poprzedzające menopauzę: premenopauzę oraz perimenopauzę.

Premenopauza zaczyna się od 8 do 10 lat przed menopauzą. Wtedy kobieta zaczyna odczuwać pierwsze objawy menopauzy, ale nie są one bardzo dokuczliwe. Głównie pojawiają się zaburzenia miesiączkowania, cykle są nieregularne, a samo krwawienie może być różne w zależności od miesiąca. Dodatkowo sygnałem informującym, że organizm przygotowuje się do menopauzy są nasilone objawy napięcia przedmiesiączkowego, takie jak silne bóle piersi, bóle w podbrzuszu czy stawów.  Wtedy powinniśmy wykonać testy hormonalne, które zbadają stężenie gonadotropin przysadkowych (FSH czy LH), których podwyższony wynik będzie świadczył o premenopauzie.

Jednak już w przypadku okresu perimenopauzy, kobieta zaczyna odczuwać nieprzyjemne skutki zmian hormonalnych, które towarzyszą jej przez większą część menopauzy. Są to oczywiście uderzenia gorąca, potliwość, bezsenność, zwroty głowy i ogólne złe samopoczucie. Wszystko za sprawą znacznego spadku stężenia estrogenu i progesteronu w organizmie. Jest to tak naprawdę początek menopauzy. 

 

A gdy kobieta już przekwitnie…

 

To jednak kiedy dokładnie rozpocznie się menopauza zależy od wielu czynników i jest sprawą bardzo indywidualną. Menopauza jest uzależniona od predyspozycji genetycznych oraz stylu życia. W zależności od tego możemy przejść menopauzę szybciej, lub rozpocznie się ona w późniejszym czasie.. Objawy z tym związane mogą towarzyszyć nam nawet kilka lat po ostatniej miesiączce. Z czasem organizm przyzwyczaja się do nowej sytuacji i niepożądane objawy menopauzy mijają, ale zanim to się stanie możemy sobie pomóc, by czuć się bardziej komfortowo. W jaki sposób? Stosując między innymi preparaty w których są związki pochodzenia roślinnego - FITOESTROGENY. 

 

Ile trwa menopauza i jakie wyróżniamy jej etapy

Wśród fitoestrogenów najsilniejszymi właściwościami estrogenopodobnymi charakteryzują się IZOFLAWONOIDY z czerwonej koniczyny.


Łagodzą one objawy menopauzy: uderzenia gorąca, nadmierną potliwość, zaburzenia snu, nadmierną nerwowość, zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, suchość pochwy, ból przy odbywaniu stosunku płciowego, spadek libido, dodatkowo

- przeciwdziałają osteoporozie,

- działają korzystnie na gospodarkę lipidową

- mogą być stosowane w zakrzepicy naczyń żylnych i schorzeniach układu krążenia

 

Ile trwa menopauza i jakie wyróżniamy jej etapy

,,Tajemnica łagodnej menopauzy’’

Jednym z chętnie kupowanych suplementów diety  przez kobiety w okresie menopauzalnym  jest FEMIFLAMAX.

 

 

FEMIFLAMAX zawiera 40 mg standaryzowanych i mikronizowanych (1)izoflawonoidów z czerwonej koniczyny, które przyczyniają się do łagodzenia objawów menopauzy  takich jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość i nerwowość, zaburzenia snu, depresyjny nastrój, spadek libido.

Pozostałe składniki zawarte w preparacie:

·   Czarny pieprz -  pomaga w kontroli masy ciała, zwiększa skuteczność innych składników ziołowych;

·   Witamina B - przyczynia się do regulacji czynności hormonalnej;

·   Kwas foliowy - przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;

·  Magnez - pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

 

Stosuje się 1 tabletkę dziennie.

Ile trwa menopauza i jakie wyróżniamy jej etapy
  

Dzięki procesowi mikronizacji, zmniejszone cząsteczki izoflawonoidów z czerwonej koniczyny  szybciej i lepiej się rozpuszczają orazwchłaniają! 

Na podstawie testów skuteczności przeprowadzonych wśród konsumentek suplementu:

 • 72% potwierdziło ogólną poprawę nastroju,
 • 93% ograniczenie nocnych potów,
 • 93% złagodzenie uderzeń gorąca,

aż 93% kobiet  poleciłoby FEMIFLAMAX swojej przyjaciółce !

 

Menopauza nie musi być usłana nieprzyjemnościami związanymi ze zmianami hormonalnymi. Możemy sobie oszczędzić cierpienia i pomóc w walce z objawami, by cieszyć się pełnią życia. Dlatego warto obserwować swój organizm, i gdy tylko zauważymy jakieś zmiany – kontrolować je u lekarza i zacząć działać w imię lepszego samopoczucia każdego dnia.

Więcej o właściwościach czerwonej koniczyny przeczytacie na:

http://lagodnamenopauza.pl/opracowanie-naukowe-o-menopauzie


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
 • pozostawisz komentarz pod postem
 • zaobserwujesz mojego Facebooka
 • zaobserwujesz mojego Instagrama;

 • Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Printfriendly