emailFB instagram

03 lipca 2020

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?

Oświetlenie LEDStosowanie lamp LED jest po prostu modne, ekonomiczne oraz oczywiście również przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Bardzo trudno sobie wyobrazić oświetlenie bez technologii LED, ponieważ oferuje ona wiele przekonujących nas korzyści, których nie da się jej tak naprawdę zignorować i przejść bez jakiegokolwiek zainteresowania.

Oświetlenie LED  zapewniają duże oszczędności, ponieważ zużycie energii jest o 90 procent niższe niż w przypadku żarówek tradycyjnych, które wymienia się z większa częstotliwością. Chronią środowisko - wystarczy wybrać energooszczędne rozwiązanie, które nie zawiera rtęci, a dzięki długiej trwałości generuje mniej odpadów. Ciągłe wymienianie żarówek – za sprawą trwałych diod LED już nie jest wcale takie uciążliwe. Natychmiastowa stuprocentowa jasność – sprawdza się doskonale nie tylko w lampach z czujnikiem ruchu, ale i innych oprawach. To żaden problem w przypadku diod LED. Żarówki LED są dostępne w różnych barwach światła – elastyczne i odpowiednie do każdego zastosowania.


Jak działa żarówka LED?

 

LED to „light emitting diode” (dioda emitująca światło). Zasada działania diod świecących polega na przekształcaniu energii elektrycznej w światło, które za pomocą związku półprzewodnikowego oddają nam jasność w bardzo szybkim tempie. Nowoczesne oświetlenie LED wyróżnia się efektywnością energetyczną i długą trwałością. To ogromne zalety w zakresie ochrony środowiska oraz klimatu. Jedną z wielu i w sumie najważniejszą zaletą jest przede wszystkim brak konieczności ciągłego wymieniania żarówek w naszym mieszkaniu.

Do jakich pomieszczeń nadają się diody LED?

 

W zasadzie do wszystkich. Oprawy, jak również żarówki LED można i powinno się stosować wszędzie na terenie zewnętrznym oraz we wszystkich pomieszczeniach – począwszy od łazienki i kuchni, poprzez salony i sypialnie, aż po korytarze i klatki schodowe. Zalety nowoczesnej technologii LED są tak oczywiste i jest ich tak dużo, że właściwie nie ma w domu i na terenach przydomowych takiego obszaru, dla którego lampy LED nie byłyby odpowiednie. 

Przed nami (już krócej, niż dalej) remont kuchni. Mamy tak naprawdę do dziś głowy pełne pomysłów, jakie zrealizujemy. wybór lamp LED również był jednych z niecodziennych wyborów. Listwy LED sprawdzają się nie tylko w kuchni, ale również w piwnicach, gdzie jest już bardziej ciemniej. Są super rozwiązaniem. Zapewniają przyjemne, pośrednie światło w górnej części ścian za listwami sztukatorskimi, na szafach lub pod kuchennymi szafkami wiszącymi. Listwy LED są dostępne w różnych długościach i o różnych barwach światła, dzięki czemu można eksperymentować wedle własnego uznania.

Homebook Oświetlenie LED

Na Homebook w dziale Oświetlenia LED znalazłam ciekawe rozwiązania, które będziemy brali pod uwagę już niebawem. Jest spory wachlarz produktowy do wyboru i każdy z nas może wybrać co innego - wedle gustu i funkcjonalności produktu. 

Jestem ciekawa jakie oświetlenie jest w Waszym guście i co bierzecie pod uwagę podczas jego doboru w swoich domostwach?Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly