emailFB instagram

15 września 2016

Trzecia edycja akcji Wzorowa Łazienka

Przeprowadzając się do własnego gniazdka, wszystko na spokojnie przemyśleliśmy jak ma wyglądać każdy kąt. W końcu to będziemy tu do końca naszych dni... Łazienka w jasnych kolorach i przede wszystkim funkcjonalna oraz przejrzysta. Jest to miejsce, gdzie higiena stoi na najwyższym poziomie! Najważniejsze, aby nasze pociechy czuły się tam komfortowo i bezpiecznie, dla nas też nie zaszkodzi ;) W szkołach i przedszkolach również łazienki powinny być idealne dla dzieci, by były przyjazne, a poziom higieny stał na wysokim poziomie. Dlatego ruszyła kolejna, już trzecia edycja programu społeczno-edukacyjnego  Wzorowa Łazienka


Według badań przeprowadzonych w 2014 roku przez GFK na zlecenie marki Domestos:
  • niemal co trzeci uczeń negatywnie ocenia stan toalet w swojej szkole
  • 58% dzieci uskarża się na brzydki zapach w łazienkach
  • 52% narzeka na brak podstawowych środków higieny, czyli papieru toaletowego club mydła.

Po raz trzeci marka Domestos pomaga polskim szkołom w poprawie stanu higieny oraz standardu i komfortu szkolnych łazienek. Ale o co tym razem chodzi ?


Aby wziąć udział w akcji należy przygotować pracę pd tytułem „Wzorowa Łazienka” i umieścić jej skan lub fotografię poprzez formularz kontaktowy. Następnie odbywa się głosowanie, warto zachęcić jak największą liczbę znajomych do oddania głosu. Każdą szkołę, która chce wziąć udział w akcji zgłasza dyrektor, a swoje prace uczniowie dodają do galerii przypisanej właściwej szkole.

Akcja skierowana jest do szkół podstawowych w całej Polsce, a jej celem jest poprawa czystości oraz poziomu higieny w sanitariatach. Co za tym idzie - wzrost bezpieczeństwa, jak i dbałość o zdrowie uczniów.

Oddanie głosów na prace uczniów z wybranych szkół to najważniejsze, aby Wasza szkoła wygrała :) Ta placówka, która zdobędzie najwięcej głosów otrzymuje GŁÓWNĄ NAGRODĘ - remont łazienki o wartości 30 tys. złotych, a dodatkowymi nagrodami są roczne zapasy produktów Domestos dla 200 szkół z największą ilością głosów. 

O akcji Domestos możecie poczytać tutaj wzorowa łazienka lub na fanpage Domestos, albo obejrzeć film na kanale YT.

Oprócz walki o jakże cenne nagrody dla szkoły udział w akcji przynosi też konkretne korzyści edukacyjne dla uczniów - marka wspólnie z ekspertami przygotowała scenariusz lekcji o higienie, którą można przeprowadzić np. na lekcji wychowawczej.

Podejrzewam, że wolicie aby łazienki w szkołach Waszych pociech wyglądały np. tak...


a nie tak...
To co?
 Do dzieła !! 

Aneczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly