emailFB instagram

19 maja 2022

Aromaterapia w pielęgnacji i leczeniu dziecka

Aromaterapia w pielęgnacji i leczeniu dziecka

Wyroby medyczne zawierające olejki eteryczne stosowane są w medycynie konwencjonalnej i alternatywnej już od bardzo dawna. Z ich dobroczynnego działania mogą korzystać nie tylko dorośli. W odpowiednich dawkach można ich również używać do pielęgnacji i leczenia dolegliwości u dzieci i młodzieży. 
 
Olejki eteryczne stosowane były już bardzo dawno temu, m.in. w starożytnej Grecji, Egipcie, Indiach, Chinach i Mezopotamii. Cenione są nie tylko za niezwykłe nuty zapachowe, ale przede wszystkim za ich działanie terapeutyczne. Olejki eteryczne powstają w wyniku destylacji roślin aromatycznych, czyli poddaniu ich działaniu pary wodnej lub maceracji inaczej mówiąc rozmoczeniem tłuszczami.
 

Wyroby medyczne nasączone olejkami eterycznymi są stosowane bardzo często przez nas, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na wirusówki, czy też dają się nam we znaki różnego rodzaju pyłki w powietrzu. Zazwyczaj sięgamy wtedy po produkty w sztyfcie. Natomiast dla chłopców wybrałam w ostatnim czasie produkty Bąbel firmy Langsteiner.

 
Płyn do kąpieli Bąbel

Zawiera składniki naturalne, które przez swoje właściwości przyczyniają się do zwalczania infekcji u dzieci. W składzie znajduje się m.in. olejek eukaliptusowy, olejek sosnowy i olejek lawendowy, które wspomagają leczenie objawów przeziębienia i grypy poprzez udrożnienie dróg oddechowych. Wspierają odprężenie i spokojniejszy sen. 
 
Plastry Bąbel
 
Plasterki nasączone są olejkiem z sosny zwyczajnej, eukaliptusa, mięty pieprzowej oraz rozmarynu, które uwalniając naturalne aromaty udrażniają nos, pobudzają funkcje odpornościowe organizmu i pomagają w zwalczaniu bakterii i wirusów znajdujących się na błonach śluzowych układu oddechowego. Doskonale sprawdza się w parze z płynem do kąpieli Bąbel. 
 
Plastry Bąbel Aroma

Plastry Bąbel Aroma
Każdy z nas wie, ze katar trwa tydzień lub siedem dni. Kiedy jednak dość szybko użyjemy wyrobów medycznych i leków wspomagających, to zawsze jest nadzieja, że czas przeziębienia lub zaostrzenia alergicznego jest nieco krótszy. Nasz przedszkolak jest narażony na różnego rodzaju pyłki drzew, jakie są już powietrzu. Dodatkowo dochodzą różnego rodzaju infekcje - co tu więcej mówić - trzeba wspomagać się, aby zatkany nos aż tak bardzo nie dawał się we znaki.
 

Na noc przyklejałam na piżamkę naszego starszaka aromatyczne motylki, które są nasączone olejkami. Dodatkowo do kąpieli dodawałam odrobinę płynu do kąpieli. Z wyżej wymienionych wyrobów medycznych jestem zadowolona. Sama też z przyjemnością dolewam do kąpieli kilka kropli płynu bąbel dla zdrowia, przyjemności i relaksu.

A Wy jakimi produktami ratujecie się w czasie przeziębienia?
 


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka 
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;

  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly