emailFB instagram

23 grudnia 2021

Kolonie oraz obozy młodzieżowe – dlaczego warto wysyłać na nie dziecko?

Obozy młodzieżowe – czy warto wysyłać dziecko?

Obozy młodzieżowe, zarówno jak i kolonie dla dzieci zawsze kojarzą się z wolnym czasem od nauki. Odpowiednio zaplanowane wakacje, czy też ferie sprzyjają ku temu, aby nasze dzieci zapisać na pełen przygód obóz młodzieżowy. Tylko jest jedna wielka różnica miedzy koloniami dla dzieci, a obozami młodzieżowymi. A jaka? Już Wam wszystko wytłumaczę...


Co to jest obóz młodzieżowy oraz czym różni się od kolonii dla dzieci?

Pojęcia kolonie i obozy młodzieżowe bardzo często stosowane są zamiennie w różnego rodzajach ofertach turystycznych, czy chociażby w potocznych naszych rozmowach między sobą, kiedy próbujemy zaplanować tego typu atrakcje dla naszych pociech. Jaka jest zatem różnica pomiędzy koloniami dla dzieci, a obozem młodzieżowym? Różnica jest tu diametralna, ale tylko i wyłącznie chodzi o wiek uczestników. Przyjęło się, że kolonie przeznaczone są dla młodszych dzieci – zazwyczaj do 12 lat, a obozy młodzieżowe to wakacyjne, jak i zimowe wyjazdy dla starszych dzieci i młodzieży.

kolonie i obozy młodzieżowe

Almatur to najdłużej działające w Polsce biuro podróży o ugruntowanej pozycji, ponad 65 lat doświadczenia, doskonała znajomość branży, zmiennych potrzeb klientów. Obozy, jak i kolonie młodzieżowe przykuły naszą uwagę przede wszystkim różnorodnością szerokiej oferty – obozy sportowe, np. rowerowe, pływackie, kulinarne, paintballowe, snowboardowe, jak również narciarskie; Znajdziemy też bardziej oddane naszym powszechnym pasjom plastycznym, czy tzw. DIY. Uwagę również zwracają oferty na obozy, np. Super First Moment trwająca do 15.01.2022 r., a także First Moment, która kończy się 15.02.2022 r., dzięki którym możemy otrzymać minimum 300 zł zniżki, jeżeli w tym właśnie okresie dokonamy rezerwacji. Ważną kwestią jest również to, że zapisując dzieci na obóz sportowy, honorowany jest Bon Turystyczny. Natomiast Pakiet Gwarancyjny polega na zachowaniu gwarancji niezmienności ceny już wykupionej oferty (np. w przypadku gwałtownej zmiany kursów walut, inflacji itp). Z kolei bon do Young Reporter o wartości 50 zł lub limitowaną koszulkę Almatur, otrzymają uczestnicy obozów, którzy wezmą udział w akcji Całą Ekipą na Wakacje lub Przyprowadź Przyjaciela. Jest serio w czym wybierać!


Oferta młodzieżowych obozów i kolonii Almatur jest bardzo szeroka.

 

Tym bardziej, że z ogromnymi sukcesami organizowane są obozy rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, ponieważ priorytetem jest tutaj aktywny wypoczynek. Nic tak nie odpręży po ciężkiej sesji oraz całym semestrze, jak wyjazd ze znajomymi na obozy studenckie, które zapewniają niecodzienne wrażenia oraz niezapomniane wspomnienia. Każdy z nas również może wybrać z oferty tematyczne obozy, które nie tylko merytorycznie poszerzą naszą wiedzę, ale również zajęcia praktyczne dostarczą z pewnością wiele pozytywnych emocji. Tutaj można wziąć pod uwagę np. obozy kulinarne, które z pewnością zachęcą nasze pociechy do wzięcia udziału i przy okazji poznają ogólne zasady przygotowywania potraw oraz samodzielnie uczą się dobierania składników, łączenia smaków i eksperymentowania w kuchni. Natomiast na obozach muzycznych jest niesamowita okazja do rozwijania pasji, a być może odkrycia nowych zainteresowań muzycznych. W trakcie obozu muzycznego, profesjonaliści pomogą uczestnikom wykreować oryginalny wizerunek sceniczny oraz pomogą pozbyć się tremy, która jest niesamowita do jej okiełznania. Przechodząc do praktyki, poznasz podstawowe techniki gitarowe,  spróbujesz aranżacji utworów, a nawet skomponujesz swoją własną piosenkę. W tym wszystkim i tak jest najważniejszy flow i fun, prawda? ;)

 

Almatur to najdłużej działające w Polsce biuro podróży

Warto również zaznaczyć, że program kolonii, jak i obozów młodzieżowych prowadzi wyspecjalizowana kadra nauczycieli, wychowawców świetlic, pracowników domów kultury. Ich uprawnienia są weryfikowane przez Kuratora Oświaty. Almatur posiada własne autokary, ale współpracuje też z koncesjonowanymi przewoźnikami. Jako lider rynku potrafią zaoferować najbardziej atrakcyjne ceny, jednocześnie utrzymując jakość. To najważniejsze atuty biura podróży, z którymi warto się zapoznać, jeżeli chcemy wysłać nasze pociechy na fajowy wypad i zagwarantować im niezapomniane przeżycia na całe życie.

 

Podsumowując, kolonie oraz obozy młodzieżowe są nie lada atrakcją na poziomie społecznym. Jest to przede wszystkim idealna okazja na kształtowanie poczucia samodzielności u naszych pociech. Dzieci oraz młodzież, która robi wszystko razem w grupie, pozytywnie rozwija proces przełamywania się przed wieloma rzeczami, które sprawiają im trudność. Dochodzi do tego wsparcie oraz doping rówieśników. Kolonia, jak i obóz to czas na naukę gospodarowania kieszonkowym. Wiadomo, że kwota przeznaczona dla naszych dzieci musi im wystarczyć na wszystkie zachcianki dla nich podczas pobytu w rozłące z rodzicami. Kolejnym atutem jest zdobywanie umiejętności podczas obozów tematycznych. Dużą rolę odgrywa budowanie dobrych relacji nie tylko wśród rówieśników, ale również z kadrą, a także empatyczne podejście do każdego kto przebywa z nami na obozie. Nie trzeba tutaj wspominać, że wiele sympatii po takich wyjazdach jest zachowana na długo. Z doświadczenia wiem, że pamięć po takich wyjazdach trwa przez lata. Spotkanie się później na mediach społecznościowych, czy gdzieś poza szkołą i domem, niesie miłe wspomnienia i frajdę dla nas samych. 

 

Post sponsorowany


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • zaobserwujesz mojego Instagrama
  • zaobserwujesz mojego Facebooka

  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly