emailFB instagram

30 grudnia 2021

Cynkokrem ochroną dla wrażliwej i delikatnej skóry

Cynkokrem ochroną dla wrażliwej i delikatnej skóry

Dziś wracam myślami do chwil, kiedy zostałam mamą. Wówczas opieka nad maluszkiem była dla mnie obca. Od pierwszych dni musiałam zadbać o delikatną skórę niemowlęcia. Stosowałam produkty, które miały rekomendację pielęgniarek oraz położnych. Z biegiem lat stwierdzam, że tych samych kosmetyków z powodzeniem mogą używać również dorośli, gdyż tworzą barierę ochronną na powierzchni każdej skóry. 

 

Dobre kosmetyki o bezpiecznym i sprawdzonym składzie mogą służyć całej rodzinie. Składniki tego typu produktów pielęgnacyjnych chronią skórę, zwalczają drobnoustroje chorobotwórcze i wspierają regenerację skóry. Począwszy od najmłodszych z bardzo delikatną skórą, poprzez skórę trądzikową, aż po skórę atopową. CynkoKrem® ma ogromny wachlarz zastosowań i stał się od kremem rodzinnym, praktycznie na każdy problem skórny.Produkt występuje w dwóch wariantach – CynkoKrem® i CynkoKrem GO®

 

 


Pierwszy z nich, CynkoKrem®, charakteryzuje się gęstą konsystencją i dużą zawartością cynku. Jest umieszczony w pojemnym, zakręcanym pojemniku, który idealnie mieści się w dłoni, dodatkowo usprawniając stosowanie. Z łatwością każdy z naszej rodziny ma do niego dostęp w niekomfortowych sytuacjach. Dozowanie kremu polega na umieszczeniu kremu na dłoni i rozprowadzeniu go delikatnie na podrażnione miejsce na skórze. Wystarczy niewielka ilość kremu na problematyczne miejsce na skórze, by efekty były widoczne.

 CynkoKrem GO® znajdziemy w zupełnie innym opakowaniu - wygodnej w użyciu tubce. Ten produkt posiada lekką konsystencję oraz nieco mniejszą zawartość cynku. Wygodną tubkę można spokojnie zabrać ze sobą do torebki i użyć praktycznie wszędzie, kiedy tylko pojawi się dyskomfort. 

U nas sprawdził się idealnie CynkoKrem GO, gdyż zabraliśmy już go niejednokrotnie na spacer czy dłuższe podróże. Dzięki poręcznej tubce, jest bardzo łatwy w dozowaniu, jak również sama aplikacja na cerę nie sprawia żadnego problemu. Krem szybko wchłania się w podrażnione miejsce, jak również przynosi efekty w dość szybkim czasie. Jesteśmy z niego zadowoleni. 

 


 
Oba produkty mają prosty, a przede wszystkim krótki skład:

 • tlenek cynku,
 • pantenol,
 • olej ze słodkich migdałów,
 • lanolina,
 • oliwa z oliwek,
 • wosk pszczeli.

Koniecznie trzeba tu zaznaczyć, że oba produkty działają zarówno profilaktyczne, jak i na zaistniałe już zmiany skórne. Posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.


Podsumowując, dobry kosmetyk może złagodzić swędzenie poprzez odpowiednie nawilżenie skóry, uzupełnienie bariery lipidowej chroniącej ją przed czynnikami drażniącymi oraz działając przeciwzapalnie. Warto jednak sprawdzić, czy  produkt, który chcemy zastosować, nie zawiera substancji, które podrażniają skórę. Drażnić mogą np. benzoesan benzylu czy alkohol benzylowy. Dlatego warto sięgać po sprawdzone produkty, rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka, jak również przez naszego lekarza, który docelowo poleci produkt, który pomoże nam na podrażnienia czy też będzie zapobiegał przed powstawaniem stanów zapalnych, odparzeń i odleżyn. Zdecydowanie warto mieć taki produkt w domowej apteczce! 

 


 
Więcej informacji znajdziemy na: 
instagramie oraz fanpage CynkoKrem®


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
 • pozostawisz komentarz pod postem
 • zaobserwujesz mojego Facebooka
 • zaobserwujesz mojego Instagrama ;

 • Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Printfriendly