emailFB instagram

17 maja 2020

Gra Admirał z wykorzystaniem Kart Grabowskiego - gry logiczne

Karty Grabowskiego

Lubicie grać w gry? Bo my bardzo! Zawsze wybieramy te, z których trzeba wykazać się strategicznym myśleniem. Dzieci to uwielbiają, tym bardziej, jak wygrywają. Gry logiczne cechują się tym, że każda z nich ma inną dynamikę, dzięki czemu można dobrać zabawę do charakteru oraz usposobienia dziecka. Nasi chłopcy mają różny temperament, ich charaktery dopiero kształtują się, ale każdy z osobna jest uparciuch i dąży do celu. Kiedy grają, to każdy z nich chce wygrać, więc grają do czasu kiedy każdy z nich zdobędzie pierwsze miejsce.

Gry i zabawy z wykorzystaniem Kart Grabowskiego

Gry i zabawy z wykorzystaniem Kart Grabowskiego

Gry i zabawy z wykorzystaniem Kart Grabowskiego
 

Karty Grabowskiego znamy nie od dzisiaj! Są z nami od bardzo dawna. Przez ostatni czas gramy sobie w gry i łamigłówki z wykorzystaniem właśnie Kart Grabowskiego. Podobnie jak w inne zestawy podstawowe znajdziemy książkę z instrukcjami  6 gier i 60 łamigłówek, jak również pudełko, w którym znajduje się talia 36 kart w trzech kolorach, 36 patyczków do liczenia w trzech kolorach, 4 pionki oraz kostka do gry. Możemy również zaopatrzyć się w zestaw rozszerzony, w którym znajdziemy dodatkowo książkę zawierającą aż 35 gier z dokładnie z ich opisem. Łamigłówki i gry przedstawione w książce uczą dzieci w prosty sposób matematyki oraz logicznego myślenia poprzez zabawę. Karty Grabowskiego Gry logiczne to talia specjalnych kart wraz z akcesoriami i wiele różnorodnych gier z ich wykorzystaniem. Każdy, kto ukończył pięć lat zachęcany jest do wspólnej zabawy!Karty Grabowskiego Admirał

Scenariusz gry wzorowany jest na przykładzie gry Statki. W tej wersji budujemy statki z czerwonych kart. Każdy z graczy układa swoją planszę i rozmieszcza w niej swoją flotę. Gracze na przemian odkrywają karty przeciwnika. Gracze biorą sobie po 18 kart: 6 czerwonych, 6 niebieskich oraz 6 zielonych. Prowadzący ustawia się tyłem do rozkładanych kart, a jego przeciwnik układa ze wszystkich swoich kart planszę o wymiarach 3x6. Na tej planszy rozmieszczamy swoją flotę złożoną z trzech statków: 1-kartowego, 2-kartowego oraz  3-kartowego. Statki nie mogą być umiejscowione bezpośrednio jeden obok drugiego.Karty zielone i niebieskie tworzą morze. 


Admirał Karty Grabowskiego

Gdy przeciwnik prowadzącego skończył układanie planszy, następuje zamiana ról: teraz prowadzący układa swoją planszę.  Gracze na przemian odwracają karty - po jednej - na planszy przeciwnika. Postępują tak dotąd, aż jeden z graczy odkryje wszystkie czerwone karty na planszy przeciwnika. Trzeba mieć również to na uwadze, że gra może zakończyć się remisem.

Gra Admirał Karty Grabowskiego

Gra Admirał Karty Grabowskiego

Admirał Karty Grabowskiego

Prowadzący przyznaje graczom punkty: 1 punkt - za odkrycie 6 kart czerwonych na planszy przeciwnika. Po punkcie - za każdą kartę czerwoną odkrytą na planszy przeciwnika. Kiedy skończy się rozgrywka i każdy z graczy otrzyma zasłużoną liczbę punktów, to możemy rozpocząć kolejną rozgrywkę na takich samych zasadach. Trzeba również pamiętać (o czym czasami zapominamy sami), że pomiędzy rozgrywkami gracze wymieniają patyczki u prowadzącego (5 patyczków żółtych, to 1 patyczek czarny, 2 patyczki czarne to 1 patyczek czerwony). Po zakończeniu ostatniej rozgrywki, każdy z graczy liczy swoje punkty. Zwycięża ten gracz, który ma ich najwięcej. Zwycięzca zdobywa tytuł ADMIRAŁA - potrafił najszybciej namierzyć statki przeciwnika.

Gra logiczna  Admirał Karty Grabowskiego

Osobiście również uwielbiam tę grę, bo przypomniały mi się czasy, kiedy graliśmy w szkole w statki. Rysowaliśmy zawzięcie kwadraty na kartkach w kratkę i budowało się swoje floty. Eh.. to były czasy! Teraz z przyjemnością gramy w grę Admirał, a chłopcy bardzo szybko pojęli o co w niej chodzi.

Mieliście możliwość poznać tę grę?


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;

  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly