emailFB instagram

13 maja 2020

Gry dla dzieci z rodzicami w domu w czasie pandemii i nie tylko


Gry dla dzieci z rodzicamiZabawy dla dzieci w domu mogą być proste albo nieco bardziej skomplikowane. Gdy biorą w nich udział także rodzice, stają się jeszcze atrakcyjniejsze, prawda?  Jest sporo ciekawych gier, w których również bierzemy udział z chłopcami. W czasie pandemii sporo rodziców wspólnie ze swoimi pociechami są w domu. Mamy zdecydowanie więcej czasu na to, aby razem spędzić sympatycznie czas. Jednym z pomysłów są gry, w których bierze większa ilość osób. Zazwyczaj z boku przypatrywałam się, jak chłopcy wspólnie sobie grają w warcaby, albo układają drewniane klocki czy chociażby grają sobie na tablecie.O wiele ważniejsza jest dla dziecka sama zabawa, zwłaszcza jeśli może się bawić z osobami, które kocha. Wielu rodziców jednak nie wie, jakie zabawy dla dzieci w domu mogą swoim pociechom zorganizować. U nas sprawdzają się zazwyczaj ciekawe gry, które mogą zaciekawić dziecko na dłużej. Są to przede wszystkim te gry, jakie znajdziemy w książkach wraz z zestawami kart, jak również te gry planszowe albo puzzle.
Klocki drewniane Jenga

Klocki drewniane Jenga

Jenga wciągnęła nas pewnego wieczoru bardzo mocno. Tu trzeba być ostatnim, aby wygrać. Z drewnianej wieży wyciąga się klocki i układa ku górze. Trzeba mieć mega farta, aby ją wygrać. Puzzle od zawsze pamiętam, jak nas wciągały. Ostatnio głośno było w sieci o akcji #układamydlawas, w której nabywało się puzzle z limitowanej serii. Puzzle zostały wydane dla szczytnego celu związanego ze szczególną sytuacją w Polsce i na świecie. Cały przychód uzyskany ze sprzedaży tych puzzli zostanie przekazany przez Trefl SA na Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa fundacji WOŚP, a stamtąd trafi do najbardziej potrzebujących placówek. Powiem Wam dodatkowo, że jak już puzzle zostały wysłane do nas, to trafiła do nas informacja, że pieniążki od nas trafiły do Bydgoszczy na pomoc z walką z wirusem COVID-19.


TREFL #UKŁADAMYDLAWAS

Warcaby są grą dla dwóch osób, jednak zaskoczyło mnie to, że nasz młodszy syn załapał o co w niej chodzi. Gramy sobie często w tę grę. Bardzo dużo z nią śmiechu. Dodatkowo gra uczy logicznego oraz strategicznego myślenia, jak również planowania kilka kroków do przodu.

Warcaby gra planszowaJestem bardzo ciekawa, jakie znacie ciekawe gry i zabawy z dziećmi.
Lubicie grać również z nimi?
Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:


  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly