emailFB instagram

14 grudnia 2019

Gra z wykorzystaniem Kart Grabowskiego Tabliczka Mnożenia - Kopciuszek


Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia
Kopciuszek to piękna baśń o dziewczynie, której nie było łatwo. Miała okropną macochę i przyrodnie dwie siostry, które zawsze robiły jej pod górkę. Jednak kiedy była na balu poczuła się pięknie i wpadła w oko księciu. Na balu zgubiła pantofelek i książę szukał w nadziei, że znajdzie piękną dziewczynę z balu, która wymknęła z niego bardzo szybko. Baśń braci Grimm kończy się szczęśliwie i żyli długo i szczęśliwie.

Kopciuszek to również gra pomagająca dzieciom opanować tabliczkę mnożenia. Gra z wykorzystaniem kart Grabowskiego Tabliczka mnożenia, która oczywiście jest świetną alternatywą na wykorzystanie dłuższych wieczorów z dziećmi. 

Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia

Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia

Gra polega na tym, że uczestnicy rozkładają w rozsypance oddzielnie karty czarne od kart czerwonych. wszystkie oczywiście są odkryte. Jedna z osób wybiera czarną kartę, na której jest np mnożenie przez 3. Kładziemy ją na środku. Wówczas układamy serię od 1 do 10 mnożącą przez 3. 

Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia

Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia

Gracz siedzący obok po lewej stronie musi odpowiedzieć, jaka karta leży obok - czyli jej wynik. Jeśli poda wynik niepoprawny, to pozostali uczestnicy gry mogą go poprawić. Następnie odwraca kartę i sprawdza, czy podał poprawną odpowiedź. 

Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia

Następnie może sam odkryć dowolną kartę, a gracz po lewej stronie musi odpowiedzieć, jaka karta będzie po drugiej stronie. Możemy bawić się dowolnie odkrywając na początku kartę z wynikiem, a później zgadywać kartę z działaniem. Po zakończeniu rozgrywki, możemy odkryć wszystkie karty i przy okazji zapamiętując wzrokowo karty wynikowe z działaniami. Grać możemy oczywiście do woli, układając do woli różne serie. 

Podsumowując, bardzo spodobała nam się ta gra, gdyż Maciuś może poznawać i bawić się w dalszym ciągu tabliczką mnożenia. Widzi wyniki kolejnych serii kart mnożenia przez daną cyfrę. Dodatkowo czasami po grze sprawdzamy się z daną serią mnożenia. Ostatnio opanowaliśmy mnożenie przez trzy.

Dajcie koniecznie znać, w jakie gry gracie ze swoimi bliskimi w takie dłuższe wieczory. A jeśli nie macie jeszcze sprawdzonego prezentu dla swoich pociech, którzy lubią zabawy planszowe, to serdecznie Wam polecam Karty Grabowskiego! Tym bardziej, że taka nauka poprzez zabawę oczywiście owocuje na przyszłość. Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly