emailFB instagram

22 lipca 2019

Porządki domowe z Clineo
Zadbany dom lub mieszkanie, to podstawa! Uporządkowana przestrzeń napawa do nowych pomysłów, które szybko przechodzą w realizację i spełnienie. Porządek w większości przypadkach decyduje o skupieniu, pozwala zebrać myśli oraz efektywnie pracować, a nawet spokojnie odpoczywać. Dla mnie porządek nie zawsze oznaczał, że musi być wszędzie posprzątane na błysk. W kilku miejscach było rzeczywiście czysto, jednak musiałam mieć w swoim pokoju nieład artystyczny, w którym zawsze odnajdywałam się.  Wszystko wywróciło się do góry nogami odkąd wyszłam za mąż i założyliśmy rodzinę. Sprzątaliśmy zawsze i było ok. Jeszcze bardziej zadbałam o czystość w domu, kiedy urodziłam drugiego synka. Po pewnym czasie u Bartusia zdiagnozowano AZS. Dziś jest już ok, ale zanim doszliśmy do momentu, aby jego skóra była w naprawdę okiełznanym stopniu, wiele przeszliśmy i sobie nawet dobrze z tym radziliśmy - teraz piszę to wszytko patrząc z perspektywy czasu, bo wcześniej nie było tak łatwo na ile się wydawało. 

Jako mama dwójki dorastających chłopców nie mogę powiedzieć, że w naszym mieszkaniu jest zawsze czysto. Każdego dnia zmagam się z brudem w kuchni po przygotowanym obiedzie, czy też plamami na ubraniach od trawy czy soków, jakie sobie robimy w zaciszu domowym. O nie - nie jest u nas wcale kolorowo! I nie będę pisać, że jestem perfekcjonistką w tym, co robię. Mimo to staram się, aby był zachowany porządek, dzieci miały co jeść i było pysznie, a ubrania były zawsze czyste, jakie na siebie włożą tuż po obudzeniu się o poranku. Z resztą nie robię tego dla samej siebie, ale dla całej rodziny. 

W kuchni po całym dniu - sporządzaniu wyśmienitej i pachnącej kawki, późniejszym śniadanku, przygotowywaniu obiadu, a później już podwieczorku czy kolacji - jest co sprzątać. Po umyciu naczyń i posprzątaniu ogólnym na meblach kuchennych, kuchenkę czy też piekarnik, a nawet zdarza się, że i okap myję fajnym produktem, który sobie dobrze radzi nie tylko z tłuszczem, ale i kurzem, który gdzieś tam się uchował. 
AJAX Optimal 7 to profesjonalny płyn do mycia kuchni, który zamówiłam ze sklepu Clineo. jest on dedykowany tłustym plamom. To właśnie przez nie, podczas czyszczenia płyta gazowa lubi się mazać, a plamy szybko zasychają pod wpływem wysokiej temperatury. Mając jednak produkt dedykowany temu problemowi, tłuste plamy szybko znikają i wszystko jest w porządku. To samo mogę napisać, że bardzo dobrze myje się nim piekarnik czy też okap. Ma nawet przyjemny zapach, który na dłużej utrzymuje się po umyciu kuchenki.

Kolejnym zmaganiem, z jakim borykam się co jakiś czas są plamy na ubraniach, zwłaszcza na koszulkach lub spodniach chłopców. Dla mnie to standard, jednak chcę, aby ich ubrania mogły jak najdłużej przetrwać, bo naprawdę są bardzo dobrej jakości, jak i delikatne. Pokrótce - większość ich ubrań jest tylko bawełnianych. 

Do wybawiania plam używam od jakiegoś czasu Perlux Odplamiacz do tkanin ze szczoteczką.  Ten odplamiacz nie zawiera chloru, co czyni go bezpiecznym w użyciu nie tylko dla włókien, ale też dla skóry dłoni. Produkt nie wybarwia materiałów, pielęgnuje i chroni kolor. Posiada niezwykle komfortową w użyciu, gęstą formę żelu. Nowatorski aplikator w formie szczoteczki pozwala jeszcze efektywniej pozbyć się różnego rodzaju plam. Dał sobie świetnie radę z białą koszulką Maćka, który pobrudził ją, wylewając na siebie sok z buraczka czerwonego, marchewki i jabłka. No cóż - zdarza się najlepszym :)) Tak czy inaczej plamy nie ma, a koszulka jest gotowa do użycia i brudzenia się kolejny raz!

Podsumowując, będąc w domu codziennie mam coś do zrobienia, czasem nawet sporadyczne sytuacje losowe związane z plamami, bądź czymś grubszym do wyczyszczenia. Wybieram jednak te produkty, z którymi długo nie trzeba czekać, aby pomogły wyczyścić daną rzecz. Ich aktywne formuły zawarte w żelu czy płynie idealnie sobie radzą z tym wszystkim, a ja mam więcej czasu na przyjemności i spełnianie swojej pasji. 

Jestem ciekawa, jak Wy sobie radzicie w takich przypadkach. 
Po jakie produkty do czyszczenia sięgacie najczęściej ? 


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:

  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly