emailFB instagram

23 lipca 2019

Czy masaż tajski jest skuteczny?W poprzednich stuleciach masaż tajski przeznaczony był tylko i wyłącznie dla członków rodziny królewskiej. Nikt poza nimi nie miał tylu przyjemności z masażu, jak oni. Te czasy na dobre się skończyły i w dzisiejszych czasach masaż tajski, jak również inne masaże relaksacyjne to jedne z popularniejszych masaży orientalnych w Polsce.


Kilka razy miałam mieć okazję skorzystać z masaży i powiem Wam, że nic tak nie zrelaksuje nas jak odprężający masaż. Można je rozróżnić - bo mamy do wyboru szeroki wachlarz - od ajuwerdyjskiego po gorące kamienie, tajskie, olejkami aromaterapeutycznymi, olejkiem kokosowym, czy też wyszczuplające. Za każdym razem, kiedy szłam spięta na masaż, to miałam obawy, że mocno gdzieś mnie naciągną lub też ścisną. Na szczęście były to tylko obawy, bo tak naprawdę mogłam tam doznać błogiego relaksu.Tajski masaż oraz szeroką gamę relaksacyjną proponuje nam ThaiSun - sieć profesjonalnych salonów tajskiego masażu. Wizyta w każdym z salonów masaży ThaiSun pozwoli nam przenieść się do krainy błogiego relaksu i poczuć jak na jednej z rajskich plaż Tajlandii bez wyjeżdżania w daleką podróż.
Zgodnie z legendą sztuka tajskiego masażu powstała z myślą o leczeniu dolegliwości samego Gautamy Buddy, a także pomagała odzyskiwać sprawność szlachetnie urodzonym z królewskich rodów panujących w tym czasie w Azji. Przez ponad dwa tysiące lat techniki masażu tajskiego stopniowo ewoluowały konkurując zwycięsko ze szkołami masażu z całego świata, dzięki czemu w dzisiejszych czasach salony masażu tajskiego ThaiSun oferują nam całą gamę różnych odmian tradycyjnego tajskiego masażu zaczynając od masażu wybranych partii ciała np. pleców lub stóp (refleksologia), poprzez masaże z wykorzystaniem olejków aromatycznych, a kończąc na funkcjonalnych masażach sportowych lub zbawiennych dla odporności masażach stemplami ziołowymi, które wschodnia medycyna wykorzystuje jako obronę w walce ze stanami zapalnymi.

Masaże wykonywane w naszych salonach masażu tajskiego są dostępne dla każdego - niezależnie od wieku.  Personel w salonie jest w stanie dopasować sposób wykonywania zabiegu nawet dla najbardziej wymagających osób. 

Sama dobrze pamiętam czas, kiedy trafiłam do takiego salonu i opowiedziałam, jak w niewygodnych japonkach wybrałam się na długi spacer z synkiem, który jeszcze jeździł w wózeczku. Śródstopie niemiłosiernie mnie bolało, bo nadwyrężyłam podczas spaceru. Korzystałam z maści i żeli, jakie mi polecano w aptece. Jednak ból na moment został wygrzewany i ustawał, a później wracał.. Trafiłam jednak na naszym wyjeździe wakacyjnym na salon, w którym wykonano mi masaż po części zdrowotny i relaksacyjny. Noga na drugi dzień przestała boleć, musiałam tylko przez cały dzień po masażu jej oszczędzać. Do dnia dzisiejszego (a minęło dwa lata) ból nie wraca. 

Polecam Wam z całym sercem takie masaże, niezależnie od wieku. Zrobią Wam dobrze i poczujecie się zrelaksowani, błogo i to będzie czas tylko i wyłącznie dla Was. 

Jestem ciekawa czy korzystaliście kiedykolwiek z masaży?
Jak Wasze wrażenia? Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:

  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly