emailFB instagram

07 lutego 2018

Kapitan Nauka | Świat Malucha - Zima, Piszę i zmazuję - LiteryW ostatnim czasie, kiedy mam obu chłopców w domu, to stwierdziłam, że nasz przedszkolak nie będzie mieć przerwy od nauczania, jakie jest właśnie w przedszkolu na poziomie nauki dzieci w jego wieku. Bartuś również jest coraz bardziej aktywnym chłopcem pod względem intelektualnym, jak i fizycznym. W godzinach przedpołudniowych staram się z chłopcami bawić poprzez naukę. Wybieramy takie zabawki dla naszych dzieci, które w dużej mierze sprzyjają rozwojowi ich wyobraźni oraz pobudzą w nich ciekawość świata. Szeroki asortyment Kapitana Nauki wpisuje się akurat w ich zainteresowania. Wybrałam ostatnio dla nich bardzo ciekawe pakiety edukacyjne, które rzeczywiście je zaciekawiły na dłuższą chwilę.

Pakiet zabaw rozwijających słownictwo i ciekawość świata u maluchów.
Cena: 29,90 zł
Aby wprowadzić Bartusia w ten pakiet, który zawiera różnego rodzaju rzeczy oraz sytuacje, czy też stan pogody jakie są w zimie czekałam do momentu, aż świadomie poczuje i zobaczy co to zima. W końcu spadł upragniony przez dzieci śnieg. Trzeba się cieplej ubierać, a zabawy na śniegu to dla nich czysta frajda. Choć z Mackiem trochę siorbają noskiem, to i tak wychodzimy na dwór, aby mogli pobawić się w śniegu. Ten pakiet pozwolił Bartusiowi bardziej skojarzyć co jest potrzebne do ubrania, kiedy wychodzimy na mroźne powietrze. Zobaczył na obrazku śnieg oraz Świętego Mikołaja oraz choinkę. Pokazuję mu w książeczce obrazki, które próbuje nazywać po swojemu. Mówi, że na łyżwach robi się ziuuuu.... :)) Zadania, jakie wykonuje zdecydowanie wzbogacają słownictwo oraz pobudzą jego wyobraźnię. Naprawdę świetna zabawa, która pochłonęła go na dłuższy czas, tym bardziej, że z przyjemnością układaliśmy puzzle. 

Do samodzielnej zabawy i nauki!
Cena: 22,90 zł
Maciuś w przedszkolu jest na etapie uczenia się literek oraz cyferek. Podczas dłuższej przerwy od przedszkola staram się, aby nie wyszedł z tego toku nauczania. Oprócz zabawy z młodszym bratem lubi skupiać się na bardziej samodzielnie spędzonym czasie własnie poprzez rysowanie, malowanie oraz własnie ćwiczenia w pisaniu czy czytaniu. Pisownię obecnie ćwiczymy dzięki świetnym kartom, na których pisze flamastrem. Rysowanie po wyznaczonych kropkach to tez dla niego nie lada wyzwanie, tym bardziej, kiedy zauważył, że są wśród nich ulubione ciuchcie czy też piłka nożna. Postanowił, że muszą wyglądać naprawdę dobrze, kiedy to narysuje. Czeka na moment, aż będzie gotowy, bo póki co rysujemy sobie ślaczki i literki. 


Jak widzicie, nasi chłopcy polubili się ze swoimi pakietami. My natomiast uwielbiamy z mężem, kiedy zabawa idzie w parze z nauką. Każdy z chłopców jest skupiony na danym zadaniu, ćwicząc przy tym koncentrację oraz pobudza wyobraźnię. Krok po kroku każdy z nich osiąga swój mały sukces w tym czasie. Jesteśmy zdecydowanie na TAK! 

Aneczka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly