emailFB instagram

04 lutego 2018

Samo Sedno | Trudne emocje u dzieci; Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?; Pewność siebie - Kompletna strategia wykorzystania własnego potencjału


Bardzo lubię czytać poradniki, które zawsze wnoszą pewne korzyści do naszej rodziny.  Jest wiele nowych dla mnie sytuacji, z którymi po prostu nie wiem jak sobie radzić. Trafiam na osoby, które bezpodstawnie próbują mi coś wmawiać, chcą mi "skakać na głowę" i pokazywać co one potrafią. Są osoby, które się kamuflują i robią podstępne kroki, abym tylko potknęła się. Umiem wyciągać wnioski, umiem bacznie przyglądać się sytuacji oraz stawiać pewne kroki, aby było lepiej. Wiadomo, że niektórym sytuacjom po prostu nie sprostam i uczę się na własnych błędach, jednakże uczymy się całe życie. Dlatego przez ostatni czas w wolnej chwili czytałam pewne poradniki, dzięki którym pewne sytuacje stały się dla mnie bardziej jasne. 


Z tego poradnika można się dowiedzieć i wprowadzić w życie dużo ciekawych istotnych szczegółów. Dla mnie najważniejszą kwestią okazało się podniesienie swojego statusu w społeczeństwie. Zdałam sobie sprawę, że nie wszystko będzie tak, jak to sobie zaplanuję. Z boku czają się negatywne bodźce, które potrafią szybko wyprowadzić nas z tropu. Bardzo ważne jest to, aby zaakceptować siebie - tu chodzi o charakter, jak i wygląd zewnętrzny. Dużo daje to, że z każdej sytuacji można wyciągnąć pozytywne wnioski i nie dołować się. Szukać kolejnego światełka w tunelu, które daje Ci nowe możliwości i mnóstwo determinacji, siły oraz energię. Wszystkie te czynniki dają z czasem nam pewność siebie.Wszystko to osiągniemy, trzymając cały czas rękę na pulsie.  Z doświadczenia wiem, że większość osób nie lubi ludzi pewnych siebie, którzy wiedzą czego chcą od życia i stąpają pewnie po ziemi. Jednak z drugiej strony naprawdę warto zawęzić sobie grono znajomych do tych, na których nam naprawdę zależy i na których zawsze możemy polegać. My jesteśmy spokojniejsi, a i realizowane przez nas plany są lżejsze do osiągnięcia. Polecam poradnik każdemu, kto jeszcze nie jest pewien czy jest pewny siebie. Jest to poradnik wspierający rodziców wychowanie dzieci. Jestem mamą dwóch chłopców w wieku można już powiedzieć, że obu przedszkolnych, bo nasz Bartuś od września zacznie swoją przygodę z przedszkolem. Osobiście uwielbiam nauczać ich poprzez zabawę. Kreatywny rozwój intelektualny oraz manualny dzieci to tak naprawdę pole do popisu dla każdego rodzica. Z poradnika dowiemy się co wzbudza ciekawość malucha, kiedy można zacząć naukę języków obcych, jak również jakie zabawy najbardziej wpływają na rozwój psycho-ruchowy. Dużo ciekawych zagadnień z którymi każdy przyszły, jak i teraźniejszy rodzic powinien się zapoznać.

Kolejny poradnik pomocny rodzicom wychowywać dzieci. O tej pozycji książkowej już słyszałam nie raz, że jest naprawdę mega. Metoda opisana w podręczniku o tej pory przeczytało i wprowadziło w życie ponad 500000 rodziców. Jednak coś w tym musi być, prawda? Postanowiłam, że i ja go przeczytam. I powiem Wam, że metoda opisana w tej książce okiełzna każde dziecko w każdym wieku! Tą metodę  rozwiązywania problemów można oswoić poprzez współdziałanie, sprawdzoną w wielu rodzinach i szkołach. Najważniejsze jest to, aby współpracować z dzieckiem, nauczyć je umiejętności, które najbardziej mu brakuje. Najważniejsze z nich to dostosowanie się, tolerowanie własnych frustracji oraz rozwiązywanie problemów. Każde z nich to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Jednak poprzez rozmowę i bycie z dzieckiem pozwala to wszystko osiągnąć. Dużo rozmawiamy z dziećmi i do tej pory mówią nam wszystko, a kiedy są ciekawi to zadają pytania. Proszą chętnie o pomoc, jeśli czegoś nie potrafią. Wszystko z czasem rozwoju dziecka jest do ogarnięcia, jednak trzeba być z dzieckiem w jego realnym świecie. Dużo rodziców zamyka się, będąc obok dziecka. Często zajmujemy się nie tym co trzeba, kiedy dzieci nas najbardziej potrzebują, później zaczynają się coraz bardziej skomplikowane problemy, a dzieci zamykają się, bo myślą, że my im nie zdołamy pomóc. Staram się każdego dnia z mężem dawać im to co najlepsze, poprzez zabawę dążąc do nauki nowych umiejętności. Dzieci są dla nas otwarte i moim marzeniem jest to, aby tak już zostało do końca... Polecam każdemu! 


Powiem Wam, że poradniki rzeczywiście trafiają w samo sedno rozwiązywania problemów, z jakimi nie możemy sobie poradzić. Lubię takie książki, które przekładają swoje efekty w życiu. Dzięki nim naprawdę wiele można osiągnąć na różnych płaszczyznach naszego życia. 

Aneczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly