emailFB instagram

19 stycznia 2017

Pharmaceris | EMOTOPIC, Fizjologiczny szampon nawilżający w piance oraz Preparat 3w1 intensywnie natłuszczający do ciała

Ten czas, do ostatniej wizyty u alergologa z naszym atopikiem był dla mnie stresujący i czułam w sobie dużo niepewności. Jednak wierzyłam, że na wszystko musi być przeznaczony czas, a my musimy być troskliwi jak i precyzyjni w tym, aby pomóc odzyskać komfortowy stan skóry Bartusia. Od czasu kiedy zapadła diagnoza AZS były łzy, niepokój, ale i nadzieja. Światełko w tunelu, do którego dążyłam. W nic tak do tej pory nie wierzyłam i nie traciłam nadziei. Musiało się udać! Nadszedł dzień, kiedy udałam się z początkiem Nowego Roku na wizytę do alergologa. Kiedy usłyszałam po zbadaniu synka, że AZS jest wyciszone, a stan skóry Bartka jest w dobrym stanie, to ze wzruszenia poryczałam się w gabinecie. W duchu powiedziałam sobie, że te nieprzespane nocki, troska i wyćwiczona cierpliwość były temu warte. Trzymaliśmy się zasad wyznaczonych przez specjalistę o czystości i diecie oraz pielęgnacji ciałka synka. Postawiłam na emolienty, które dały nam możliwość regeneracji skóry. Przez większy czas, kiedy skóra Bartusia była w gorszym stanie i pojawiały się zaostrzenia używaliśmy i do dziś używamy serii emolientowej EMOTOPIC. Kolejne produkty zawitały w naszej gamie emolentowych środków pielęgnacyjnych. Dziś o nich mowa w dalszej części.Pojemność: 200 ml / Cena: 36,60 zł 
Polecany do codziennego mycia wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień skóry głowy dzieci od 1. dnia życia. Rekomendowany do stosowania przy nasilonej suchości i towarzyszącym świądzie skóry głowy dzieci i dorosłych oraz osób z atopowym zapaleniem skóry. Wyjątkowo łagodna receptura nie wywołuje szczypania oczu, a dzięki bąbelkowej formule uatrakcyjnia czas kąpieli.Pianka o śnieżnobiałym kolorze, ultralekka formuła o przyjemnym zapachu. Delikatnie myje skórę główki synka, nie podrażniają oraz nie uczulają jej. Szampon o konsystencji pianki jest hipoalergicznym emolientem o wysokim stopniu tolerancji. Chroni przez przesuszeniem oraz podrażnieniu skóry. Jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji od 1 dnia życia. Nie szczypie w oczy i dobrze spłukuje się z ciałka. Jest wydajny, wystarczy nam jeszcze co najmniej na około 2 tygodnie, przy co trzecim dniu mycia główki Bartunia. Korzystamy już z niego od co najmniej miesiąca. Włoski jak i skalp synka są zadbane. 


Pojemność: 400ml / Cena: 52 zł


Polecany do codziennej pielęgnacji skóry chronicznie suchej i atopowej. Rekomendowany przy dolegliwościach skóry suchej i różnych postaciach egzemy: atopowej, kontaktowej, alergicznej, łuszczycy, a także dla skóry z nasilającym się świądem. Bez ograniczeń wiekowych. Zalecany jako preparat pielęgnacyjny u pacjentów w trakcie i po zakończonym leczeniu dermatologicznym, np. podczas miejscowej terapii sterydowej, w celu zapobiegania nawrotom nadmiernej suchości i AZS.


Krem o tłustej konsystencji i śnieżnobiałym kolorze. Jest przeznaczony jako emulsja do kąpieli, preparat myjący do ciała bądź też do natłuszczania ciała. U naszych chłopców sprawdza się w tej trzeciej odsłonie. Codzienna pielęgnacja całego ciała tym kremem dobrze u nas sprawdza się. skóra chłopców jest w dobrej kondycji, nie jest przesuszona, ani podrażniona. Idealnie sprawdza się u nas.  Jest hipoalergiczny i bardzo dobrze nawilża oraz natłuszcza skórę. Na długi czas pozostaje miękka i delikatna w dotyku. I ten stan osiągnęliśmy! Jest to produkt, który z pewnością na długi czas pozostanie u nas. 


Seria emolientowa EMOTOPIC jest jedną z marek, która na przemian z innymi emolientami dbają o dobry stan skóry naszych dzieci. Wraz z rozwinięciem linii emolientów narodził się świetna inicjatywa pod nazwą EMOstrefa, gdzie głównym celem jest rodzicielstwo.  Aby nowo narodzone maleństwa poczuły od 1 dnia narodzin, jak ważna jest troska i opieka matczyna. EMOstrefa wyposażyła już niektóre szpitale w fotele do kangurowania dla rodziców i w leżanki do czuwania przy dzieciach. Wszystko po to, by pozostające w szpitalu maluszki i ich rodziny mogły w jeszcze bardziej komfortowych warunkach budować więź – już od pierwszego dnia życia.Kupując dermokosmetyki EMOTOPIC, z których część dochodu przeznaczona jest na budowę miejsc przyjaznych rodzicom i ich dzieciom. Pomóc można także kupując maskotkę-cegiełkę – Koalę EMO. 10 złotych ze sprzedaży tej zabawki - poduszki zasili konto EMOstref, by finansować zakup kolejnych leżanek i foteli do kangurowania. My nabyliśmy dla chłopców Koalę EMO, jest świetną i wygodną poduszką do spania, wygłupiania, czy przytulania... Kupując ją - pomagasz 💙 Przed nami jeszcze długa droga, zanim wszystkie dolegliwości atopika będą wyeliminowane, jednak wiem, że idziemy dobrą drogą i tego się trzymamy! 

Aneczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly