emailFB instagram

07 listopada 2016

EMOTOPIC | Blisko z Tobą chcę być!

Czy już słyszeliście o EMOstrefie? EMOstrefa rodzicielstwa bliskości powstała już m.in. w Szpitalu EMC św. Anny w Piasecznie oraz w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Marka Pharmaceris EMOTOPIC, w ramach programu „Blisko z Tobą chcę być”, wyposażyła te szpitale w fotele do kangurowania dla rodziców i w leżanki do czuwania przy dzieciach. Wszystko po to, by pozostające w szpitalu maluszki i ich rodziny mogły w jeszcze bardziej komfortowych warunkach budować więź – już od pierwszego dnia życia.


Do tej pory w ramach programu zakupiono już 10 foteli do kangurowania i 20 leżanek, które do końca tego roku staną w 11 lokalizacjach w Polsce. W najbliższym czasie kolejne EMOstrefy planowane są m.in. w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu, gdzie na świat przyszły jednojajowe trojaczki. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie – taki poród zdarza się raz na 200 milionów urodzeń! EMOstrefa powstanie także w Rudzie Śląskiej w szpitalu, w którym niedawno urodziły się czworaczki i aż dwie pary trojaczków. Dzięki nowemu wyposażeniu one i ich rodzice będą mogli w spokoju i komforcie cieszyć się ze swojego zwielokrotnionego szczęścia. Pierwszy z EMOSTREFY skorzystał mały Tymon, który urodził się w szpitalu w Piasecznie.Jak można pomóc w budowaniu EMOstref ?

To proste! Wystarczy kupić dermokosmetyki EMOTOPIC, z których część dochodu przeznaczona jest na budowę miejsc przyjaznych rodzicom i ich dzieciom. Pomóc można także kupując maskotkę-cegiełkę – Koalę EMO. 10 złotych ze sprzedaży tej zabawki - poduszki zasili konto EMOstref, by finansować zakup kolejnych leżanek i foteli do kangurowania. My również, na zmianę z innymi emolientami używamy dermokosmetyków EMOtopic. Są delikatne i dbają o skórę naszych chłopców. 


Piękna akcja, do której warto przyłączyć się. Niesie ona za sobą wiele dobroczynności dla oddziałów noworodkowo-dziecięcych, które będą wyposażone właśnie w taką EMOstrefę. Niesie ona pomoc rodzicom, chorym maluszkom oraz całemu personelowi medycznemu. Już byłam ze swoimi chłopcami w szpitalu, spałam na łóżku, było przyzwoicie. Za każdym razem było mi dane utulić synka w ramionach i odłożyć go do łóżeczka, ja musiałam wrócić na swoje miejsce. EMOstrefa pozwala właśnie na więcej - utulić, być przy maluszku dłużej, kiedy śpi. Przytulanie ma znaczenie - uwierzcie! Działa cuda, bo wieź między dzieckiem, a matką jest czymś nadzwyczajnym. Do dziś nasz Maciuś przychodzi, jak go gdzieś boli, albo swędzi, to mówi abym go pocałowała. Więc nasze matczyne pocałunki dają moc! Właśnie tak samo jest z przytulaniem. Każdy dotyk, każda chwila spędzona z dziećmi jest czymś cudownym! EMOstrefa w tym wszystkim pomaga, więc i my pomóżmy się jej rozwinąć w każdym szpitalu. Aby szpitale w Waszych regionach również mogły mieć wyposażenie EMOstrefa można je zgłosić pod tym linkiem: http://emosfera.pl/zglos-potrzebe. Jej budowę sfinalizuje Pharmaceris, która przeznaczy zgromadzone środki właśnie ze sprzedaży dermokosmetyków EMOtopic. 

Mam nadzieję, że każdy z Was weźmie udział w tej akcji i zgłosi szpital w swoim regionie. Kto wie, może w przyszłości i Wy będziecie korzystać z takiej EMOstrefy? Warto, warto pomagać! Zapraszam do zgłoszenia potrzeby, bo razem możemy naprawdę zdziałać wiele! <3

Aneczka 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly