emailFB instagram

21 września 2016

OleoVitum, Wiesiołek - Suplement diety

Suplementy diety dla siebie, jak i swoich najbliższych dobieram skrupulatnie, czytając wcześniej ich skład oraz właściwości, jakie ze sobą niosą. Najważniejszy alfabet witamin niezbędny dla naszej rodziny to: A, D, E i C. Reszta witamin ukryta jest w warzywach i owockach. Kiedy sięgłam po Wiesiołek, właśnie przeczytałam wcześniej co nam to da tak naprawdę. Dziś chciałabym Wam go przedstawić w kilku słowach. 


Do prawidłowego utrzymania skóry w dobrej kondycji, konieczne jest dostarczanie z dietą odpowiednich składników. Witamina A pomaga zachować zdrową skórę. Występuje w warstwie rogowej naskórka, oraz w niewielkim stopniu również w skórze właściwej i tkance podskórnej. Odgrywa rolę w procesie specjalizacji niektórych komórek skóry, w tym komórek nabłonka - keranocytów oraz fibroblastów występujących w skórze właściwej. Składnikiem błon komórkowych oraz przestrzeni międzykomórkowych skóry jest także kwas linolowy, który także jest zawarty w oleju z wiesiołka. Dodatkowo, witamina E pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, który w okresie letnim jest często wywołany intensywnymi promieniami UV. Dlatego szczególnie w okresie powakacyjnym należy pamiętać, że skóra wymaga naszej większej uwagi. Wiesiołek OleoVitum to ciekawa kompozycja oleju z nasion wiesiołka o wysokiej zawartości kwasów wielonienasyconych z witaminą A i E. Preparat zawiera również kwasy omega-6: kwas linolowy (LA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA). Wiesiołek to roślina, która ma szerokie zastosowanie. Olej z wiesiołka tradycyjnie był wykorzystywany jako kosmetyk, ale może też stanowić uzupełnienie codziennej zróżnicowanej diety.

Kapsułki są umiezczone w listkach po 12 sztuk. Są transparentne i widać umieszczony wewnątrz olej z wiesiołka. Najlepiej spożywać je po posiłku. Dzienna dawka dla dorosłej osoby to 2 kapsułki dziennie, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie witaminy E.  Są przeznaczone dla osób, któe ukończyły 6 lat. Mogłabym tu śmiało napisać, że jest to pielęgnacja skóry oraz budowanie odporności od wewnątrz. Zawarta w nim wit. A i E pomagają utrzymać w dobrym stanie nasze włosy, skórę oraz paznokcie. 
Olejek jest umieszczony w ciemnej szklanej butelce o pojemności 100 ml. Aby na dłużej zachować swoje właściwości własnie jest przetrzymywany w ciemnej buteleczce. Olej jest przeznaczony dla osób , które ukończyły 3 latka. 


Nasz Maciuś tuż po śniadanku dostaje jedną łyżeczkę oleju z Wiesiołka. Jest przyzwyczajony do tego typu produktów, bo w formie kapsułek lub właśnie w postaci oleju otrzymywał wcześniej tran. Jest Łatwy do połknięcia. Jak dla mnie nie ma on konkretnego smaku ani zapachu. Najważniejsze, aby spełniał się w swoim zadaniu.  
Nasze skarby hartujemy ile się da tak naprawdę, bo wiadomo, że różnego rodzaju infekcje czyhają z każdej strony. Dzień w dzień korzystamy z uroku świeżego powietrza poprzez zabawę lub spacerki. Często gęsto wyjeżdżamy na wieś, odpocząć i zrelaksować się. Owoce i witaminy również są na dziennym porządku. Owszem, pojawił się katar i suchy kaszel, jednak już go nie ma. Na szczeście unikamy gorszych chorób. Oby jak najdłużej, bo zdrowie najważniejsze! Takie dbanie o siebie od środka również jest bardzo ważne, dlatego sięgamy codziennie po olej  z wiesiołka, który zapewnia nam codzienną dawkę witamin. 

Preparaty firmy OLEOFARM dostępne są w aptekach, sklepach zielarskich oraz ze zdrową żywnością na terenie całego kraju, a także na stronie firmowego sklepu internetowego www.oleofarm24.pl

Aneczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly