emailFB instagram

04 lutego 2021

Jak skutecznie utrwalić tabliczkę mnożenia z Kartami Grabowskiego?

Kilka skutecznych sposobów na utrwalenie tabliczki mnożenia z Kartami Grabowskiego

Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi sprawiać trudności.  Szczególnie dla dzieci, które z dnia na dzień chcą wiedzieć oraz umieć coraz więcej.  Z doświadczenia wiem, że dzieci chłoną wiedzę niczym gąbka, dlatego sprytnie wykorzystałam pewien pomysł już dużo wcześniej w domu. Zanim nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej  wprowadzi temat tabliczki mnożenia w szkole, warto pokazać dziecku fajne gry z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. 
 
W naszym przypadku idealnie w tym czasie sprawdziły się Karty Grabowskiego z wykorzystaniem Tabliczki Mnożenia. Dużo gier, jak również samo zaprezentowanie dla synka o co chodzi tak naprawdę z tabliczką mnożenia, nie było wcale takie trudne, tym bardziej, że bardzo lubimy grać w różnego rodzaju gry planszowe. 
 
Często wracamy do gry Kopciuszek polegającej na tym, że uczestnicy rozkładają w rozsypance oddzielnie karty czarne od kart czerwonych. wszystkie oczywiście są odkryte. Jedna z osób wybiera czarną kartę, na której jest np mnożenie przez 3. Kładziemy ją na środku. Wówczas układamy serię od 1 do 10 mnożącą przez 3. 

Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia, gra kopciuszek


Często dyktuję również synkowi działania, które sam oblicza. Nie jest to jakimś specjalnym naciskiem z naszej rodzicielskiej strony, aczkolwiek dla utrwalenia i obliczenia wyniku mnożenia jest to jak najbardziej wskazane, tym bardziej, że w szkole niebawem będzie nacisk coraz bardziej na zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. 
 
W dobie rozpoczynającej się pandemii koronawirusa u nas w Polsce, kiedy dzieci przebywały przez długi okres w domu, to często właśnie  bawiliśmy się i z odpowiednim naciskiem wprowadzałam naukę poprzez zabawę, co z czasem zaowocowało dobrymi stopniami w obecnym czasie w szkole, kiedy synek wrócił do szkolnej ławki. 


Podsumowując, jestem tego zdania, że skuteczne utrwalanie tabliczki mnożenia daje najlepsze rozwiązanie właśnie nauka poprzez zabawę. Dla nas nie ma lepszej opcji w tym wypadku. Dzieci uwielbiają się bawić i rozrabiać, dlatego można to w sprytny sposób odpowiednio wykorzystać. Sama czysta merytoryczna i sucha nauka wiedzę zachowa powierzchownie, można wracać wyrywkowo do niej i notatek, ale najlepszym rozwiązaniem jest właśnie u nas częste i cykliczne granie z dziećmi w Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia. Z czasem można zbierać owocne stopnie z kartkówek, czy chociażby z zadań domowych. 
 
A Wy jak często wykorzystujecie tabliczkę mnożenia? 
Szybko nauczyliście się jej w szkolnych latach? 


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • zaobserwujesz mojego Facebooka
  • zaobserwujesz mojego Instagrama;

  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly