emailFB instagram

26 listopada 2020

Farbowanie włosów w domu - krok po kroku

Farbowanie włosów w domu - krok po kroku
Farbowanie włosów w domu ma swoich zwolenników i wrogów. Sama ostatnio doświadczyłam, robiąc ankietę na stories na swoim profilu instagram. Wcale się nie dziwię, bo wiele osób wychodzi z założenia, że fryzjer zrobi to za niego lepiej i dokładniej. U mnie wygląda to tak, że kiedy robiłam pasemka, to szłam do fryzjera, bo za cholerę w zaciszu domowym sobie z tym nie poradziłabym sobie. Jeśli jednak chodzi o jednolity kolor - od kilku lat czarny, to sama farbuję sobie w domu. I zawsze wychodzi mi to zadowalająco. 
 
 
Co mnie najbardziej przekonało, żeby farbować w domu? 
 
Mogę się założyć z Wami, że czytając to kotłuje Wam się w głowie tylko jedna odpowiedź - kasa! Owszem to jedna strona medalu, druga to, że w końcu trening czyni mistrza, bo nie jest to wcale takie trudne do wykonania. Zaprezentuję Wam kilka rozwiązań, które sprawią, że farbowanie włosów w zaciszu domowym stanie się bezpieczne i uzyskacie taki efekt, jaki oczekujcie, a dodatkowo Wasze włosy na tym nie ucierpią.
Jak samodzielnie zafarbować włosy?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z farbowaniem włosów, możesz spokojnie zastanawiać się czym je zafarbować. W sklepach znajdziesz ogromne ilości kosmetyków, jak i farb koloryzujących. Wszystko oczywiście zależy od tego, czy chciałabyś, aby efekt był trwały, czy chcesz tylko zmienić odcień na jakiś czas. Jeśli wybierasz trwały kolor lub zamierzasz pokryć farbą siwe włosy, to najlepiej zafarbować włosy tradycyjną farbą. Farba do włosów nie zmywa się zbyt szybko oraz kolor jest trwały dość długo. 

 

Zanim zaczniesz samodzielne farbowanie włosów warto pamiętać, że...

Farbowanie włosów samodzielnie w zaciszu domowym nie jest trudne. Warto  zapoznać się z pewnymi zasadami, dzięki którym nie zniszczysz swoich włosów, ubrań, jak i przedmiotów użytych w czasie farbowania:

 • przed farbowaniem dokładnie przeczytaj ulotkę dołączoną do farby. Przede wszystkim stosuj się do czasu farbowania zalecanego przez producenta wybranej farby. Przekroczenie tego czasu grozi uszkodzeniem włosów,
 • 48 godzin przed farbowaniem warto wykonać próbę uczuleniową,
 • przed farbowaniem należy dokładnie wyszczotkować włosy, lecz nie zaleca się myć głowy, gdyż naturalne sebum chroni włosy przed bezpośrednim działaniem farby. Najlepiej przed farbowaniem nie myć włosów przez 2-3 dni,
 • przygotujmy stare ręczniki, jak i należy ubrać się w stary t-shirt. Plamy po farbie do włosów są trudne do wyprania,
 • posmaruj natłuszczającym kremem czoło, skronie oraz uszy, aby uniknąć zabrudzenia ich farbą,
 • malowanie włosów wykonuj w rękawiczkach, które są dołączone do opakowania farby,
 • farbowanie włosów zacznijmy od odrostów, następnie po kilkunastu minutach należy rozczesać włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Grzebień dokładnie rozprowadzi farbę po włosach.
 
Farbowanie włosów w domu - Fryzomania
 

Zobacz, czy masz wszystko, czego potrzebujesz

Farbowanie włosów w domu nie przynosi żadnych trudności, jednak zaleca się od razu zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi, które pomogą nam zdecydowanie w tym czasie. Fryzomania to sklep fryzjerski online z profesjonalnymi artykułami fryzjerskimi i kosmetycznymi i z pewnością zaopatrzy Was w produkty do domowej koloryzacji włosów, tu z pewnością przydadzą się:

 

Farba bez amoniaku Fryzomania

Krem utleniający Fryzomania
 
Kolejnym krokiem jest wymieszanie farby, tzn. połączyć w miseczce krem koloryzujący i utleniający. Najlepiej od razu przygotować też odżywkę, którą nałożymy po farbowaniu. To jest bardzo istotne, ponieważ odżywka pomoże domknąć łuski włosów.

Przygotowanie farby do koloryzacji włósów Fryzomania
 

Warto wspomnieć, że dobranie odpowiedniego oksydantu do farby jest dość istotne. To, jaki oksydant (rozjaśniacz) chcemy dobrać do farby zależy tylko i wyłącznie od stopnia rozjaśnienia, jaki chcemy osiągnąć. ja wybrałam 3%, czyli taki, który ma na celu pogłębić kolor. Tego typu aktywator jest bezpieczny oraz mało inwazyjny. 

 

Samodzielne farbowanie włosów krok po kroku Fryzomania


Bardzo ważne jest oczywiście równomierne, precyzyjne naniesienie farby. Od tego zależy finalny efekt farbowania włosów, na którym bez wątpienia nam zależy.  

 

Jak długo trzymać farbę na włosach?

To zależy, co tak naprawdę chcemy uzyskać. Najlepiej zastosować się do zaleceń producenta określonych w ulotce. Włosy przy regularnej koloryzacji, powinniśmy potrzymać tak co  najmniej 20 minut farbę na odrostach, po tym czasie należy nałożyć ją na końce i potrzymać jeszcze 10 minut. Kiedy jednak chcemy farbować włosy po raz pierwszy, powinniśmy rozprowadzić preparat na całych włosach i zostawić go na 30 minut. 

 

Zmyj z dokładnością farbę z włosów

To jest bardzo ważny krok w koloryzacji naszych włosów w zaciszu domowym.  Zacznijmy od zwilżenia włosów odrobiną letniej wody, a następnie masujmy je tak długo, aż powstanie na nich piana. Dopiero wówczas można zacząć spłukiwanie włosów. Spłukujmy włosy tak długo, dopóki spływająca z nich woda nie będzie zupełnie czysta. Musimy pamiętać, aby po koloryzacji zamknąć łuski włosa. W tym celu zastosujmy szampon oraz odżywkę zakwaszającą, z wysokim pH. Stosujmy je po każdej koloryzacji. 

 

Moje wrażenia? Efekt koloryzacji w zaciszu domowym daje poczucie komfortu i wiara w swoje możliwości. Kolor został odświeżony i pokrywa cała długość włosów. To daje mega fajną satysfakcję. Wszystkie niezbędne dodatki - od maseczki po pelerynę - są bardzo potrzebne. Zobaczcie sami, jak wyszło :)

 


Każda z nas poradzi sobie z koloryzacją w domu. Po prostu wybierzmy odpowiedni odcień i cieszmy się wspaniałą fryzurą z nowym, intensywnym kolorem włosów! Uwierzmy w swoje siły i trochę odwagi, no i do dzieła... 


A Wy farbujecie włosy? 

Robicie to w zaciszu domowym czy chodzicie systematycznie do fryzjera?


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
 • pozostawisz komentarz pod postem
 • zaobserwujesz mojego Facebooka
 • zaobserwujesz mojego Instagrama ;

 • Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Printfriendly