emailFB instagram

28 maja 2019

Książki dla dzieci na Dzień Dziecka - czemu nie!Święto wszystkich dzieci już pierwszego czerwca. Oprócz zabawek i słodyczy, warto podarować swoim pociechom coś dla duszy. Coś, co rozbudzi w nich pewne emocje i dostarczy ciekawych doznań. Mowa oczywiście o książkach. Czytanie rozwija wyobraźnię oraz jest świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu.

Wybór odpowiedniego podarunku z okazji dnia dziecka to wyzwanie - bynajmniej dla nas. Chłopcy są różni od siebie, mają różne zainteresowania, jednak charakter bardzo podobny. Może zamiast kupować kilkulatkowi kolejny element do jego, i tak już rozbudowanej, kolekcji zabawek lub kolejnych zestawów ulubionej kolejki, warto zainwestować w książkę? Taką, która spada w jego rytm zachowawczy lub też zainteresowań. Wybrałam kilka pozycji dla Was, które myślę trafiają w sedno dla kilkuletnich dzieci.

Sam Green jest tak podekscytowany swoimi jedenastymi urodzinami, że chciałby mieć je każdego dnia. Jego życzenie się spełnia, a chłopiec początkowo bardzo się cieszy, kiedy okazuje się, że następnego dnia znowu ma urodziny. I następnego. I następnego. I następnego.... Wkrótce jednak sprawy zaczynają przybierać nieoczekiwany obrót. Nagle dochodzi do katastrofy, a Sam może utracić coś, co kocha bardziej od urodzin.. Książka daje do myślenie nie jednemu nastolatkowi, ale również kilkuletniemu dziecku, które wkracza w młodzieńczy wiek. Warto przeczytać!

Fred i Ellie są bliźniakami. Doskonale rozumieją się nawet bez słów i lubią te same rzeczy, zwłaszcza gry video, w których są świetni. Niestety, nie radzą sobie równie dobrze z grą w piłkę nożną lub unikaniem szkolnych dręczycieli. Pewnego dnia za pomocą szkolnego komputera kontaktuje się z nimi Tajemniczy Człowiek. Dostają od niego kontroler do gier nieprzypominający żadnego z gamepadów, które dotychczas widzieli. Ponadto nowy sprzęt nie działa z ich grami. Kiedy Fred i Ellie odkrywają, co potrafi ten kontroler, wydaje się, że znaleźli rozwiązanie wszystkich swoich problemów. Książka również ciekawa splatana ze śmiesznymi przygodami chłopców. Ciekawie i przyjemnie czyta się ją! 


Malcolm nie lubi zwierząt. To kłopotliwe, ponieważ cała jego rodzina je uwielbia. W ich domu jest pełno zwierząt. Nie ma tam natomiast tego, co lubi Malcolm, na przykład laptopa, którego chciał dostać na urodziny. Jedyną pociechą jest szkolna wycieczka klas szóstych, na którą zapisali go rodzice. Malcolm właśnie jedzie na nią autokarem i już zbliża się… O nie! Do farmy! Jak myślicie co się stanie? Książka niezwykle ciekawa i można w niej zauważyć fajny zwrot całej dotychczasowej opowiastki! Książka zaciekawiła i miło zaskoczyła naszego starszaka! Polecamy. 
Nocne niebo jest piękne i pełne tajemnic. Czym są migoczące jasne punkciki? Jakie planety krążą wokół Słońca? Czy Saturn stroi się w biżuterię? Książka jest zarówno ciekawą dawką wiedzy na temat Wszechswiata. Chłopcy mogli zobaczyć w książeczce jakie planety są w naszym układzie słonecznym, jak również mogli narysować swoje wyobrażenie na temat wszechświata! Jest naprawdę mega i czekam na dalsze części tej serii książeczek! 


Jak widzicie nawet nasz Bartek przyglądał się im z daleka i chciał zobaczyć co tak naprawdę kryją w sobie. Powiem Wam jedno - książki od dawna interesują naszych chłopców, więc braliśmy pod uwagę książki, które zawsze wnoszą garstkę wiedzy w ich życie. Myślę, że takie propozycje książek są ciekawe nie tylko u nas.A z racji tego, że lada moment dzień dziecka, to mamy dla Was niespodziankę. Na naszym fanpage możecie wygrać dwie książeczki, jakie Wam tu pokazaliśmy. Zasady są niewątpliwie proste! Zapraszamy do udziału ;)


KONKURS !!! Kochani mamy dla Was niespodziankę z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Dnia Dziecka. Możecie wygrać dla...
Opublikowany przez Women's passions Wtorek, 28 maja 2019
Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly