emailFB instagram

31 maja 2019

Bezpieczeństwo, edukacja i dobra zabawa w Dzień DzieckaSztuką nie jest kupienie ot tak sobie jakiejś zabawki. Wyzwaniem jest znalezienie dobrego pomysłu na prezent na Dzień Dziecka i zrealizowanie go w samych super relatywach. Robienie przyjemności maluchowi nie kończy się na zakupach, pakowaniu oraz wręczaniu upominku. Nie o to nigdy chodzi, by dziecko zostawić samo z zabawką, ale by razem dzięki niej spędzić ciekawie czas oraz dziecko wyniosło zawsze jakieś ciekawe informacje, jakie je interesuje.


Co zatem warto wybrać? Ogólne zasady wyboru zabawki dla dziecka są bardzo trywialne, bo przecież zabawka nie musi być wcale nowoczesna, by była dobra. Taka zabawka powinna być starannie wybrana oraz trafiać w zainteresowania dziecka, wiec nie bójmy się wybierać tradycyjnych zabawek. 

Zawsze stawiam na to, aby dana zabawka nie tylko bawiła, ale również uczyła. Chłopcy są ciekawi wiedzy i lubią odkrywać coś nowego. Zawsze ich to rajcuje i cieszą się zdobytymi umiejętnościami. Uwierzcie, że dzieci bez smartowych zabawek też świetnie potrafią się bawić. Oto nasze typy, jakie wybraliśmy na ten dzień dla naszych chłopców. QUERCETTI TOR KULKOWY CUBOGA PREMIUM
Ten włoski zestaw umożliwia budowę toru kulkowego z dostępnych w zestawie 50 elementów. Różnorodność elementów sprawia, że konstrukcja przesuwa kulę do przodu, w dół, w górę oraz zwiększa jej szybkość. Budowa toru jest bardzo prosta, a elementy można ze sobą dowolnie łączyć tworząc konstrukcję wedle własnej kreatywności. Chłopcy często siadają obok siebie i układają różnego rodzaju tory dla trzech kulek umieszczonych w zestawie. Kiedy już zestaw jest zbudowany, to bardzo cieszą się, kiedy kulki szybko mkną przez ich wcześniej zbudowany tor. 


Zestaw startowy do ułożenia dowolnego obrazu Pixel Art chyba zaskoczył nie tylko chłopców, ale i nas samych. Ułożenie wybranego obrazu jest bardzo proste i składa się z 4 kroków, w których musimy również pomagać chłopcom. W aplikacji, jaka jest na stronie producenta zabawki, dodaliśmy zdjęcie wybrane przez Maćka. Aplikacja przetworzyła zdjęcie na dziewięć części, które były oznaczone jakimi kolorami plastikowych pixeli musimy użyć, aby powstało zdjęcie w wersji pixelowej. Powiem Wam, że już złożyliśmy zamówienie po dodatkowe pixele, aby ułożyć zdjęcie do końca. Nie ukrywam, że jest to tez czasochłonne zajęcie i każdy z nas uczestniczy w układaniu danej części. Takie wspólne układanie napawa nas na wiele ciekawych opowiastek, czy tez uczy po prostu wszystkich cierpliwości. 

I'M A GENIUS EDU ROBOT
Interaktywny edukacyjny robot, z którym chłopcy odkrywają najpiękniejsze miejsca świata i niesamowity świat zwierząt. Ten mały, ale za to bardzo sympatyczny EduRobot to nasz nowy lokator, z którym chłopcy bardzo się zaprzyjaźnili. Bartuś słucha co robot ma do powiedzenia o zwierzątkach i świecie, a Maciek ma poprzeczkę nieco wyżej podniesioną. Uczy się programować i kodować robota, nawet o tym nie wiedząc. Jako informatyk, muszę koniecznie zaznaczyć, że w tym wieku jest to bardzo pożyteczne, bo nie dość, że synek uczy się wyznaczać trasę z danego miejsca do drugiego dla danego przedmiotu, to jeszcze musi mu ją zakodować, aby pojechał tam gdzie Maciuś tego chce. Dodatkowo chłopcy przed rozpoczęciem zabawy robotem, muszą sobie sami ułożyć daną planszę, która spełnia funkcję puzzli.


Te typy zabawek okazały się u nas strzałem w dziesiątkę i spełniają się rewelacyjne! Wracają do nich w wolnej chwili pomiędzy swoimi obowiązkami i czasem spędzonym poza domem. Oczywiście możecie również sprawdzić cały asortyment Dante. Firma zajmuje się dystrybucją zabawek i posiada wyłączne przedstawicielstwo na Polskę takich marek jak: Panini, Lisciani, Quercetti, Multiprint, Viking Toys, Zoob , Magformers, Cubic Fun, Sequence, Collecta, Teama oraz DollsWorld. Produkty, które oferuje firma Dante to gry i zabawki edukacyjne oraz bezpieczne, które cieszą się dużą popularnością w każdym wieku.

W międzyczasie również chłopcy sięgają po przekąski, ale są to zdrowe przekąski, bo są zatwierdzone przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.
A co najbardziej sprawdza się w takie dni jak dzień dziecka u Waszych milusińskich?
 Z czego najbardziej cieszą się? 


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly