emailFB instagram

07 grudnia 2018

Jak zadbać o przmęczone oczy?

 


Podejrzewam, że znasz uczucie przemęczonych oczu. Nieprzespane noce, podczas kiedy dzieci chorują, albo zarwane nauką lub imprezami. Do tego w ciągu dnia czytanie książek, czy praca na laptopie i prawie cały czas bycie online oraz gapienie się w komórkę. Wiem coś o tym, bo tkwię w tym po uszy. 

Ale wiesz co? To tylko niektóre powody, jakie wpływają na zły stan naszych oczu. W dużym stopniu jest to suche, czy też zanieczyszczone powietrze, różnego rodzaju alergie, czy chociażby zatarcie oczu. Wszystko to powoduje dyskomfort poprzez pieczenie i wysuszenie oczu. 

Przerwa dla wzorku podczas pracy biurowej

Zapewnij sobie chociaż 15 minut, aby odejść od miejsca, gdzie masz komputer. Postaraj się wietrzyć pomieszczenie i zapewnij, aby to było miejsce z żywymi roślinami doniczkowymi. Nawet przepisy BHP mówią nam o tym, że zaleca się przerwy 15-minutowe po każdych 2 godzinach pracy, a przy wielogodzinnym cyklu pracy – przerwy 10-minutowe po każdej godzinie.

Wizyta u okulisty

Jeśli jednak masz wadę wzroku lub mechanicznie zdarzyło Ci się uszkodzić wzrok, to pomoc medyczna jest tu jak najlepszym rozwiązaniem. Miałam do niedawna taką wizytę, bo sama poczułam, że coraz częściej moje oczy są przemęczone. 

Nawilżenie oczu

Wizyta u okulisty skończyła się dla mnie dość zadowalająco, bo wady wzroku nie posiadam do dziś. Mimo to zalecił mi nawilżanie oczu, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ciekawym rozwiązaniem, kiedy mam przemęczony wzrok lub pojawiają się u mnie objawy suchego oka oraz pieczenie, to sięgam po Euphrasia Świetlik w formie łagodzacych kropliEuphrasia Świetlik są to krople oparte na naturalnych składnikach aktywnych. Bazą kropli jest świetlik oraz rumianek. Wyciągi z owych ziół są od dawna znane jako antidotum na dyskomfort oczu spowodowany niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi czy też łagodnymi stanami zapalnymi o podłożu infekcyjnym i alergicznym.
Krople przynoszą prawie natychmiastową ulgę. Euphrasia Świetlik mogą być stosowane przez dłuższy czas np. podczas alergii lub gdy narażeni jesteśmy na przewlekłe dolegliwości oczu związane z pracą przy komputerze czy przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach. 

Są fajną opcją dla osób, które noszą soczewki kontaktowe bez konieczności ich zdejmowania. Skład kropli jest w pełni neutralny, zarówno dla soczewek, jak i dla płynów używanych do ich pielęgnacji. Dlatego soczewek nie trzeba zdejmować przed podaniem Euphrasia Świetlik. To praktyczne, wygodne i bardzo higieniczne rozwiązanie.


Krople sprawdzają się u mnie dobrze. Podczas codziennej pracy przy laptopie, czy też czytaniu różnych książek, moje oczy są już mniej narażone na przesuszenie czy dyskomfort zmęczenia. Krople są do nabycia w aptekach na terenie całego kraju. 

A Wy jak dbacie o swój wzrok? Podzielcie się swoimi wypowiedziami w komentarzu pod postem. Zainteresował Cię ten post? Milo mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • Udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Publikowanie komentarza

    Printfriendly