emailFB instagram

06 grudnia 2018

Jak odpowiednio chronić cerę przed smogiem?

Krem antysmogowyTemat związany ze smogiem jest wszędobylski w mediach, jak i w telewizji. Również mieszkam niecały kilometr od kotłowni osiedlowej i powietrze coraz gorzej. Smog źle wpływa na nasz układ oddechowy. Ale czy ktoś zdał sobie sprawę jak smog działa i jaki ma wpływ na naszą cerę? 


Zdradzę Wam, że często wyjeżdżamy na wieś, gdzie powietrze jest nieco lepsze w tym okresie. Jednak mimo to i tak czuć w powietrzu czym ludzie palą w piecach. Dlatego do końca nie uchronimy się przed smogiem. 


Codzienny demakijaż


Robiąc wieczorny demakijaż, zastanawiam się właśnie co tak naprawdę jest zebrane na wacikach. Nie tylko kosmetyki, ale też kurz i zanieczyszczenia, jakie są w powietrzu. Smog zawiera ogromnie dużo groźnych toksyn, które wnikają do głębszych warstw skóry i we włosy. Cera szybciej przesusza się, a wystawiona na działanie zanieczyszczonego powietrza jest bardziej wrażliwa. 


Oczyszczanie cery


Oczyszczanie twarzy w okresie, kiedy smog jest bardziej uwydatniony w powietrzu, jest bardziej precyzyjna z mojej strony. Staram się przede wszystkim nie używać peelingów, które w jakiś sposób mogłyby mechanicznie uszkodzić mi cerę, czy też zniszczyć jej płaszcz lipidowy. Zastępuję je za to odpowiednimi produktami pielęgnacyjnymi z serii ANTI-POLLUTION.


Więc jakich kosmetyków używać? 


Jeśli chodzi o kremy, czy też maski, to postawiłam tym razem na ochronę twarzy właśnie przed zanieczyszczeniami, jak i kurzem. Moim celem jest to, aby moja cera była odpowiednio dotleniona, jak i jak najdłużej zachowała w ciągu dnia świeży i zdrowy wygląd. Takie rezultaty osiągają właśnie produkty z serii ANTI-POLLUTION.

Vichy Slow Age Noc


Takim produktem, który mogę Wam polecić jest krem antysmogowy oraz antyoksydacyjny Vichy Slow Age Noc. Jest to jeden z kremów-masek, który zapewnia skórze lepsze dotlenienie skóry oraz wspomaga jej regenerację w ciągu nocy. Jak wiadomo, skóra w ciągu nocy wypoczywa, dlatego używanie tego kremu nocą dodatkowo ją nawilżą i pozostawią  ją na dłuższy czas gładką oraz pełną blasku. 

Dla mnie najważniejszymi właściwościami produktów z serii ANTI-POLLUTION są przede wszystkim jego aktywne składniki, które mimo wszystko pomagają skórze zachować odświeżony wygląd oraz chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zawierający antyoksydanty.


Vichy Slow Age Noc składniki aktywne


Taka dawka składników aktywnych, które dodatkowo chronią skórę przed szkodliwym smogiem, jest skuteczną ochroną każdego dnia. Dobrą opcją również będzie to, aby używać mineralnych kosmetyków, które nie obciążają cery, a pozwalają jej oddychać. 


Krem antysmogowy Vichy

A co oprócz dbania o cerę? 


Mając na celu dobry stan naszej cery jest zapewnienie dla organizmu odpowiednio zbilansowanej diety. Również nawodnienie organizmu jest w tym wszystkim bardzo ważnym aspektem, aby skóra była jak najmniej podatna na wysuszenie. Nasza dieta jest wzbogacona kwasami omega, które pomimo swoich wartości zdrowotnych, są dobrymi antyoksydantami.  

Ciekawa jestem jak wy sobie radzicie, kiedy już jest w powietrzu wyczuwalny smog. Napiszcie mi proszę w komentarzach jak to u Was wygląda. 

Zainteresował Cię ten post? Milo mi będzie, kiedy:  • pozostawisz komentarz pod postem
  • Udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly