emailFB instagram

22 października 2018

Jaki wpływ na nas ma czytanie książek?Może i jest to trywialne pytanie, bo już od dawna wiemy, że książki poszerzają nam horyzonty i sięgamy swoimi pomysłami jeszcze dalej. Są książki, które uczą, są wskazówkami dla nas oraz przeznaczone są typowo dla najmłodszych. Mogą nas wzruszyć do łez, jak również pomagają zrozumieć wiele spraw w naszym życiu. Znajdziemy w nich pocieszenie oraz przynoszą poradę, która ułatwia podjąć decyzję dotyczącą ludzkiego życia lub też uświadamiają nas w jakim świecie żyjemy i co nas tak naprawdę otacza. 


Sama w dzieciństwie nie lubiłam czytać książek. W szkole musiałam czytać lektury, które w ogóle mnie nie interesowały. Od zawsze lubiłam takie pozycje książek, z którymi można się jakoś utożsamić na swój własny sposób lub też dają nam wskazówki, aby było lepiej nam w życiu. Naszym chłopcom do snu czytamy już od bardzo dawna książeczki do snu. Początkowo były to książki z postaciami z bajek w tv. Bartuś nadal siedzi w takiej tematyce, natomiast Maciuś wybiera już takie, które są obrazowane jego zainteresowaniami. Nie tak dawno nabyliśmy książki, które czytamy, aby gra mu szła lepiej, jak również wybrał te, które są związane z piłką nożną. Sam chodzi na treningi, więc wcale mu się nie dziwię, że takie wybrał. Dobrym krokiem było zapisanie naszego przedszkolaka do biblioteki miejskiej. W miarę systematycznie chodzimy po książki lub audiobooki, które z przyjemnością słuchamy lub czytamy. 


Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie półtora roku temu, zapoznałam się skrupulatnie z serią książek, które w sieci są zhasztagowane jako searsowie. Są to: Księga dziecka, Księga snu oraz Księga małego alergika. Szczerze mówiąc, jak je przeczytałam, to jakoś ogarnęłam temat dotyczący niespokojnego dziecka, które mało spało, jak również temat związany z naszym atopikiem. Atopii uczę się jedynie własnie z książek i artykułów w sieci, bo wcześniej nie miałam z nią do czynienia. Nasza alergolog wspiera nas na każdym kroku, jednak sama sucha wiedza daje niewiele. A wszystko przełożone w praktykę własnie dużo mnie samą uświadomiło, jak można poskromić tę chorobę, z której tak naprawdę już się nie wyjdzie, a można jedynie uśpić.


Jak już wspominałam, chłopcy z przyjemnością sięgają po książki związane z ich zainteresowaniami - właśnie najczęściej są to przewodniki związane z grą minecraft -  lub też takie, które oddają charakter bajek oglądanych wcześniej w tv. Jednak mimo wszystko lubimy wracać do naszej miejskiej biblioteki i coś tam ciekawego też wybrać. Książki czytane przez nas jak i przez dzieci przede wszystkim:

1. Poszerzają naszą wiedzę 
2. Wzbogacają nasze słownictwo i uczą wyrażać uczucia
3. Stymulują nasz umysł poprzez przyswajanie nowej wiedzy
4. Poszerzają naszą wyobraźnię 

Dużo mogłabym jeszcze wymieniać, ale to chyba najważniejsze aspekty, jakie daje nam wszystkim czytanie. A Wy lubicie czytać książki? Jaka tematyka jest Wam najbardziej bliska? Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:

  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly