emailFB instagram

27 kwietnia 2018

Mustela | Stelatopia - produkty do pielęgnacji skóry atopowej


Nasz drugi synek Bartuś urodził się z AZS - Atopowym Zapaleniem Skóry. Długo walczyliśmy, aby jego skóra była w dobrym stanie i na tyle stabilna, aby nie czuł z nią dyskomfortu w postaci świądu oraz zaczerwień. W obecnym stanie jego skóra jest remisji, jednak to nie znaczy, że spoczęliśmy na laurach. Jego skóra nadal wymaga ostrożności. Pielęgnacja skóry, czynniki zewnętrzne oraz dieta muszą być cały czas na wysokim poziomie. zmieniamy produkty do pielęgnacji raz na jakiś czas, aby skóra Bartusia nie przyzwyczajała się do jednego składu, bo po prostu może przestać dany preparat działać. Nie tak dawno trafiłam na bardzo fajną linię własnie przeznaczoną do pielęgnacji skóry atopowej. Są to produkty Mustela z linii Stelatopia

Pojemność: 200 ml
Krem myjący, do twarzy i ciała, do stosowania od pierwszych dni życia. Również u noworodków bezpośrednio po opuszczeniu oddziału neonatologii. Aplikuje się go za pomocą pompki, którą później można zablokować przed niepożądanym zastosowaniem. Jego konsystencja jest rzadka i kremowa oraz bezzapachowa. Podczas mycia nie podrażnia skóry.Po kąpieli pozostawia skórę synka na dłuższy czas elastyczną, miękką i delikatna w dotyku. Nie szczypie w oczy i posiada fizjologiczne pH. jest wydajne. Nie zużyliśmy nawet połowy od miesiąca używania.

Pojemność: 200 mlKrem emolient umieszczony jest w tubce z aplikacja typu klik. Nawilża, regeneruje i łagodzi świąd skóry. Odbudowuje uszkodzoną barierę skóry atopowej. Wzmacnia naturalne właściwości ochronne skóry dzięki składnikowi Avocado Perseose®. Zmniejsza przyleganie gronkowca złocistego, zapobiegając tworzeniu przez niego biofilmu, czyli jego warstwy ochronnej.Chroni bogactwo komórkowe skóry dzięki składnikowi Avocado Perseose. Jego konsystencja jest lekka , a zarazem tłusta. Odpowiednio po kąpieli natłuszcza skórę Bartusia niosąc mu na dłuższy czas odpowiedni stan skóry. Również jest bezzapachowy i posiada fizjologiczne pH. Pod względem wydajności również jest dobry, mamy jeszcze ponad połowę od miesiąca.


Podsumowując, jestem bardzo zadowolona, że tak fajnie służą dla skóry synka. Odpowiednio ją ochrania oraz pielęgnuje. Produkty Mustela znajdziecie w aptekach stacjonarnych, jak również internetowych. Jeżeli Wasz skóra te produkty zaakceptuje, to jak najbardziej polecam. 

Aneczka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly