emailFB instagram

21 kwietnia 2018

Jalo Helsinki | Zaprojektowane, by chronić życie

Tworząc piękne designerskie produkty ochrony przeciwpożarowej które ludzie chcą umieszczać w swoich domach Jalo Helsinki sprawia, że życie staje się bezpieczniejsze. Patrząc na statystyki, na 10 000 sprzedanych czujników dymu przypada jedno ochronione życie. Co oznacza, że Jalo uratowało już bardzo wiele ludzkich istnień! Celem Jalo Helsinki jest mieć dalej chronić ludzkie życie za pomocą pięknych produktów. Przez ponad ostanie dwa miesiące te designerskie produkty chronią nasze mieszkanie. Nowoczesny design, który od niedawna gości w Polsce, od lat już gości w Finlandii. Nordyckie tradycje i skandynawskie korzenie sprawiły, że produkty przeciwpożarowe wyglądają bardzo estetycznie, a zarazem minimalistycznie oddając przy tym swoje piękno. Dziś o nich kilka słów.
Pierwsze na świecie kuchenne urządzenie gaśnicze zaprojektowane przez uznanego projektanta - Oiva Toikka. Przypomina mitycznego ptaka, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Pheonix świetnie zaprezentuje się w każdym wnętrzu. Dzięki swojemu niezaprzeczalnemu urokowi, może być przechowywane na widoku i być pod ręka w razie potrzeby. W przypadku pożaru w kuchni liczy się każda sekunda. Phoenix jest bardzo łatwy w użyciu – dzięki intuicyjnej i prostej w stosowaniu formie aerozolu. Nie wymaga konserwacji ani przeglądów technicznych. Nowa technologia gaśnicza sprawia że produkt jest bezpieczny w stosowaniu i łatwy w przechowywaniu. Ciśnienie wewnątrz gaśnicy wynosi zaledwie 2 bary. Do naszej kuchni wybraliśmy czarną gaśnicę, która kontrastuje kolorystycznie z naszym jasnym kuchennym wnętrzem. Stwierdziłam, że gaśnica musi być widoczna i być pod ręką.


Czujnik dymu Kupu to idealne połączenie wzornictwa i skutecznej ochrony przeciwpożarowej . Dzięki wykończeniu tkaniną jest bardzo ciepłym elementem wystroju wnętrza. Kupu w kolorze brązowym wypełniłam kuchenną kolorystykę, gdyż nasze całe mieszkanie jest zaprojektowane w kolorach od jasnych do ciemnych odcieni brązu. Czujnik podczas alarmy przeciwpożarowym wydobywa piszczący a zarazem delikatny dla naszych uszu alarm. Jest dostępny w sześciu kolorach.Lento autorstwa Paoli Suhonen jest dzikie, sugestywne i żywe. Czujnik dymu Lento to kwintesencja zmiany podejścia do czujników dymu jaką wprowadza Jalo. Ciekawy design świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym lub awangardowym wnętrzu domu. Lento dostępne jest w 4 różnych kolorach. Nie ukrywam, że od razu ta piękna ćma wpadła w oko chłopcom. Nie miałam nic więcej do powiedzenia, bo Maciuś sam stwierdził, że będzie u nich w pokoju.Podobnie jak czujnik Kupu chroni pokój chłopców od dymu. Bardzo szybko wychwyca dym i reszta należy juz do nas, jak szybko zareagujemy.Koc gaśniczy jest przydatny zarówno w firmie jak i podczas grilla, przy kominku, na kempingu oraz w kuchni. Kocem przykrywamy źródło ognia, a obrzeża dokładnie dociskamy do podłoża, dzięki czemu ograniczamy dostęp tlenu do palącego się materiału. Używając koca należy pamiętać, by przykrywać zarzewie ognia od swojej strony, aby uniknąć poparzenia. Koc może być również użyty do gaszenia palącego się ubrania lub pomóc okryć osobę opuszczającą miejsce zagrożenia. Służy jako podręczny sprzęt przeciwpożarowy. Przy pomocy koca gaśniczego można skutecznie tłumić mniejsze pożary obejmujące ubrania, pościel, garnki i patelnie. Koce gaśnicze Jalo Helsinki zrobione są z włókna szklanego pokrytego akrylem. Tworzywo pokryte akrylem jest uznawane za skuteczniejsze od tradycyjnego materiału, z którego produkowane są tradycyjne koce gaśnicze. Wyjątkowe wzory autorstwa uznanych fińskich projektantów świetnie wpiszą się w każde wnętrze. Wszystkie koce gaśnicze Jalo są zgodne z normą en 1869:1997. Wybrałam koce w stylu bajek, które przypominam sobie  mojego dzieciństwa - są to Muminki. Bajka ogólnie również stworzona w krachach skandynawskich. Opakowanie koców wyglądają estetycznie i kolorowo. Najważniejsze, że przyjaźnie przyciągają designem. Chłopcy byli zaciekawieni bajką i zdziwiony był nasz przedszkolak, kiedy mu opowiadałam, że tez oglądałam ta bajkę. Sam koc jest wykonany solidnie. Jeszcze nie miałam sytuacji, aby go użyć, nie mniej jednak jest pod ręką na wszelki wypadek. 


Podsumowując, wszystkie produkty są bardzo funkcjonalne a ich skandynawski design przykuwa oko. Do każdego produktu jest dołączony system montażowy oraz instrukcja obsługi. Nie ma nic trudnego z zamontowaniem czujników w naszym mieszkaniu. Jakościowo są dobrze wykonane. Cena jest jak najbardziej adekwatna do funkcjonalności. Jestem tego zdania, że na bezpieczeństwo naszego życia nie należy oszczędzać. W końcu jest one najważniejsze i stoi ono ponad nasze wyznaczone priorytety. A przy okazji piękne bezpieczeństwo wygląda bardzo estetycznie. Jestem ciekawa, czy w Waszych domostwach są środki przeciwpożarowe. Przywiązujecie również uwagę do ich wyglądu?

Aneczka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly