emailFB instagram

26 stycznia 2018

Mint Laboratory | Dyfuzory powietrza z funkcją aromaterapii


Sezon grzewczy oraz upały znacznie obniżają wilgotność w pomieszczeniu. Suche i ciepłe powietrze obniżają nasz stan zdrowotny oraz wizualny. Suche włosy, sucha skóra, problemy z zatokami i koncentracją - to tylko niektóre widoczne gołym okiem niekomfortowe dla nas efekty. Nawilżanie powietrza jest konieczne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewanie sprawia, że powietrze w mieszkaniu staje się wyjątkowo suche. Niektórzy od razu zauważają zmianę (pojawią się problemy z oddychaniem, brakiem koncentracji), inni – dopiero po czasie (włosy stają się suche, pojawiają się problemy z cerą). Nasi chłopcy sa własnie poddatni na suchy kaszel w okresie obniżonej wilgotności powietrza. Muszę mieć na oku cały czas stan zdrowia, aby nie doprowadzić do infekcji. Aczkolwiek zatoki oraz anginy u naszego Maciusia są coraz częstsze. Suche powietrze w mieszkaniu powoduje m.in. wysychanie śluzówki nosa (problemy z zatokami) czy też osłabienie systemu odpornościowego organizmu. Wpływa negatywnie na nasz sen i koncentrację. Jest przyczyną problemów zdrowotnych zwierząt oraz usychania roślin. W moje ręce nie tak dawno wpadły nowości od Mint Laboratory. Dyfuzory ultrasoniczne, a krótko mówiąc są to nawilżacze z funkcją aromaterapii. Wytwarzają one zimną mgiełkę. Zamiast podgrzewacza są wyposażone w bęben lub wkład z filtrem. Po wlaniu do urządzenia wody i włączeniu go, zasysane powietrze jest nawilżane i wyrzucane na zewnątrz za pomocą wentylatora. W ten sposób powstaje niewidoczna oraz chłodna mgiełka.1 sztuka / Cena 169 zł


Ten innowacyjny nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii przekształca mieszankę wody i olejku eterycznego w niesamowite doświadczenie, które relaksuje Twoje ciało i umysł ożywczymi zapachami. Idealny dla domu, na jogę, do biura, jako domowe spa, w sypialni czy w pokoju dziecka. Zawsze idealnie odświeży i zwiększy wilgotność Twojego otoczenia. U nas w salonie sprawdził się idealnie! Jego nowoczesny design pasuje do jego wnętrza, a dodatkowo bardzo dajnie nawilża powietrze, jak również przynosi spokojny sen oraz  kojący zapach olejków eterycznych. 

1 sztuka/Cena 169 zł


Ten innowacyjny nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii przekształca mieszankę wody i olejku eterycznego w niesamowite doświadczenie, które relaksuje Twoje ciało i umysł ożywczymi zapachami. Idealny dla domu, na jogę, do biura, jako domowe spa, w sypialni czy w pokoju dziecka. Zawsze idealnie odświeży i zwiększy wilgotność Twojego otoczenia. Idealnie wpasował się do pokoju chłopców. Nie dość, że nawilża u nich w pokoju powietrze, to jeszcze przenikają przez niego cała tęcza kolorów!

1 zestaw /  Cena: 109 zł


Co go różni od pozostałych nawilżaczów? Jedynie wygląd. Reszta funkcji jest identyczna - nawilża powietrze oraz przynosi kojący zapach olejków eterycznych. 


Dodatkowo w zestawie są dwa olejki eteryczne - lawendowy oraz miętowy. Każdy z nich kosztuje 10,99 zł na stronie producenta. 


W aromaterapii wykorzystuje się dwa gatunki lawendy – lawendę wąskolistną (Lavandula angustifolia) i szerokolistną (Lavandula latifolia). Z kwiatów tych roślin uzyskuje się olejek eteryczny, w świeżych kwiatach lawendy stanowi on ok. 1 proc, w suszonych jest go 3 razy więcej. Oryginalny olejek z lawendy nie jest fioletowy, jak najczęściej go kojarzymy, ale słomkowożółty.Olejek lawendowy o pojemności 7 ml jest najbezpieczniejszym i jednym z najbardziej wartościowych olejków eterycznych – należy do nielicznej grupy olejków, które można stosować bezpośrednio na skórę. Olejek lawendowy ma  zastosowanie przy infekcjach górnych dróg oddechowych, bólach mięśni, stłuczeniach chorobach skóry (trądziku, łuszczycy). Olejek z lawendy łagodzi też dolegliwości związane z ukąszeniami owadów i oparzeniami (w tym słonecznymi). Dodatkowo może być stosowany w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, łagodnych zaburzeniach snu, stanach nadmiernego pobudzenia, wyczerpaniu nerwowym i migrenach. Olejek z miętowy jest jednym z najczęściej stosowanych olejków eterycznych. Dlaczego? Uśmierza ból, dodaje energii, łagodzi gorączkę i zadziwiająco szybko łagodzi objawy przeziębienia. Pomaga także w nauce i regeneracji wątroby. Jedna kropla czystego olejku miętowego stanowi ekwiwalent 28 szklanek herbaty miętowej. Olejek eteryczny mięty pieprzowej często mieszany jest z innymi olejkami eterycznymi. Posiada on właściwości rozprowadzające. Warto więc po zastosowaniu innych olejków użyć miętowego olejku dla przyspieszenia i wzmocnienia efektów.
Przez ostatni czas zastanawiałam się własnie, zanim one trafiły do nas, jak mogę zwiększyć jakość nawilżanego powietrza w nawilżaczu. Bałam się do naszego większego ultradżwiękowego nawilżacza dodać olejków, bo po prostu jest on przeznaczony do zwykłej wody. Odkąd chłopcom zrobiłam testy skórne i w panelu wyziewnym nie wyszły żadne zapachy lawendy oraz mięty, stwierdziłam, że mogę je spokojnie używać w domu. Dlatego taki dyfuzor jest naprawdę fajnym rozwiązaniem dla naszych łobuziaków. A co różni dyfuzory od popularnych na rynku nawilżaczy?Dyfuzory do aromaterapii w przeciwieństwie do zwykłych nawilżaczy są wykonane z materiału odpornego na działanie prawdziwych olejków eterycznych, które ze względu na swoją moc mogą rozpuścić zwykły plastik.
Polecam dla tych, którzy cenią sobie zdrowy sen i zdrowie najbliższych oraz swoje... 
AneczkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly