emailFB instagram

11 stycznia 2018

Fisher Price | Tomek i Przyjaciele TrackMaster™, Zestaw Wielki wyścigNie od dziś wiadomo, że nasi chłopcy uwielbiają wszystko, co jest związane z motywem bajki "Tomek i przyjaciele". Maciuś już wieku dwóch lat zaczął oglądać bajki i z czasem nabywaliśmy mu ciuchcie drewniane wraz z torami. Bajka tak go zafascynowała, że do dnia dzisiejszego jego zainteresowania poszerzają swoje granice z dnia na dzień, często wraca z przyjemnością w ciągu dnia do zabawy zestawami z szalonymi przygodami niesfornych ciuchci. Ba! Mało tego - Bartuś często sięga po ciuchcie i bawi się z zaciekawieniem, kiedy starszy brat jest w przedszkolu. 
Jednym z prezentów dla chłopców od Świętego Mikołaja był Zestaw Wielki Wyścig, który został zainspirowany filmem, jaki jakiś czas temu mogliśmy oglądać na dużym ekranie. Chłopcy z miłą chęcią wracają do tej bajki i opowiadając cytaty z bajek naśladują zabawę z ciuchciami na wcześniej zbudowanym zestawie. Tomek i Piotruś stają do emocjonującego wyścigu! Zobacz, jak pędzą po torach tego zestawu, walcząc o pierwsze miejsce! Zainspirowany filmem DVD „Tomek i Przyjaciele: Wielki Wyścig” zestaw od Fisher-Price zachęca małych maszynistów do radosnej zabawy i napędzanej silniczkami kolejowej akcji! Dzieci będą obserwować z napięciem, jak ich ulubione postaci zmierzają w kierunku mostu, który w ostatnim momencie otwiera się, by umożliwić przejazd pędzącym lokomotywkom. Gdy po pełnym okrążeniu pierwsza lokomotywa przekroczy metę, jej zwycięstwo obwieści kraciasta wyścigowa flaga i wspaniałe „fajerwerki”! W zestawie specjalnie zaprojektowany wyścigowy Piotruś i opływowy Tomek. Wyjątkowe lokomotywki i nietypowy tor to początek niesamowitej przygody. Wyścig trzyma w napięciu do samego końca!

Głównymi cechami zestawu są:
• Zestaw zainspirowany filmem DVD „Tomek i Przyjaciele: Wielki wyścig” (film sprzedawany oddzielnie w zależności od dostępności)
• Zestaw zawiera dwie „wyścigowe” lokomotywki z napędem: Tomka i Piotrusia
• Tory mają łącznie ponad 180 cm długości i są podzielone na dwie oddzielne pętle, które umożliwiają wyścig równoległy
• Na zakrzywionym elemencie torów umieszczone są flagi, które poruszają się za każdym razem, gdy przejeżdża któryś z pociągów
• Dwa tory z elementami hamującymi pozwalają obu lokomotywom rozpocząć wyścig w tym samym momencie
• Most automatycznie otwiera się, by umożliwić przejazd pędzącym pociągom (można go z powrotem zamknąć, łącząc ze sobą obie części)
• Gdy pierwsza lokomotywa przekracza metę, jej zwycięstwo obwieszcza wyścigowa flaga w kratkę

• Na szczycie bramy nad linią mety pojawiają się też plastikowe „fajerwerki” Przy tym zestawie wraz z różnymi postaciami z bajki Tomek i przyjaciele - Wielki Wyścig, Maciuś z Bartusiem potrafią bawić się godzinami. Wiadomo, że są czasami kłótnie o tą samą ciuchcię, jednak wygrywa zawsze ich wyobraźnia. Pociągi potrafią ścigać się po torach, jak i wywracać na moście. Potrafią łączyć ze sobą inne zestawy Tomka i jego przyjaciół, jakie mieli wcześniej. Lubią oglądać również inne jego przygody, marząc przy okazji o nowych zestawach... ;)


Zabawa zestawem uczy ich dobrych manier, jak również wiary w swoje możliwości. Osobiście uwielbiam zabawki, które rozwijają ich. Edukacja poprzez zabawę u nas zawsze jest mile widziana. 

Aneczka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly