emailFB instagram

01 września 2016

Lidl, Tania wyprawka dla przedszkolaka

Wakacje, wakacje... i po wakacjach. Ehh, ale ten czas leci nieubłaganie szybko. Już minął rok, jak nasz Maciuś poszedł pierwszy raz do przedszkola. Zamiast on, to ja płakałam... tyle stresu mnie to kosztowało. Przez ten rok dużo zmieniło się, bo w miarę swoich możliwości nabył różne umiejętności, stanowczo wie czego chce (nawet z przytupem nogi!) no i przede wszystkim od ponad roku jest starszym bratem. Przed nim kolejne wyzwania i stawiane mu poprzeczki na drodze edukacji wczesnoszkolnej. Do jego zajęć przedszkolnych będą wprowadzone m.in. zajęcia wychowania fizycznego. Aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i na spokojnie wejść w nowy rok szkolny, postanowiliśmy wcześniej zaopatrzyć się w maciusiową wyprawkę szkolną. Bardzo fajnie, że Lidl wprowadził artykuły szkolne jeszcze w połowie wakacji. Z dniem 1 sierpnia br. na półkach sklepowych pojawiła się kolorowa z bohaterami ulubionych bajek wyprawka dla dzieci. Skorzystałam również z niej, bo dużo produktów znalazło się również na naszej liście z przedszkola. 


W ramach tej wyprawki zdaliśmy się również na naszego Maciusia, gdyż wybieraliśmy mu przede wszystkim produkty z motywami jego ulubionych postaci z bajek. Jak w tamtym roku był Tomek i Przyjaciele, tak teraz Star Wars, Avengers oraz Hot Wheels. Kiedy nabyliśmy cześć artykułów wyprawkowych, ale ucieszył się! Normalnie widać było mocno podekscytowanie i zadowolenie w jego zachowaniu.Tornister z motywem Star Wars jest solidnie wykonany jak i wygląda estetycznie. Wyprofilowany z tyłu oraz posiada dużą wewnętrzną kieszeń i trzy mniejsze oraz dwie boczne kieszonki, jak i kieszeń na zamek z przodu. Co prawda jutro zaniesiemy w nim jedynie wyprawkę, bo będziemy z niego korzystać, kiedy pójdzie do szkoły podstawowej. Piórnik jest wyposażony w kredki, długopis, ołówek, mazaki, gumkę, temperówkę, linijkę oraz ekierkę. Wystarczające wyposażenie dla uczniów oraz przedszkolaków. Co prawda, do naszej wyprawki muszą być jeszcze dołączone grube kredki oraz świecowe Bambino. Bloki i zeszyty również wybrałam z motywem Avengers. Farby i plastelinę z Hot Wheels w innym sklepie. Worek z motywem Star Wars przeznaczę przede wszystkim na strój do ćwiczeń oraz na ubranko na przebranie W ofercie są też zeszyty, bloki i teczki - wszystko ze znanymi i lubianymi przez dzieci bohaterami. Dziewczynki również znajdą przybory ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek. Wszystko to, co wymieniłam nie przekroczyło 100 zł. Czy dużo, jak na wyprawkę? NIE! Ważne, aby robić zakupy z głową i na spokojnie.  


Zobaczcie np. na tornister. Pojemny i z przegródkami - zmieścił prawie całą wyprawkę (oprócz ryzy papieru ksero). Worek zmieścił ubranie na przebranie, strój do ćwiczeń oraz buty na zmianę. 


O, właśnie! Buty na rzepy posiadające odpowiednie atesty oraz Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Nie mogłam wybrać inaczej, bo zależy mi na zdrowiu i komforcie naszych dzieci. Tu wybrałam butki oczywiście w Ministore.


W deszczowe dni często maluje lub bawi się zabawkami z bratem w pokoju. Jednak w dużej mierze przeważają prace plastyczne. Tęsknił za przedszkolem, jednak nie pozwoliłam na to, by zabawa z kolegą z przedszkola miałaby zaprzestać podczas wakacji. Odwiedzali się na zmianę, jeden do drugiego i łobuzowali razem :))Co jak co, ale zdrowe i lekkie odżywianie dla takiego czteroletniego chłopca jest bardzo ważne. Maciek jest energicznym chłopcem. Codziennie wychodzimy z nim na dwór, by mógł wygonić trochę tej energii z siebie poprzez zabawę i dłuższe spacery. Nie mniej jednak u nas warzywa, owoce oraz pożywne w witaminki jedzenie jest bardzo ważne. Bardzo lubi kanapki z masłem orzechowym, albo ciasteczka zbożowe i owoce!Zdrowe przekąski podczas spaceru, czy wizycie na wsi są też smakowite!


Wszystkie produkty oczywiście jeszcze są do nabycia na półkach sklepowych i nie są drogie - to najważniejsze, by nie przepłacać i kupować z głową. Nasz Maciuś dziś z uśmiechem na ustach wyszedł z domu, bo wie że czeka go dzień pełen przygód... a dla nas - rodziców nowy rozdział w życiu... 

Aneczka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly