emailFB instagram

19 lipca 2016

Chirurgia plastyczna nosa i jego korekta

Nie każdemu podoba się kształt nosa. Kobiety wolą zazwyczaj mieć mały oraz zgrabny nosek. Są róże anegdoty na temat kształtów nosa i najbardziej śmiałam się, kiedy czytałam w gdzieś w sieci, że garbaty nos cechuje kobietę szczerą oraz bezpośrednią w rozmowie. Hm… nie sądzę! Takie osoby nie raz z pewnością były przez innych obgadywane o wizerunku nosa i wmawiano im, że mają klamkę, a nie nos. Współczuję takim osobom z głębi serca. Takie pogardy wcale nie wzruszają, a wręcz łamią człowieka od środka. Gdybym miała zbyt garbaty nos, który nie pasowałby mi do mojego wizerunku twarzy, zmieniłabym to. Z pewnością zasięgłabym początkowo porad typowo pod tym hasłem w Internecie, jak również chłonęłabym informację z różnych źródeł medycznych. Po zrobieniu poszczególnych badań umówiłabym się na spotkanie w jednej z wybranych klinik i porozmawiałabym o korekcie nosa.Zazwyczaj wymaga się od potencjalnego pacjenta wyniki: grupę krwi, morfologię, wskaźniki krzepnięcia krwi, kreatynina, poziom glukozy, badania ogólne moczu, elektrolity, szczepienie przeciw WZW oraz EKG. Po zapoznaniu się z wynikami oraz ich zatwierdzeniu specjalista może podjąć się takowego zabiegu.

Korekta nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Taki zabieg może zmniejszyć jego rozmiar, kształt czubka, kształt łuku, szerokość nozdrzy oraz zmienić kąt pomiędzy nosem a górną wargą. Zdarzają się również przypadki w których jest możliwość skorygowania wady wrodzonej lub nabytych uszkodzeń, jak również usunięcia przeszkody utrudniające oddychanie.

Sam zabieg korekcji nosa trwa do dwóch godzin, w bardziej skomplikowanych przypadkach nieco dłużej. Podczas takiego zabiegu skóra nosa jest oddzielana od podtrzymującej jej konstrukcji chrzęstno-kostnej, a następnie nos jest modelowany do wymarzonego kształtu. Rodzaj kształtowania będzie zależał od indywidualnych cech pacjenta i od techniki chirurga. Na koniec skóra jest naciągana na nową „ramę” chrzęstno-kostną. Potrzeba jednak paru tygodni, aby nos całkowicie wygoił się.

Jednak pewna grupa ludzi, która chce zmodyfikować kształt swojego nosa, wybiera niechirurgiczny zabieg korekty nosa. Jest to idealny zabieg dla osób, które mają problem z kształtem nosa, jednak z różnych przyczyn nie chcą poddać się zabiegowi korekty chirurgicznej. Ten zabieg daje zadowalające efekty w przypadku niewielkich defektów estetycznych. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że jest to efekt jedynie optyczny – nie są przeprowadzane żadne zmiany w budowie kostnej nosa. Pomimo tego, że zabieg jest stosunkowo krótki oraz nieinwazyjny, to istnieje możliwość wykonywania go jedynie przez dyplomowanego lekarza medycyny estetycznej. Przebieg takiego zabiegu jest następujący: za pomocą kwasu hialuronowego możliwe jest wstrzyknięcie gęstego wypełniacza, który koryguje defekty nosa. Taka korekta nosa trwa wiele krócej – zaledwie do 30 minut przy miejscowym znieczuleniu. Efekty końcowe są już niemalże natychmiastowe. Kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w naszym organizmie jest w pełni bezpieczny oraz nie powoduje alergii. Zadowalające efekty końcowe po takim zabiegu utrzymują się od roku do 30 miesięcy.
Przeciwwskazania do korekty nosa kwasem hialuronowym to:
  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby układu odpornościowego
  • Skłonność do blizn przerostowych
Trzeba koniecznie zaznaczyć, że taki zabieg wykonywany przeważnie w celu poprawy urody, jak również  samopoczucia pacjenta. NFZ nie refunduje takiego typu zabiegów. Ceny wahają się w przedziale 600-1500zł. Cennik korekcji nosa kwasem hialuronowym jest zróżnicowany oraz w dużej mierze uzależniony od sposobu przeprowadzenia zabiegu, zakresu zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji, jak i renomy kliniki. 

Jak myślicie, gdybyście miały do wyboru, to którą opcję korekty wybrałybyście? 


 Aneczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly