emailFB instagram

04 kwietnia 2016

Carex, Splash antybakteryjne mydło w płynie

O bakteriach słyszy się wszędzie, tym bardziej, że są one odpowiedzialne za roznoszenie wirusów, które później nas atakują. Właśnie przez ręce, przez dotyk są one najczęściej roznoszone, oczywiście nie omijając drogę kropelkową. Aby im utrudnić rozpowszechnienie się można używać produkty antybakteryjne. Jednym z tego typu produktów jest Splash antybakteryjne mydło w płynie i dziś kilka słów o nim. 


Mydło jest umieszczone w przezroczystej plastikowej buteleczce z pompką o pojemności 250 ml. Pompka działa sprawnie od pierwszego użycia mydełka. 


Konsystencja mydła jest przezroczystym żelem o zapachu świeżych cytrusów.  Mydło bardzo dobrze się pieni i usuwa brud oraz bakterie z dłoni. Jest wydajnym mydłem. Używamy go już ponad dwa tygodnie, a mamy go jeszcze co najmniej 3/4 butelki. Świetnie sprawdził się właśnie w tym okresie, gdyż jeszcze niecałe dwa tygodnie temu dopadła naszych chłopaków ospa. Maciuś przytargał z przedszkola i po kilku dniach zaraził się Bartuś. Najważniejsze, że już jesteśmy po, a dziś nasz Maciuś skończył przerwę w uczęszczaniu do przedszkola. W tym czasie musiałam postawić w dużym stopniu na jak najmniejsze rozprzestrzenianie się zarazków, aby nie doprowadzić do nadkażenia krostek. Co drugi dzień zmieniałam chłopcom pościel, a codzienna kąpiel dwa razy w ciągu dnia była koniecznością. Bardzo mi wtedy pomogło właśnie to mydełko. Ograniczenie przenoszenia zarazków do minimum, to must have podczas choroby zakaźnej. Nasz Maciuś również używał kilka razy dziennie, gdy była taka potrzeba, używał tego mydła - można już go używać od trzeciego roku życia. W sumie do dziś go używamy, pomimo tego, że choroba już sobie poszła na dobre. I zostaniemy już przy nim. Tym bardziej, że Maciuś jak i ja nie umie usiedzieć na miejscu, wszędzie go pełno i jest dzieckiem pełnym energii. Przychodzi z placu zabaw czasami umorusany, więc muszę dbać o naszych chłopaków jak najbardziej się da. Więc nie jest to uniknione, że z antybakteryjnym mydełkiem nie będziemy się rozstawać. Możecie go nabyć np. w Rossmannie za około 7 zł. Myślę, że skoro stawiacie na bezpieczeństwo i czystość o waszych najbliższych warto nabywać takie produkty! :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly