emailFB instagram

10 sierpnia 2015

Let's play! czyli zaczynamy walkę o powrót do formy

Okres połogu minął mi dwa tygodnie temu. Czekałam z niecierpliwością na wizytę u mojego ginekologa i kiedy usłyszałam magiczne słowo TAK odnośnie ćwiczeń, to bardzo ucieszyłam się. Jestem zakompleskiona na punkcie swojej sylwetki, bo przytyłam i mało mi ubyło po porodzie. No ale jak nie patrzeć to nie ja byłam najważniejsza,
 a Bartuś aby urodził się zdrowiutki! Moim marzeniem od dawna był orbitrek (zwany również elliptical). Odłożyłam sobie kasę i mam w końcu swój! Mega się z niego cieszę i w domowym zaciszu, mając na oku synków, mogę na spokojnie ćwiczyć sobie. 


Dlaczego wybrałam orbitrek ??

Około pięć lat temu kiedy chodziłam regularnie na siłownię trenowałam na nim praktycznie codziennie. Zwiększyła się moja kondycja fizyczna oraz ubyło mi kilka centymetrów w biodrach, w brzuszku, a ramiona były silniejsze. Przy pracy biurowej musiałam coś z sobą robić, bo jestem osobą która lubi życie "w biegu". 

Teraz mam go już na własność w mieszkaniu i staram się co wieczór ćwiczyć na nim. 
Póki co nieodpuszczam. Oto jego właściwości:

Robię sobie jedną serię na 5 minut. Wczoraj zwiększyłam do 6 minut. Wiem, że to mało, ale po prawie 2 latach braku ćwiczeń i walką o kolejną pociechę muszę poprostu zacząć od zera. Po dwóch tygodniach takich stopniowych treningach, mogę wskoczyć już na normalne treningi - zalecenia ginekologa. Druga sprawa to to, że jestem karmiącą mamą i nie mogę też za bardzo przeginać z ćwiczeniami. Pozatym karmienie Bartusia również przyspiesza zgubienie kilku kilogramów. Po urodzeniu Maciusia mogłam zażywać do ćwiczeń dodatkowych suplementów, bo szybko przestałam karmić. Zażywałam wówczas nopalinę, gdzie powrót do formy był zaskakujący. Teraz jestem zdana tylko na siebie.. i wiem, że dam radę! Co robi orbitrek z naszym ciałem ??


Dodatkowo sobie ściągłam przykładowy plan ćwiczeń przy częśtotliwości trzy razy w tygodniu po 25 minut.


Jednak możecie również  ćwiczyć np. przy takim planie treningowym. Początkowo możemy trenować co dwa dni, po 20-30 minut (najlepiej tuż po treningu siłowym). Po około tygodniu jeśli jesteśmy wstanie - to zwiększamy czas jednej sesji treningowej. Tak jak jest pokazane w tabeli.

Tydzień - Ilość treningów w ciągu tygodnia - Czas [w minutach]
 • 1 - 3 - 20
  2 - 3 - 25
  3 - 3 - 30
  4 - 4 - 35
  5 - 4 - 40
  6 - 4 - 45
  7 - 4 - 50
  8 - 4 - 55
  9 - 5 - 60
  Druga opcja jest skierowana do osób bardziej zaawansowanych.
  Tydzień - Ilość treningów w ciągu tygodnia - Czas [w minutach]

  1 - 3 - 25
  2 - 3 - 30
  3 - 4 - 35
  4 - 4 - 40
  5 - 4 - 45
  6 - 4 - 50
  7 - 4 - 55
  8 - 5 - 60
  9 - 5 - 60
  *
Korzystanie z trenażera eliptycznego sprzyja uzyskania wysportowanej i zdrowej sylwetki. Na Instagramie możecie obserwować mnie na bieżąco, bo i tam czsami umieszczam moją aktywność fizyczną, jak i spacerki z dziećmi. Dodatkowo założyłam sobie konto na Endomondo i tam rejestruje sobie swoją aktywność fizyczną. Również zdrowa dieta jest mi bliska. Zaproponowałam Wam kilka przepisów na zdrowe i smaczne smoothie. Jestem uparta i nie odpuszczam! Jak czegoś podejmuję się, to staram się dożyć do celu, choćby nie wiem co... 

Niebawem wrzucę post z moimi dokonaniami po kilku miesiącach ćwiczeń. 
Będzie to dla mnie motywacja do dalszych treningów! :)

A u Was jak z aktywnością fizyczną ??
Lubicie ćwiczyć ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly