emailFB instagram

13 maja 2021

Nauka oraz utrwalenie materiału z matematyki za pomocą zabawy razem z aplikacją mobilną Hej Albert

Nauka oraz utrwalenie materiału z matematyki za pomoca zabawy razem z aplikacją Hej Albert

Matematyka jest królową nauk i to wiadomo nie od dzisiaj. W każdej dziedzinie życia jest wykorzystywana nawet w najmniej zauważalny dla nas sposób. Do tego technologia nie ubłagalnie ciągnie wszystko do przodu i nie ma opcji, abyśmy nie używali w dzisiejszym świecie telefonów komórkowych czy tabletów. Praca dorosłych opiera się nawet na narzędziach teleinformatycznych, więc to już jest normalne. Zatem poprzez intuicyjne i proste w użyciu aplikacje są tak konstruowane, aby nawet najmłodsze dziecko nie miało z nimi problemu. 
 
Każdy rodzic z pewnością przyzna, że ciekawość dziecka nie zna granic. Dlatego od najmłodszych lat poprzez zabawę przekazujemy swoim pociechom to co ważne poprzez zabawę. Matematyka jest wówczas przyjemna i nie jest suchą teorią, którą dziecko i tak z pewnością nie do końca zrozumiałoby. 
 
Hej Albert to aplikacja dla dzieci, która poprzez przyjazne dla oka infografiki zachęcają dzieci do zabawy matematycznej. Wirtualnym nauczycielem matematyki dla dzieci jest Albert matematyka z nim jest bardzo przyjemna. Obecne treści bazują na programie nauczania, który obowiązuje w szkołach podstawowych. Najniższe poziomy są tak zabawne, że nasz przedszkolak nawet chwilami coś pomagał starszakowi. Kolejne poziomy są już dla starszych dzieci. Zadania matematyczne opierają się przede wszystkim na podstawach od dodawania i odejmowania, a nawet tabliczkę mnożenia czy też dzielenia. 
 
Nauka oraz utrwalenie materiału z matematyki za pomoca zabawy razem z aplikacją Hej Albert
 
Błędów jest co nie miara, ale właśnie po to są zadania, aby wyćwiczyć pewną systematyczność oraz utrwalać naukę. Każde zadanie wychwytuje zły wynik i od razu pokazuje dobrą odpowiedź. Dzieci są w stanie zrozumieć, co poszło nie tak. Dla mnie - rodzica najważniejsze jest to, że widać samodzielność w rozwiązywaniu zadań oraz to, że w przyszłości będą z tego zbierane owoce na klasówkach z matematyki. Sporadycznie padają pytania, kiedy dziecko coś nie rozumie podczas zabawy aplikacją matematyczną. 

Po skończonym etapie zadań dzieci są nagradzane gwiazdkami, łapią diamenty, aby wspinać się na większe poziomy gry matematycznej. Taka mobilizacja to odpowiedni kop do dalszego działania. 

Podsumowując, zabawa aplikacją w ciekawy, a zarazem skuteczny sposób wzbudza ciekawość dzieci oraz wspiera je w nauce matematyki. W sprytny sposób poszczególne animacje pokazują pewne zależności w działaniach matematyki, które na danym poziomie są do zrozumienia przez dzieci. Dodatkowym i dosyć mocnym atutem jest to,  że tuż po rejestracji mamy aż 60 dni darmowej zabawy z Albertem! W dodatku nauka jest bez reklam, blokad czy też okresów wypowiedzenia. 

A Wy jak często korzystacie z aplikacji mobilnych ?
 


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • zaobserwujesz mojego Facebooka;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama;

  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly