emailFB instagram

16 czerwca 2020

Gra Wieże z wykorzystaniem Kart Grabowskiego - łamigłówki

Karty Grabowskiego Gry i łamigłówki
Rozwiązywanie łamigłówek i zagadek logicznych to świetna zabawa niezależnie od wieku. Nie ma nic lepszego dla rozgrzania naszych szarych komórek jak łamigłówki. sprawdzają się u nas jak najbardziej, są podchwytliwe i sprawiają mega radość, kiedy już je rozwiążesz.

Z wykorzystaniem Kart Grabowskiego Gry logiczne i łamigłówki mają przystosowaną dynamikę, dzięki czemu można swobodnie dobrać zabawę do charakteru i uosobienia dziecka. Przy każdej z gier jest również stopień trudności oraz odpowiednia liczba graczy.


Gry i łamigłówki z wykorzystaniem Kart Grabowskiego - gry logiczne

Gra Wieża to łamigłówka, do której potrzebujemy talii kart oraz żółte oraz czarne patyczki. To nic innego jak jedna lub więcej kart tego samego koloru ułożone w kolumnie.

Łamigłówka wieże - Karty Grabowskiego

Najpierw wybraliśmy karty podane w danym zadaniu w książeczce. Z tych kart będziemy budować wieże. Później rozłożyliśmy patyczki (jest to projekt wież). Kolejnym krokiem jest zbudowanie takich wież nad patyczkami, aby: każda wieża składała się z tylu kart, ile wynosić łączna wartość znajdujących się pod nią patyczków (wartość patyczka żółtego wynosi 1, a czarnego 5). Musimy również pamiętać, aby dwie sąsiadujące wieże nie były tego samego koloru.


Łamigłówka wieże - Karty Grabowskiego

Łamigłówka wieże - Karty Grabowskiego

Łamigłówka wieże - Karty Grabowskiego

W książce przedstawiono aż 6 poziomów trudności gier. My z Mackiem wylądowaliśmy na poziomie trzecim i idzie mam bardzo fajnie. Lubimy tak sobie czasami usiąść po dniu pełnym przygód na świżym powietrzu i poukładać sobie wieże.


Łamigłówka wieże - Karty Grabowskiego

Łamigłówka wieże - Karty Grabowskiego

Łamigłówka wieże - Karty Grabowskiego

Podsumowując, to z pewnością muszę koniecznie przyznać, że gry logiczne i łamigłówki z wykorzystaniem kart Grabowskiego uczą logicznego myślenia, jak również trenują pamięć. Nasz starszak z przyjemnością sięga po zestawy gier matematycznych i łamigłówek, zachęcając przy tym również nas - rodziców. Jestem przekonana, że wasze pociechy, jak również Wy sami będziecie zadowoleni z tych gier i łamigłówek. Dajcie mi koniecznie znać - tu w komentarzach jak to u Was jest. Lubicie tego typu łamigłówki? Jakie są Wasze najfajniejsze? 


Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:
  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;

  • Brak komentarzy:

    Publikowanie komentarza

    Printfriendly