emailFB instagram

25 lipca 2019

Przyczyny bezsenności i jej niwelowanie z naturalnym suplementem diety Relan o działaniu antydepresyjnym


Najczęstszą przyczyną bezsenności mogą być problemy zdrowotne, jak i stresujące życie osobiste. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z czego to wynika i tak sobie brniemy z dnia na dzień, a bezsenność staje się powoli nasza przypadłością i po prostu przyzwyczajamy się do niej. Przychodzi czas, kiedy w ciągu dnia nie dajemy rady, nie mamy siły na nic i trzeba odpocząć. Zamiast w nocy, robimy sobie drzemki w ciągu dnia. Nasz zegar biologiczny przestawia się z nocy na dzień. Czy tak musi być? STOP!Pozwoli i skutecznie mona nad nią zapanować. Dziś przedstawię tylko kilka powodów bezsenności i jak z nią sobie można radzić. Dzięki temu można zapanować nad nią, aż w końcu zniknie z naszego życia.


Stres 


Stres to najbardziej popularna przyczyna bezsenności. Problemy z nerwowymi emocjami, jak i życie w ciągłym niepokoju oraz biegu powodują, że odbija się to na ilości oraz jakości naszego snu. Skoro nie radzimy sobie z przeżywanymi emocjami, to powodujemy, że w naszym organizmie pojawiają się liczne napięcia nerwowe skutkujące najczęściej pogłębiającą się bezsennością. Skazujemy też siebie samych na ciągłe myślenie o dręczących nas sprawach i dołujemy się dodatkowo przez to.


Menopauza


Naukowe badania wykazały, że narażone na bezsenność są również kobiety po okresie menopauzie. Powodują ją estrogeny, które znacznie wydłużają fazę rem (na tym poziome snu występuje wysoka aktywność mózgu). Wszystkie kobiety, które cierpią na bezsenność właśnie z tego powodu, powinny skontaktować się ze swoim specjalistą w celu ustalenia zastępczej terapii hormonalnej. Jest ogromna szansa, że bezsenność ustąpi po odpowiednim dobraniu hormonów.


Nadczynność tarczycy


Zdarzają się też sytuacje, kiedy zaobserwujemy problemy ze snem spowodowane uczuciem niepokoju lub przyspieszeniem rytmu serca. Może to być dla nas alarm, aby zbadać tarczycę. Jestem osobą, która robi co rok takie badania. Nadczynność tarczycy, czyli podwyższony poziom hormonów tarczycy, może prowadzić do takich objawów, które skutecznie powoduj bezsenność.


Leki


Są również częstą przyczyną u osób, które zażywają leki. Szczególnie przyjrzyjmy się doustnej antykoncepcji czy glikokortykosteroidach. Przede wszystkim narażone na bezsenność są osoby, które przyjmują leki na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem i wmawiają sobie, że po co im lekarz, przecież leki pomogą. Każdy lek i suplement należy konsultować z farmaceutą lub lekarzem pierwszego kontaktu.
Aby zaznać stoickiego spokoju musimy koniecznie zacząć od małych kroczków, aby przywrócić swój biologiczny zegar na swoje miejsce. Musimy sporo odpoczywać, relaksować się, wietrzyć mieszkanie, czy też spać na wygodnym miejscu, aby nic nam się nie odcisnęło kiedy leżymy na łóżku. Chodźmy na spacer do parku, miejmy w domu sporo zieleni, a może ulubiona książka lub film poprawi nasze samopoczucie. Dobrze tez mieć bratnią duszę, przy której ufamy bezgranicznie i wygadać się ze swoich problemów. Uwierzcie Warto, bo nasz organizm będzie uwolniony od tych złych myśli, które nas po protu dręczą. 

Sięgajmy po naturalne sposoby i produkty, aby jak najmniej było w nas chemicznych substancji. Suplementy diety są dobre, ale tylko pod nadzorem lekarza, bynajmniej ja konsultuję każdy jeden, który zażywam, bądź zażywałam. 

Jednym z nich przez ostatni czas, bo też zauważyłam problemy z bezsennością w tamtym tygodniu, stał się Relan - Naturalny Antydepresant.RELAN - NATURALNY ANTYDEPRESANT, STRES, USPOKOJENIE - 60 KAPSUŁEK / 720 MG


Relan powstał aby w naturalny sposób niwelować skutki depresji, złego samopoczucia oraz stresu. Jest mieszanką precyzyjnie dobranych, niezwykle skutecznych ekstraktów roślinnych m.in. Sensoril​®, Serenzo™, Saffr’Activ​® oraz witamin. Unikatowa receptura oraz wysokie dawki składników najwyższej jakości, zapewniają skuteczność naturalnego suplementu.
Produkt jest dostępny w postaci kapsułek. W plastikowej buteleczce znajduje się 60 sztuk. Aby odpowiednio zaczęły działać, trzeba używać dwa razy dziennie. 

W składzie niniejszego suplementu diety znajduje się zestaw składników, wspierających redukcję stresu i niwelowanie jego symptomów. Wśród komponentów produktu znaleźć można m.in. ekstrakt z korzenia żeń-szenia syberyjskiego, który wykazuje działanie uspokajające i wyciszające. Korzeń żeń-szenia może zwiększać odporność organizmu na stres psychiczny, fizyczny i środowiskowy.

Składnikami wspomagającymi przywrócenie równowagi emocjonalnej są także ekstrakt z koszyczka rumianku pospolitego i ekstrakt z ziela dziurawca zwyczajnego. Jest również wzbogacony w ekstrakt z słupków szafranu ®Saffr’Activ, który jest bogaty w krocyny. Wpływa korzystnie na poprawę jakości snu. Pomaga niwelować problemy z zasypianiem, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Wykazuje również łagodne działanie antydepresyjne.

Relan - Naturalny Antydepresant jest również źródłem ekstraktu ze skórki słodkiej pomarańczy Serenzo™, zawierającego limonen. Sprzyja on redukcji negatywnych skutków stresu oraz łagodzi stany napięcia nerwowego. Poprawę koncentracji i pamięci wspomaga obecność w produkcie ekstraktu z korzenia i liści witanii ospałej Sensoril​ ®, standaryzowanej na obecność glikozydów witanolidowych i oligosacharydów.CZYM SĄ EKSTRAKTY STANDARYZOWANE I DLACZEGO SĄ LEPSZE OD ZWYKŁYCH?100% NATURALNE
Naturalne i bezpieczne składniki aktywne zawierające ekstrakty standaryzowane o określonej zawartości substancji czynnej.BEZ BARWNIKÓW I KONSERWANTÓW
Brak sztucznych wypełniaczy i barwników. Tylko i wyłącznie naturalne składniki wolne od GMO.BEZPIECZNE
Certyfikowane, standaryzowane składniki aktywne, poddawane badaniom mikrobiologicznym.VEGAN
Produkt odpowiedni dla wegan. Ponadto nie zawiera cukru, glutenu, laktozy oraz aspartamu.


Skład:

Ekstrakt z skórki słodkiej pomarańczy [20% limonen] – Serenzo™
Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego [5% ginsenozydów]
Ekstrakt z ziela dziurawca zwyczajnego [0,3% hypercyny]
Ekstrakt z korzenia i liści witanii ospałej [10% glikozydów witanolidowych, 32% oligosacharydów] – Sensoril® 
Ekstrakt z kwiatu rumianku pospolitego [5% apigeniny] 
Ekstrakt z słupków szafranu [3% krocyny] – Saffr’Activ ®
Niacyna

Witamina B6


Z mojej strony wygląda to tak, że każdy zażywany suplement diety konsultuję z farmaceutą lub lekarzem pierwszego kontaktu. Na własną rękę w naszej rodzinie nie mamy po co używać. Chwilami wiadomo, życie lubi losowo płatać figle lub są sytuacje, w których to nas próbują wyprowadzić z równowagi. W dzieciństwie sobie radziłam inaczej, bo obgryzałam paznokcie. W końcu stało się to moim nawykiem, do tego stopnia, że nie pomagały rożnego rodzaju olejki o gorzkim smaku. Ale zdałam sobie sprawę, że nie warto, a poza tym muszę dawać chłopcom przykład, że trzeba być zadbanym. W końcu to, jak się prezentujemy, jest po części naszą wizytówką. W końcu udało mi się zapanować nad nawykiem i wyciszyło mi się to okropieństwo. Na dzień dzisiejszy jestem posiadaczką naturalnej płytki paznokcia o średniej długości. 

Relan brałam przez około tydzień czasu, kiedy zauważyłam, że bardzo późno zasypiam (około 3-4 nad ranem), a wstaję chcąc czy nie około 7. Nie czułam się chwilami zregenerowana, aby móc z chłopcami hasać tam, gdzie oni chcą. Postanowiłam używać Relan. Wszystko ustało w trzeciej dobie. Dziś na spokojnie mogę śmiało napisać, że udało mi się poskromić późne zasypianie i rano wstaję już tak na serio wypoczęta. Jestem zadowolona z jego działania i zamierzonego efektu. 

Jestem ciekawa, jak Wy sobie radzicie ze stresem.  może tez cierpicie na bezsenność? 
Napiszcie mi tu w komentarzu jak tak sytuacja wygląda u Was. 
Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:


  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly