emailFB instagram

22 maja 2019

Sarah J. Maas - Królestwo popiołów, część 1

Wyczekiwany latami finał serii Szklany tron! Światowy bestseller królowej fantasy, Sarah j. Maas, oferuje czytelnikowi epickie, niezapomniane zakończenie! I rzeczywiście, bo już od dawna każdy fascynatyk czekał na zakończenie tej powieści. Tym razem nadszedł czas na główną bohaterkę Aelin Galathynius, czyli królową Terassenu, która musi stoczyć ostateczną bitwę ze swoim wrogiem.


Życiowa podróż Aelin w Królestwie popiołów to droga od niewolnicy do królowej niegdyś wielkiego królestwa - osiąga swój rozdzierający serce finał, gdy wybucha wojna na świecie. Gdy wszystkie wątki w końcu się łączą, wszyscy muszą stanąć do walki o przyszłość. Niektóre więzy pogłębią się jeszcze bardziej, podczas gdy inne zostaną zerwane na zawsze w wybuchowym ostatnim rozdziale serii Szklany tron.Po kontynuacji poprzednich tomów książki, postawiłam tym razem na jej wersję elektroniczną. Zamówiłam i migiem sobie wgrałam na czytnik Kindle. Teraz bez problemu mogłam sobie na spokojnie czytać, bo pozbyłam się reklam z czytnika już jakiś czas temu. 

Akcja ostatniej części zaczyna się tuż zaraz po Imperium Burz i równoległej książki Wieży Świtu. Aelin zostaje zamknięta w trumnie i jest torturowana, a reszta bohaterów pragnie uwolnić swoją królową. Mimo to w Królestwie Popiołów dochodzi do ostatecznej bitwy, której stawką będzie przyszłość Terrasenu. 

W ostatniej serii dowiadujemy się, jak zmienili się dotychczasowi bohaterowie i można już zobaczyć co dla nich jest tak naprawdę ważne. Podczas bitwy każda wczesniej podjęta przez przyjaciół głównej bohaterki prowadziła do jednego miejsca, do serca Terrasenu – Orynthu. tutaj właśnie dowiemy się komu udało się przetrwać w tej części, a z kim trzeba będzie się pożegnać.. Ogólnie jest pełna jest wydarzeń, zwrotów akcji, jak i zaskakujących informacji o bohaterach i ich losie.
Czy ta powieść Was zainteresuje? Musicie sobie odpowiedzieć sami na to pytanie! Szczerze mówiąc ,miałam dawno zaplanowane, aby przeczytać obie części. Już niebawem nabędę drugą i opowiem Wam o niej, bo jest serio ciekawa. Sama sobie dziwię się, że przy dwójce dorastających chłopców mam czas na czytanie, ale jedno powiem - to po prostu wciągające jest! Obie części można nabyć w Empik i to na dodatek są przecenione - Tom 1 i Tom 2.


Lubicie czytać tego typu fantastyczne przygody o superbohaterach z przeszłości? :)
Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly