emailFB instagram

09 maja 2019

Najlepsze sposoby na alergięObecnie nawet co druga osoba ma jakieś objawy alergii. Nie ważne czy jest to alergia kontaktowa, czy tez pokarmowa. Przyczyną tego jest coraz większe zanieczyszczenie powietrza. Również mają na to wpływ zdobycze medycyny, między innymi wyeliminowanie z organizmu człowieka pasożytów, jak również częste kuracje antybiotykowe. Wszystko to w jakiś sposób zakłóciło dawną równowagę immunologiczną w organizmie, zdezorganizowało pracę układu odpornościowego. W rezultacie zaczął on bardzo wrażliwie reagować na zupełnie niegroźne substancje i je zwalczać, wywołując przy tym jednocześnie różne reakcje alergiczne. Nie należy ich bagatelizować. Alergolodzy podkreślają, że koniecznie trzeba leczyć - my również chodzimy na kontrolne wizyty do alergologa z naszym małym atopikiem. 


Kiedyś mogliście przeczytać jak sobie radzimy z atopowym zapaleniem skóry u Bartusia. Dziś natomiast chciałam Wam przedstawić kila innych aspektów - również bardzo ważnych, aby w miarę możliwie uporać się z alergią. 


Dieta 

Wyeliminowanie produktów, które nas uczulają to chyba najbardziej sprawdzony sposób. Dodatkowo wprowadzenie odpowiedniej diety wzbogaconej w składniki wartościowe (poprzez wyeliminowanie składników, jakie nas alergizują) dla naszego organizmu oraz odpowiednie nawadnianie rzeczywiście nam pomogą. 

Leki od ręki i na receptę

Rzeczywiście pomagają, jednakże używamy ich tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza prowadzącego. Jeżeli mamy zaostrzenia skórne lub nasz układ oddechowy już w większy sposób reaguje na alergię, wówczas musimy po nie sięgać. 


Oczyszczone powietrze i wietrzenie mieszkania

Nasi chłopcy to alergicy, natomiast młodszy synek jest atopikiem. Z wiekiem już pomału wszystko się uspokaja, a jego skóra jest w remisji. Muszę w każdym razie dbać o porządek w domu. Sprzątanie i odkurzanie to już chyba weszło mi w nawyk. Jednak robię to co najmniej dwa razy w tygodniu. Postanowiliśmy zaopatrzyć się również w oczyszczacz powietrza, który skutecznie sobie radzi z wychwytywaniem kurzu i roztoczy z powietrza. Zauważyłam, że po miesięcznym używaniu chłopcy śpią lepiej, z zamkniętymi buźkami oraz zmniejszyły się dolegliwości związane z zanieczyszczonym powietrzem. Jeszcze w sumie zobaczymy jak to wszystko będzie funkcjonowało kiedy zacznie się sezon grzewczy, a w powietrzu będzie się unosił smog. Mam  nadzieję, że będzie lepiej bynajmniej, niż w tamtym roku. Druga - bardzo ważna sprawa, to to, aby codziennie i jak najczęściej wietrzyć nasze pomieszczenia czy też pościel. Mam już w nawyku, że okna w domu są, otwarte i czasem nawet się cieszę, że powstaje przeciąg, bo wiem, że powietrze zrobi swoje w naszym mieszkaniu. Nie chcę doprowadzić po prostu do zawilgocenia mieszkania, bo to wpłynie na rozwój grzyba oraz roztoczy. Więc trzymam to w ryzach, aby było dobrze. 


Usuwanie alergenów metodą ozonowania


Ozon posiada bardzo silne właściwości utleniające. Pomaga w pozbyciu się wszelkich alergenów znajdujących się w powietrzu jak również na różnych powierzchniach: łóżkach, szafkach czy podłodze. Bardzo skutecznie i bezpiecznie likwiduje roztocza kurzu domowego oraz ich odchody. W związku z tym jest idealną metodą zwalczania alergenów polecaną dla alergików. Po wykonaniu ozonowania pomieszczenia, w których przebywamy jest doskonale oczyszczone, pozbawione alergenów a powietrze świeże i czyste. Usuwanie alergenów metodą ozonowania jest dużo łatwiejsze do przeprowadzenia, niż ciągłe i wyczerpujące dbanie o czystość. Nie wymaga stosowania silnej chemii, np.: środków zawierających chlor. Forma gazowa ozonu powoduje, iż ten może dotrzeć w trudno dostępne dla nas miejsca.


Odczulanie

Metoda okazuje się być najbardziej skuteczną, jeśli przepisywane leki nie skutkują albo są źle tolerowane. Odczulanie można zrobić również przy silnej nadwrażliwości na alergeny, które trudno wyeliminować ze swojego otoczenia. Szczepionki odczulające są roztworami różnych alergenów, które podaje się wielokrotnie w stopniowo zwiększanych dawkach. Leczenie takie trwa dosyć długo, jednak jest skuteczne. W państwowych przychodniach odczulanie jest bezpłatne, w prywatnych jedna szczepionka kosztuje około 50 zł. Celem odczulania jest nauczenie oraz przyzwyczajenie organizmu do tolerowania alergizujących substancji.  Mamy w planach z naszym specjalista, aby za jakiś czas wprowadzić odczulanie dla Bartka. Jestem dobrej myśli, że będzie wszystko w porządku.  
Macie kochani problemy z alergią? 
Jak sobie radzicie, kiedy jest teraz wysyp wszystkich pyłków?  Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:


  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly