emailFB instagram

17 kwietnia 2019

Odchudzanie na rolkach - jak przyjemnie zrzucać zimowe kilogramy?
Odchudzanie na rolkach to jest strzał w dziesiątkę na zrzucenie zbędnych jak i niekomfortowych nam kilogramów oraz poprawę wyglądu swojej sylwetki na świeżym powietrzu. Pogoda ostatnio bardziej nas rozpieszcza oraz zachęca do spędzania coraz więcej czasu poza domem. Idealne spędzenie czasu - takie przyjemne z pożytecznym.Pamiętam, kiedy mieszkałam na wsi, to często razem ze znajomymi jeździliśmy na rolkach pod blokami. Miło też wspominam czas, kiedy zaliczyłam niejedną glebę, podczas nauki. Jednak kiedy już na dobre chwycisz równowagę, to sama przyjemność jeździć na nich, a przy okazji sprytne rozwiązanie, aby zachować fajną figurę. Warto wspomnieć, że jazda na rolkach gwarantuje szczupłą talię, zgrabne nogi, jak i jędrne pośladki.


Jak jeździć na rolkach, żeby schudnąć? 


Podczas jazdy na rolkach w ruch wprawiamy wszystkie mięśnie nóg, mięśnie brzucha, pleców oraz rąk. Regularna jazda na rolkach da nam idealne efekty. Odchudzanie na rolkach ładnie zaokrągli nasze pośladki oraz zniweluje cellulit na udach. Dodatkowym atutem jest oczywiście wzmocnienie mięśni brzucha oraz coraz smuklejsza sylwetka. 


Kiedy już rolki fitnessowe będą na naszych nogach, to punkt ciężkości, który normalnie umiejscowiony jest na wysokości brzucha, przenosi się wyżej - tak mniej więcej pod biust. Ta zmiana umiejscowienia punktu ciężkości wymaga ciągłej kontroli równowagi oraz balansowania ciałem. Musimy pamiętać, aby sylwetka naturalnie się prostowała - w innym wypadku zgarbienie się spowoduje, że stracimy równowagę i przewrócimy się. 
Ile kalorii spalimy podczas jazdy na rolkach?


Odchudzanie na rolkach to sport wytrzymałościowy, tzw. cardio. Rolki poprawiają pracę serca oraz dotleniają organizm. Minimalnie w ciągu jednej godziny regularnej jazdy na rolkach można spalić około 600-700 kcal. Fantastyczne rozwiązanie dla osób z nadwagą. Można śmiało napisać, że to tyle samo, ile spala się w czasie dwóch godzin aerobiku. Wszystko jednak jest bardzo od siebie uzależnione. To znaczy, że ilość spalonych kalorii zależy oczywiście od płci, wagi, wieku oraz intensywności jazdy na rolkach. Hmm.. mogłabym to przyrównać do tego, że prawie 700 kcal spali osoba ważąca 75 kg. Dodatkowo musi ona bez przerwy w szybkim tempie jeździć na rolkach przez godzinę.


Jak często jeździć na rolkach, aby schudnąć? Odchudzanie na rolkach, aby miało efekty, to co najmniej 3-4 wyjścia w ciągu tygodnia powinny nam wystarczyć. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że to musi być jazda minimum półgodzinna. Musimy też pamiętać, że organizm każdego z nas zaczyna spalać tłuszcz dopiero po 20 minutach wysiłku - już wiem skąd te rozgrzewki przed konkretnymi treningami. Dlatego trzeba zadbać o to, żeby nasze treningi nigdy nie były krótsze niż pół godziny. Czy wiesz, że...Jazda na rolkach jest dużo bezpieczniejsza dla nas niż bieganie czy jazda na rowerze. Chodzi tu przede wszystkim o nasze stawy, w których z wiekiem brakuje kolagenu i zaczynają nas po prostu boleć. Kiedy biegniemy, obciążamy szczególnie stawy kolanowe oraz dolny odcinek kręgosłupa. Dlatego biegacze często odczuwają bóle pleców. Główną zaletą jazdy na rolkach jest przede wszystkim płynność wykonywanych ruchów. W czasie treningów nie powoduje się nagłych jak i mocnych nacisków na stawy. Ważną informacją jest również to, że osoby z nadwagą, których stawy są szczególnie narażone na urazy oraz kontuzje.

Odchudzanie na rolkach również poprawia kondycję naszej cery. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu dotlenia organizm oraz powoduje, że krew w żyłach krąży intensywniej. Różnica zauważalna będzie już po kilku tygodniach regularnych treningów – cera zrobi się zdrowsza oraz nabierze kolorów.

Nie wiem jak Wy, ale czekam jak tylko Bartuś będzie nieco starszy, to będziemy chłopców uczyć jazdy na rolkach. Jak już ją opanują, to kiedy będzie na to okazja będziemy razem śmigać na nich. 

Macie swoje jakieś śmieszne sytuacje związane z jazdą na rolkach? 
Może w dzieciństwie też śmigaliście na nich jak i ja? Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:

  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly