emailFB instagram

12 lutego 2019

A Ty gdzie najczęściej kupujesz opony do swojego auta?

Wybór opon do swojego samochodu nie jest wcale taką łatwą sprawą jak się wydaje. Mechanik z prawdziwego zdarzenia tylko spojrzy kątem oka na Twój samochód i od ręki powie Ci większość jego parametrów. Jednak Ty sam nie jesteś w stanie określić jakie najlepsze parametry są odpowiednie dla Twoich czterech kółek. 

Nie tak dawno pisałam tekst dlaczego łatwo robić zakupy online - przede wszystkim wygoda i komfort. Musimy tylko dać kredyt zaufania sprzedającemu i myślę, że to póki co najważniejsze aspekty. 


Zamienniki opon możemy sobie sprawdzić w serwisie Allegro. Podoba mi się to rozwiązanie, bo każdy z nas może zapoznać się z rozmiarami opon oraz sprawdzić jaka tolerancja jest dla danego auta. Bardzo istotne jest to, że wybierając zamienniki opon, należy znać rozmiar opony wzorcowej, czyli homologowanej do pojazdu przez producenta (informacje znajdują się m.in. w instrukcji pojazdu). Przyjmuje się wówczas, że prawidłowo dobrane zamienniki będą miały średnicę zewnętrzną nie większą niż 1,5% i nie mniejszą niż 2% (+1,5% do -2%) względem opony wzorcowej. Zmiana rozmiaru ma wpływ na liczniki prędkości i odległości.Na stronie znajdziemy przede wszystkim opony do różnych modeli samochodów - nie tylko do osobowych. Bardzo łatwa strona w użytkowaniu. W prosty sposób można wyszukać klikając w różne opcje to, czego szukamy. 


Fajne jest to, że można dobrać opony w zakresie wyszukiwarki, jaką znajdziemy na stronie. Ustawiając parametry, z pewnością znajdziemy na ofertę opon, które nas właśnie interesują. Dokładne są opisy danych ofert opon. W każdej z nich znajdziemy z czego są wyprodukowane opony, na jaki sezon są odpowiednie i jaki mają rozstaw. 

Ciekawym rozwiązaniem są również artykuły na stronie poświęcone w jakim sezonie najlepiej kupić i wymienić opony np. z letnich na zimowe. To są eksperckie teksty, więc polecam zagłębić się również w ich treść. 

Jak dla nas serwis jest bardzo dobry, tym bardziej, że przed kupnem nie tak wcale tanich opon, można na spokojnie zapoznać się bardzo istotnymi informacjami. dodatkowo każdy towar można ubezpieczyć za nieco wyższą dodatkową opłatą. 

Sami również dwa lata temu w maju zakupiliśmy komplet letnich opon poprzez serwis Allegro, a sezon później zimówki. Do dziś je użytkujemy i są w całkiem dobrym stanie. 

Jestem ciekawa gdzie Wy najczęściej sięgacie po informacje zanim kupicie opony do swojego auta. Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzu. 

Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly