emailFB instagram

11 czerwca 2018

Buchmann | Weronika Muszkieta, Ola Sieńko "Projekt Rośliny"

 


Od zawsze lubiłam rośliny doniczkowe. I powiem Wam jeszcze, że bardziej niż cięte kwiaty. Fakt, jak każda kobieta lubi je dostawać, tak i ja również lubię takie - zwłaszcza róże. O każdą roslinkę staram się dbać jak potrafię, jednak nie każde rośliny w naszym poprzednim miejscu zamieszkania utrzymywały się. Babcia zawsze mi mówiła, że skoro roślina się nie chce trzymać w domu, to znaczy, że jej się dom nie podoba. Dziadek natomiast lubił rozmawiać do roślin, mówił, że lepiej wtedy rosną. Takie babcino-dziadkowe wspominki mam w pamięci i powiem Wam, że chyba coś w tym jest. Od prawie trzech lat jesteśmy na swoim i odpukać świetnie nam się utrzymują roślinki. Nie tak dawno przyszła do mnie książka Projekt Rośliny, która zainspirowała mnie nowymi pomysłami, które z pewnością wprowadzę w niedalekiej przyszłości u siebie w mieszkaniu. 


WERONIKA MUSZKIETA I OLA SIEŃKO - Przyjaciółki i założycielki projektu Rośliny. Połączyła je miłość do tańca i ruchu, oraz wiara w posiadanie pasji, bez której nie wyobrażają sobie życia. Wielbicielki miejskich i domowych dżungli, fotografii analogowej i kuchni roślinnej. Na co dzień aranżują wnętrza i prowadzą concept store z roślinami we Wrocławiu. Uparcie walczą z mitem ręki do kwiatów wyznając zasadę, że każda roślina jest jak człowiek, którego warto poznać i trzeba zrozumieć.


Monstera, kaktus a może klasyczny fikus? Razem z dziewczynami z Roślin nie tylko dobierzecie idealne rośliny do swojego wnętrza, ale też dowiecie się, jak zaprzyjaźnić się z nimi na dłużej. Roślina doniczkowa jeszcze niedawno kojarzyła się z obsychającą i smutną paprotką na parapecie klatki schodowej. Dziś rośliny dumnie puszą się w modnych lokalach, designerskich wnętrzach i co raz częściej prywatnych mieszkaniach. Uprawianie domowej dżungli to świetny pomysł na walkę ze stresem oraz test na odpowiedzialność za… żywą istotę. W czasach ciągłych przeprowadzek własna roślina staje się symbolem domu. Książka Oli Sieńko i Weroniki Muszkiety to nie tylko przewodnik po uprawianiu najmodniejszych gatunków, ale też poradnik wnętrzarski i próba pokazania pewnego zjawiska opierającego się na założeniu, że roślina nie jest tylko elementem wystroju. Jest żywym, niezależnym bytem, który potrzebuje uwagi i ciepła.

Kolejny z ciekawych poradników, które wprowadzają pewne nowe czynności podczas pielęgnowania roślin. Często do niej zaglądam, aby dowiedzieć się czegoś o roślinkach pnących, bo w niedalekiej przyszłości własnie takie będę chciała takie postawić w pokojach chłopców. Jednak póki co w wakacje czeka nas remont ich pokoi. Ostatnio w końcu umeblowaliśmy przedpokój i nie mogło zabraknąć kolejnej roślinki, która ozdabia jego wnętrze.  


Na moim profilu Instagram ruszyło rozdanie, w którym do wygrania również jest taki poradnik :) 
Zapraszam Was serdecznie 💚


Aneczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly