emailFB instagram

06 lutego 2017

ABB Junior Channel | Seria filmów edukacyjno-naukowych dla dzieci

ABB uruchamia pilotażową serię programów edukacyjno-naukowych dla dzieci i młodzieży – ABB Junior Channel. Dzięki nim najmłodsi mają okazję w przystępny i ciekawy sposób zgłębić wiedzę o nowoczesnych technologiach. Projekt ma na celu popularyzowanie nauki wśród młodzieży wczesnoszkolnej. 


Cel programu ma zachęcić dzieci, aby już od najmłodszych lat „zarażały” się pasją do nauki i podążały tą ścieżką na kolejnych szczeblach edukacji. W XXI wieku stale rośnie zapotrzebowanie na inżynierów i nauki ścisłe, które są przyszłością światowego rynku pracy. Zajęcia z grupą dzieciaków prowadzi znany popularyzator nauki – Karol Wójcicki. Całość kręcona jest w łódzkim FabLabie.

Pierwszy odcinek  >> LASER <<
Kolejne odcinki mają dotyczyć tematyki o solarach oraz robotyceNasz Maciuś ma zajawki techniczne. Póki co dotyczą bardziej konstruktywności. Buduje, łączy, przekłada, sznurkami razem plącze, robi przeszkody. Z wiekiem jego wyobraźnia nabiera większych płaszczyzn tematycznych.  Lubi tego typu programy oraz bajki, gdzie trzeba coś zbudować i eksperymentować. Tu właśnie widzicie poniżej, jak z zaciekawieniem ogląda odcinek o laserach na swoim tablecie...
Jak myślicie, spodoba się Waszym pociechom? 😉

Aneczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly