emailFB instagram

26 listopada 2015

Smart Books, Książeczki poznawcze dla najmłodszych.W pierwszym roku życia dziecko rośnie i rozwija się w nieprawdopodobnie szybkim tempie, dlatego warto wykorzystać ten czas odpowiednio stymulując jego percepcję. Idealnym sposobem jest kontakt z książką, dobraną do wieku maleństwa. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że noworodek z dniem urodzenia widzi przez mgłę, z dnia na dzień wzrok polepsza się i jest w stanie do około 30 cm widzieć już w lepszej ostrości. Świat widziany jego oczami jest dwuwymiarowy, bez głębi  i nieostryJeśli chodzi o kolory, przeważnie noworodek widzi w odcieniach szarości, czasem odróżniając mocno kontrastowe barwy. Dlatego niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze czarno-białą kolorystykę. Będąc pewnego razu na zakupach w Biedronce nabyłam trzy książeczki poznawcze dla najmłodszych. 
3m+ to pierwsza grupa Książeczek Poznawczych Smart Books. To książeczki kontrastowe, z grafikami z najbliższego otoczenia dziecka i stymulującymi wzorami. Dzięki czarno-białemu kontrastowi dziecko jest w stanie skoncentrować swoją uwagę na kształtach, które z biegiem czasu nauczy się rozpoznawać i kojarzyć w otoczeniu.
W każdym razie z naszym Bartuniem oglądany książeczki przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jest to świetna zabawa poprzez edukację. Bartuś coraz lepiej próbuje się z nimi oswoić, gdyż zaczyna je chwytać i przewracać kartonowe kartki. Tak czy inaczej jestem jak najbardziej na tak, tym bardziej kiedy da się zaobserwować, że książeczki go interesują i nie traci przy nich dobrego humoru :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly