emailFB instagram

25 września 2015

Kilka praktycznych sposobów na jesienną chandrę

Nim spostrzegłam się późne lato zamieniło się w jesień. Pogoda zmienia się diametralnie z dnia na dzień. Dni są krótsze, a wieczory i noce chłodniejsze. No cóż mogę powiedzieć więcej - taka kolej rzeczy. Przez taki spadek temperatury oraz zimnych i szarych dni u niektórych pojawia się nagły spadek nastroju, nadmierna senność czy też zwiększony apetyt na słodycze. Są to objawy jesiennej chandry. Jednak mam asa w rękawie i wiem jak ją omijać szerokim łukiem. Przyszła pora, abym podzieliła się z Wami kilkoma skutecznymi sposobami, jak jej nie zapraszać do siebie..


-1-
Przede wszystkim nie poddawaj się rutynie w ciągu dnia. Każdego dnia o poranku, zanim wynurzysz się spod ciepłej kołderki, postaraj się zaplanować co dzisiaj będziesz robiła. Niech to będzie ambitne i chłonące czas zajęcie, które nie jest nudne. 

-2-
Postaw na zdrowe odżywianie. Dodaj do swojego menu warzywa i owoce, które zawierają mnóstwo witamin i wzbogacą Twój organizm o lepszą odporność. Niech to będzie np. herbatka z cytryną, albo zdrowe i smaczne smoothie. 

-3-
Niech każdy dzień wypełnia dobry humor. Wiem, że teraz pogoda jest w kratkę. Zadbaj o to, aby Twój dom wypełniało słońce, wpuść go do siebie, bo wchłanianie witaminki D to samo zdrowie!

-4-
Idź na siłownię, a jak nie masz możliwości to wyjdź na spacer. Aktywność fizyczna jest dobra dla ducha i ciała! A dość istotną kwestią jest to, że uwalnia z nas endorfiny, które są odpowiedzialne m.in. za dobre samopoczucie.

-5-
Idź na zakupy, które poprawią Twoje nastawienie do sezonu jesienno-zimowego! Spraw, by te zakupy dały Ci satysfakcję z posiadania nabytej rzeczy.

-6-
Spotkaj się ze znajomymi lub rodziną, spędzaj czas z ludźmi, którzy rozumieją Cię jak nikt inny. Wówczas będziesz mieć świadomość tego, że jesteś lubiana i traktowana na równi z innymi.

-7-
Jeśli masz dzieci, to spędzaj z nimi każdy możliwy czas. Są to bezcenne chwile, które możecie spędzić wspólnie bawiąc się lub tak po prostu pobyć ze sobą. Aby była wyczuwalna ta magiczna więź, która jest tak mocna, że nikt nie jest w stanie jej rozwalić. 

-8-
Lubisz się malować oraz czuć się zadbana? Zrób sobie make-up, w którym czujesz się dobrze. Zadbaj o siebie, abyś każdego dnia, kiedy spojrzysz w lustro spodobasz się nie tylko sobie, ale również każdemu z osobna. 

-9-
Wieczorem, kiedy znajdziesz czas tylko i wyłącznie dla siebie, weź relaksującą kąpiel, która ukoi Twoje zmysły, a ciało po kąpieli będzie przyjemnie pachnieć kosmetykami pielęgnacyjnymi. 

-10-
Słuchaj piosenek, które pobudzą Twoje ciało niczym do tańca. Niech to będą piosenki, które będziesz sobie nuciła jeszcze długo po tym jak się skończą. Obecnie za mną chodzi "How deep is Your love..". Mogłabym ją nucić i nucić... 


A Wy jak sobie radzicie z jesienną chandrą ??
Macie sprawdzone sposoby na nią ??

AneczkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly