emailFB instagram

06 sierpnia 2015

Curaprox, CS5460 ultra soft bardzo miękka atraumatyczna szczoteczka

Ze szczoteczkami firmy Curaprox zetknęliśmy się ponad trzy lata temu, kiedy po wizycie dentystycznej mój mąż musiał używać szczoteczki z miększym włosiem. Niestety jest posiadaczem wrażliwych dziąseł od dawna. W moim przekonaniu myslałam, że to będzie innej firmy szczoteczka, no ale jak ostatnio pokazałam, że mam coś dla niego, to uśmiał się i wyciągnął z kosmetyczki swoją szczoteczkę - taką samą, tyle, że z o wiele dłuższym stażem... dlatego to będzie recenzja porównawcza nowej oraz wcześniejszej szczoteczki 


***
CURAPROX to marka szwajcarskiej firmy Curaden AG z siedzibą w Kriens koło Lucerny. Curaden AG jest pionierem i ekspertem w zakresie zdrowia jamy ustnej i indywidualnej profilaktyki stomatologicznej.  Wszystkie produkty Curaprox są tworzone  i opracowywane w Szwajcarii od 1972r.

***

Szczoteczka Curaprox CS5460 ultra soft posiada bardzo miękkie włókna CUREN  w ilości 5460. Jest niezwykle delikatna dla dziąseł i zębów, a wyjątkowo twarda dla płytki bakteryjnej. Włókna Curen skutecznie rozbijają i usuwają osad nazębny. Szczoteczki CURAPROX CS są idealne do codziennej higieny jamy ustnej.Szczoteczki CURAPROX CS to:
-   Delikatne czyszczenie dzięki włóknom CUREN;
-   Skuteczne oczyszczenie powierzchni zębów dzięki gęsto ułożonym włóknom CUREN;
-   Kompaktowa, lekko odchylona główka;
-   Ośmiokątna rączka, która pomaga w trzymaniu szczoteczki pod właściwym kątem.

Szczoteczki CURAPROX CS dostępne są w 3 wariantach:
-  CS 5460 ultra soft – bardzo miękka, niezwykle delikatna i mięsista szczoteczka, która posiada 5460 włókien CUREN o średnicy 0,1 mm. Polecana również osobom z parodontozą, chorobami dziąseł z tendencją do krwawienia i opuchlizny, a także po zabiegach na przyzębiu. Bezkonkurencyjna w delikatności i skuteczności.
-  CS  3960 super soft – szczoteczka bardzo delikatna dla dziąseł, zawiera 3960 włókien CUREN o średnicy
    0,12 mm.
-  CS 1560 soft –  idealny produkt dla użytkowników przyzwyczajonych do twardszej szczoteczki do zębów. 1560 włókien CUREN® o średnicy 0,15 mm znajdujących się na główce szczoteczki zapewniają skuteczne i bardzo dokładne czyszczenie zębów.


Szczoteczka CURAPROX posiada funkcjonalną plastikową osłonę na główkę - szczególnie przydatną w podróży. Dla mojego męża w sam raz, gdyż jest kierowcą zawodowym i jest w większości czasu w trasie. 


Jest to jego trzecia szczoteczka tej firmy. Dla porównania posiada obecnie jeszcze szczoteczkę sprzed dwóch miesięcy, którą uzywał do ostatniego weekendu. Jak widać włosie pomarańczowej szczoteczki jest już wyrobione. Aczkolwiek mój Piotrek jest z jej jakości mimo to zadowolony. Najtrwalsza szczoteczka jaką miał! Jego stan dziąseł polepszył się odkąd używa jej. Delikatnie masuje i czyści zęby oraz dziąsła nie podrażniając ich. Obecnie używa nowej - tej ode mnie :) Podejrzewam, że już jest do niej przyzwyczajony na tyle, że nie jest w stanie jej zmienić na żadną inną, tym bardziej, że chwali sobie ją. Szczoteczka jest dostępna w 36 kolorach. Możecie ją nabyć już od 19zł w wybranych aptekach, gabinetach stomatologicznych i sklepach medycznych. Szczoteczka na każdą kieszeń, jest jakościowo bardzo dobra! Jak ją spórbujecie to nie pożałujecie - to słowa moje Piotrka. Polecamy :))
Zapraszam Was na stronkę Curaprox
oraz do polubienia ich fanpageBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly