emailFB instagram

21 kwietnia 2015

Alphanova Bebe, Organiczna oliwka do mycia i kąpieli od Ekologiczny Start

Kosmetyki pielęgnacyjne dla naszego synka zawsze dobieram skrupulatnie. Używam takich kosmetyków, które są przede wszystkim hipoalergiczne i odpowiednio dobrane dla jego typu cery. Tak samo jak i my - rodzice, Maciuś ma wrażliwą cerę. Także nasza cała rodzinka używa pielęgnacyjnych kosmetyków odpowiednio dobranych w sam raz dla nas. Takim kosmetykiem do kąpieli od dłuższego czasu nasz Maciuś używa organicznej oliwki do mycia i kąpieliOliwka do mycia i kąpieli jest umieszczona w plastikowej butelce o pojemności  500 ml. Oliwkę aplikuje się za pomocą pompki, która ma dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanym wykorzystaniem jej. Wystarczy zablokować pompkę przekręcając ją w lewo, w odwrotną stronę - odblokujemy. 


Konsystencja oliwki jest płynna w kolorze pastelowej pomarańczy. Jak przystało na typowo ekologiczne kosmetyki nie pachnie najlepiej, ale za to jej organiczne walory wybaczają ten zapach. 


Bardzo łatwo rozprowadza się ją w brodziku, pozostawiając przy tym tłusty film na powierzchni wody. Nie pieni się w wodzie. Nie ma najmniejszego problemu z oczyszczeniem ciała po całym dniu. Dzięki składnikom nawilżającym zawartych w oliwce nie pozwala naszej skórze na jej wysuszenie. Nie będę ukrywała, że i ja jej używam do kąpieli, jednak aplikuję ją na gąbkę i myję ciało. Jak dla mnie podczas kąpieli porównałabym ją do działania peelingu, który pozostawia na jakiś czas tłustą warstwę. Jak dla mnie jest to bardzo dobre, bo ta bariera nie pozwala na utratę wody ze skóry. Oliwka jest bardzo wydajna, bo używając ją przez miesiąc wraz z synkiem, mamy jej jeszcze z dobre pół butelki. Powiem szczerze, że nie widziałam jej jeszcze stacjonarnie, ale w ekologicznych sklepach internetowych jej cena waha się w graniach 44-48 zł. Myślę, że jak za typowo ekologiczny kosmetyk, który może być również używany od pierwszych dni narodzin, cena nie jest wcale wygórowana. I wiem, że jak nasza kolejna się niebawem narodzi sięgnę po nią po raz kolejny! Jeżeli cenicie sobie odpowiednią ochronę skóry Waszej rodziny, to mimo wszystko polecam ją :)

A dla wszystkich moich czytelników razem z firmą Ekologiczny Start 
przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. 

Robiąc zamówienie wpisując kod TestujeSmakujeOceniam,
uzyskujecie rabat 3% na cały asortyment :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Printfriendly