emailFB instagram

10 października 2014

Rękawiczki pielęgnacyjne firmy DERMASOVA


Tak, właśnie tak !! Dziś zacznę post od tego powyżej ogłoszenia. Jest ono bardzo istotne, dla tych osób, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Posiadam cerę wrażliwą i muszę dbać o nią ze szczególną ostrożnością. Nasz synek urodził się z rumieniem noworodkowym. Walczyliśmy z tym ponad pół roku zanim znikł doszczętnie. I przyznam się Wam, że nie zwracałam na swój problem skórny tyle uwagi, co na naszego synka. Wiem, że posiada również wrażliwą cerę. Dbamy o niego jak tylko to możliwe. Gdy skończył roczek, to skończyły się również nam wizyty u dermatologa. Stosujemy dla niego środki hipoalergiczne oraz emolienty no i dopóki spał w łóżeczku, to używał zestawu niemowlęcego `70 firmy SOVA. Od jakiegoś czasu goszczą u nas również rękawiczki pielęgnacyjne firmy DERMASOVA


DERMASOVA ma właściwości antyalergiczne i jest całkowicie bezpieczną metodą wspomagającą leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla skóry cierpiącej z powodu atopowego zapalenia skóry i wyprysku z podrażnienia.

Rękawiczki, które posiadamy mają rozmiar 37. Jak na moją dłoń pasują w sam raz. 


Rękawiczki są uszyte z  materiału EVOLON 
Materiał Evolon® (waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5%) - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów) o dodatkowych właściwościach antybakteryjnych. Specjalna technologia uszycia pokrowca zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach oraz w okolicach zamka błyskawicznego.


Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji materiału zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.


Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.

Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min). 


Materiał antyroztoczowy

Evolon® to doskonała ochrona przeciwko alergenom wytwarzanym przez roztocza kurzu domowego. Zdolność materiału Evolon® do filtracji wynika z jej gęstej zwartej struktury utworzonej z ciasno splątanych mikrowłókien. Nawet bardzo małe cząsteczki alergenów roztoczy pozostają pod warstwą tkaniny Evolon® i nie mają kontaktu z osobą cierpiącą na alergię. Osiągnięcie takiego stopnia ochrony nie wymaga ani stosowania "plastikowej" powłoki, ani dodatkowych zabiegów chemicznych.


Materiał oddychający

Evolon® oddycha, tzn. przepuszcza parę wodną, dzięki temu, że niezwykle delikatne mikro-włókna tworzą miliony "mikro"-kanalików, które umożliwiają przepływ powietrza. Mikro-włókna zapewniają także doskonałą gospodarkę wilgotnością: woda tak jak i pot jest pochłaniana przez Evolon®, a następnie matewriał bardzo szybko wysycha usuwając płyn ze skóry.Szybko wysycha

Dzięki dużej powierzchni wewnętrznej utworzonej przez mikro-włókna, w kontakcie z powietrzem Evolon® schnie bardzo szybko.Pranie

Sam materiał Evolon® może być wielokrotnie prany w temperaturze do 95°C. Maksymalne temperatury prania mogą się różnic w zależności od produktu finalnego. Oznacza to, iż rękawiczki przeciwroztoczowe z materiału Evolon® mogą być prane w temperaturze do 95°C.


Zaufanie i satysfakcja


Evolon® oznacza wygodę i łatwość użycia, skuteczność i zadowolenie klienta. Evolon® to "komfort" ponieważ jest lekki, delikatny i miękki.


Przyjazny dla środowiska

Evolon® jest trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć wpływ odpadów na nasze otoczenie. Materiał Evolon® nie zawiera ani kleju, ani rozpuszczalnika. Nie powoduje ona podrażnień skóry. Evolon® nie zawiera PCV. Jej podstawowymi składnikami są poliester, poliamid i woda. Stosowane w normalnych warunkach, są one trwałe i bezpieczne dla zdrowia człowieka i dla środowiska. 


Uszyte są z dokładną precyzją. Nie prują się do dnia dzisiejszego.


 W rękawiczkach pielęgnacyjnych na wysokości nadgarstka jest wszyta gumka, która odpowiednio dopasowuje się do obwodu dłoni - nie uciska. 


Rękawiczek używam kiedy czuje dyskomfort skóry dłoni. Przyznam się bez bicia, że nie nakładam ich co noc. Pomagają mi na tyle, że nie pozwalają w żaden sposób doprowadzić do zmian skórnych dłoni. Jestem z nich zadowolona i polecam ją tym, którzy borykają się nie tylko z AZS. Na stronie producenta można zamówić rękawiczki w odpowiednich rozmiarach. Dla siebie, jak i dla dzieci. My w każdym razie polecamy ;)
Serdecznie Was zapraszam na stronkę Dermasova
oraz do polubienia firmowego FanPage :)


***


A tymczasem zapraszam Was na >> rozdanie << 
na moim nowym FanPage ;) 

9 komentarzy:

  1. Super, że się u Ciebie sprawdzą :) Ja akurat takiego problemu nie mam ale w razie potrzeby będę wiedziała w co zainwestować. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. takie rękawiczki to fajne rozwiązanie i bardzo dobrze, że się u Ciebie sprawdzają :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rękawiczki widzę, spełniają Twoje oczekiwania a to w danym produkcie najważniejsze:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Zaciekawiły mnie te rękawiczki, fajnie że się u Ciebie sprawdzają :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Pierwszy raz je widzę, ale dobrze, że jesteś z nich zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo fajny wpis i blog. Zapraszam do mnie: http://kaloriaspalona.blogspot.de/

    OdpowiedzUsuń

Printfriendly