emailFB instagram

14 marca 2014

Rozwijanie wyobraźni naszych pociech dzięki Bazgroszyt.pl

W styczniu nawiązałam współpracę blogową z Bazgroszyt.pl


Nasz Maciuś otrzymał dla siebie Bazgrokalenadarz 2014 oraz malowankę Rysuj z wyobraźnią Kucyki (kreatywne rysowanie) 

Nasz Maciuś bardzo lubi zwierzęta i oczywiście często naśladuje ich odgłosy. Dlaego w pierwszej kolejności dałam mu w rączki kolorowankę z kucykami. Ucieszył się i od razu zawołał PIŚ (czyt. długopis). Dałam mu, położył się na podłodze i po otworzeniu okładki zaczął rysować sobie KUKA (czyt. kółka). Strasznie mi się spodobało jak ta kolorowa malowanka rzuciła mu się w oczy i od razu chciał po niej malować :) Ale zanim pokazałam mu tą malowankę zrobiłam kilka fotek do recenzji ;)

Malowanka ma miękką oprawę w formacie A4. Ma bardzo kolorową okładkę i jak zauważyłam strasznie rzuciła się w oczy naszemu niespełna dwuletniemu synkowi. W zestawie z malowanką są również kolorowe naklejki. 


W kolorowance głównymi bohaterami są kucyki, które opisane są już na początku tej 20-sto stronicowej książeczki.Poprzez kolejne strony przewijają się kolejno ćwiczenia dotyczące grafomotoryki rączki oraz wyobraźni naszego Maciusia.


A na prawie samym końcu wszyscy bohaterowie kolorowanki są przedstawieni w zabawny sposób.


Co prawda teraz synek tylko maluje sobie kredkami czy też długopisem po swojemu wybrane przez siebie książeczki, ale za niespełna kilka miesięcy będę go uczyła różnych ślaczków oraz figur czy kolorów :) Wszystko w swoim czasie. A na dzień dzisiejszy widzę jego zaangażowanie w malowanie sobie codziennie po troszkę, tym bardziej, że chce abym mu dorysowała słonko czy chmurki :) A jego  ICHA i KON są malowane w kolorach tęczy ;) Póki co prawidłowo mi również wskazuje gdzie ma oczko, nosek uszka buźkę czy kończyny i próbuje je nazywać. Oko, nos ucho czy nuna (czyt. noga)wymawia prawidłowo. Wedle pediatry rozwija się prawidłowo jak i fizycznie tak i umysłowo. Także jestem bardzo zadowolona, że ta malowanka tak wzbudziła jego zainteresowanie :)


***
Bazgrokalendarz 2014 jak dla mnie to taki kalendarz dla dzieci :)


Jest w formacie A3 i posiada 16 stron, które są umocowane na spirali, dzięki której można z łatwością przewracać kartki kalendarza z minionym miesiącem. Dodatkowo ma na samym środku w górnej części dziurkę, dzięki której można kalendarz powiesić na ścianie. 


 Bazgrokalendarz zawiera rubryczki na każdej kartce, które należą do danego miesiąca. Są oznaczone dni świąteczne i każdy z nas może sobie wpisać nasze rodzinne święta czy też rocznice.


Bazgrokalendarz również zawiera w zestawie zestaw kolorowych naklejek.


Kalendarz spodobał się koledze naszego Maciusia, który otrzymał na swoje 5 urodziny :))


Zauważyłam u synka jak i u Michałka radość i zadowolenie z posiadania malowanek z serii Bazgroszyt. Tym bardziej, że przez malowanie i ćwiczenie różnego rodzajów ślaczków, a starsze dzieci pisowni i liczenia, wzbogacają swoją kreatywność. Jestem ZA, jeśli chodzi o taki pozytywny rozwój naszych dzieci :))

Nasza ocena 10/10

A co mówi producent ??
" Kucyki - Bazgroszyt Kucyki to twórcze kolorowanki, przygotowujące dziecko do nauki pisania. Dzięki niej, ćwiczy ono grafomotorykę rączki - każde zadanie oparte jest na ćwiczeniach otwartych, rozwijających wyobraźnie i kreatywność. Tematem zeszytu są przygody wesołych kucyków.
Bazgrokalendarz 2014 - Bazgrokalendarzem będzie mogło śledzić ważne dla niego daty. Dlaczego musisz go mieć? Bazgroszytowy kalendarz zawiera: 
- kalendarium świąteczne 
- miejsce na wpisane dat przez dziecko
- wiele ciekawych kolorowanek, które pozwolą mu kojarzyć kalendarz nie tylko z obowiązkami, ale również z zabawą.To praktyczny prezent mikołajkowy oraz świąteczny."


A Was tymczasem zapraszam na stronkę Bazgroszyt.pl 
oraz do polubienia firmowego FanPage :)
 
Zapraszam Was do udziału w 
>> Rozdaniu z EtnoBazar <<
 


11 komentarzy:

 1. Kalendarz też dostaliśmy, jest super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My kalendarz oddaliśmy w prezencie, bo póki co zakupiliśmy wcześniej do Maciusia pokoiku ścienny kalendarz.

   Usuń
 2. Przydatne i pożyteczne dla każdego dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że tak :) Tym bardziej, że można od najmłodszych lat z dzieckiem ćwiczyć jego kreatywność i wyobraźnię ;))

   Usuń
 3. Świetne dla dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładne jak dla dzieci idealne:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kalendarz jest wspaniały, w sam raz dla maluchów

  OdpowiedzUsuń
 6. ale super kalendarz, sama chcę taki :D

  OdpowiedzUsuń

Printfriendly