emailFB instagram

22 stycznia 2014

Trójpak 1 - Koncentracja 1 od Akademia Umysłu

                         Jakiś czas temu nawiązałam współpracę blogową z Akademia Umysłu.
W ramach owej współpracy blogowej po raz kolejny mam możliwość przetestowania tym razem programu TRÓJPAK1 - Pamięć, Koncentracja i Szybkie czytanie

W poprzednich postach możecie zapoznać się z recenzją o programie PAMIĘĆ 1 oraz SZYBKIE CZYTANIE 1, które wchodzą w skład owego trójpaku. Dziś przyszła pora, abym mogła Wam przedstawić kolejną część programu wchodzącego również w skład trójpaku - Koncentracja 1.
***
Program jest nagrany na płytę kompaktową i zapakowany w plastikowe pudełko, w którym jest bezpiecznie umiejscowiony.
 Program Koncentracja 1 jest opisany następująco:


Jak już wspominałam na samym początku, gdy zaczęłam robić ćwiczenia z Trójpaku, to moim jednym z kilku postanowień jest to, że muszę koniecznie poćwiczyć swój umysł resztę postanowień dotyczy mojego ciała... W tym roku postanowiłam "Kosmetyka umysłu i ciała Ani M." - i tak uczynię... ;) 


Instalacja przebiegła bardzo w prosty sposób. 
Jak ją pozytywnie wykonać możecie o niej przeczytać  >> TU <<
Po pomyślnej instalacji programu logujemy się do programu. 
Wpisałam oczywiście swoje imię - Ania. 

 Program Koncentracja 1 zawiera 15 ćwiczeń oraz rozgrzewkę polegającą na ćwiczeniu naszych oczek i śledzeniu kuleczek, które turlają się w różne strony. Natomiast każde ćwiczenie posiada opis oraz podgląd wizualny.

 A ćwiczenia prezentują się następująco:
Kości - podajemy ilość kostek i szacujemy ilość oczek na nich. Ćwiczenie na szybkie liczenie, konstruktywne myślenie i rozwój intuicji, jak również zdolność szacowania.


Piętnastka - Układamy obrazek z 15 elementów w jak najszybszym czasie. Ćwiczenie spostrzegawczości, taktyki oraz logicznego myślenia.


Rejestracje - Na autach, które jada są umieszczone rejestracje. Ćwiczenie polega na zsumowaniu cyfr w pamięci będących na rejestracji. Ćwiczenie na szybkośc liczenia w pamięci w sposób innowacyjny.


Abecadło - Oszacowanie liczby liter oraz zapisanie ich w odwrotnym ciągu alfabetycznym. Ćwiczenie polega na polepszaniu umiejętności "wzrokowców"


Kombinator - Kombinacja 5 kolorów ukrytych w 5 polowym rzędzie. 
Ćwiczenie na kombinację oraz na poszerzenie intuicji.
Policz kąty - Zliczenie kątów w miejscach przecinających się linii. 
Ćwiczenie na szybkie odnajdywanie szczegółów.


Krzyż - Liczby znajdujące się w polach na tablicy sumujemy tak, 
aby dała nam pożądany wynik. Ćwiczenie na szybkie liczenie.


Znikające puzzle - Układamy puzzle. Dany fragment obrazka musimy umieścić w odpowiednim miejscu. Ćwiczenie na spostrzegawczość i szybkość zapamiętywania szczegółów.


Kształty - Dana figura zaznaczona jest obwódką. Naszym zadaniem jest udzielenie odpowiedzi ile razy powtarzał się zaznaczony kształt. Ćwiczenie na wychwycenie szczegółów i szybkie reagowanie na zmieniające się warunki.


Figura asymetryczna - W puste pola wpisujemy liczbę, taką aby suma na każdym boku figury była taka sama. Ćwiczenie na szybkość operacji asymetrycznych wykonywanych w pamięci.


Skreślanka - odnajdujemy wyraz w kwadracie zawierającym wiele przypadkowych liter. 
Ćwiczenie na szybkość i sprawność wzrokową.


Ile widzisz ? - Litery, które są ukazywane należy je wychwycić i odpowiedzieć ile razy pojawiały się. Ćwiczenie na zdolność wychwycenia szczegółów oraz szybkiego reagowania na zmieniające się warunki.


Dwie grupy - Zbiory obrazków ludzi oraz przedmiotów. Obliczamy ilość obrazków, na których nie ma ludzi. Ćwiczenie na spostrzegawczość.


Co nowego ? - Zapamiętujemy pierwotną planszę. W kolejnych etapach będą pojawiać się nowe elementy, które musimy wskazać. Ćwiczenie na spostrzegawczość i szybką reakcję.Koncentracja 1, jak i inne części wchodzące w skład trójpaku 1 bardzo mi się spodobały. Lubie sobie robić ćwiczenia Ile widzisz?, Abecadło, Rejestracja, krzyż oraz Znikające puzzle (ile razy zrobię błąd wracam do nich aby wyeliminować go). W ostatnim czasie poświęciłam wiele wieczornych chwil na przećwiczenie swoich niedopracowanych umiejętności koncentracji, pamięci oraz szybkiego czytania. Program po zainstalowania śmiga jak należy. Nie zacina się, jak również wizualnie jest bardzo przejrzysty, a ćwiczenia są zrozumiałe. I tutaj też chciałabym nawet samej sobie odpowiedzieć na pytanie, czy widzę poprawę - w pewnych kwestiach na pewno, a szczególnie kiedy trzeba być skoncentrowanym podczas kierowaniem autem i podaniu dziecku coś do picia siedzącym w miejscu pasażera, a jednocześnie trzeba patrzeć się na drogę :)) Także ćwiczeń na koncentrację nigdy nie za wiele... ;) Jeżeli czujecie niedosyt swojej koncentracji w różnych sytuacjach życiowych to polecam jak najbardziej ten program ;)

Moja ocena: 10/10


Akademia umysłu również przygotowała świetną promocję, w której:

        Złożenie POSTANOWIENIA NOWOROCZNEGO „Będę dbać o kondycję umysłu”

nie tylko zachęci do poświecenia większej uwagi dbania o szare komórki, ale

      spowoduje naliczenie RABATU 30% na programy w sklepie internetowym!

A co mówi producent ??
"Koncentracja 1 (dawniej Postrzeganie 1) i Koncentracja 2 to efektywne i łatwe w obsłudze programy zaprojektowane, by wzmocnić i usprawnić uwagę i koncentrację."

Zróbcie coś dla siebie i swojego umysłu :) Zapraszam do noworocznej promocji :) 
Serdecznie Was zapraszam do polubienia Firmowego FanPage :)
 
Przypominam tym, co jeszcze nie brali udziału w 

 
 
Pozdrawiam :*

13 komentarzy:

 1. Obecnie testuję " Szybkie czytanie 1" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego programu jeszcze nie miałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ten programik i często z niego korzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tą zabawę "Kombinator" mieli kiedyś moi rodzice w formie gry planszowej dla dwóch osób. Pamiętam, że była przy niej świetna zabawa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja mama też pamięta taka grę, powiedziała mi, że ona idzie od pokoleń "dziada-pradziada", a że dziś panuje era internetu i 80% to elektronika, to mamy w wersji przenośnego dysku :)

   Usuń
 5. Ciekawe gry. :D Ja niestety nie mam tego programu :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny program:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze slysze o tych programach. Musza byc czasochlonne :)

  OdpowiedzUsuń

Printfriendly