emailFB instagram

08 maja 2013

DentoFresh JUNIOR - poczuć się beztrosko jak dzieckoGdy byłam dzieckiem uwielbiałam żuć gumę balonową DONALD :))
I pewnie znając życie - WY pewnie też.

I właśnie mi sprawiało frajdę to,
że miały śmieszne historyjki.

Bynajmniej wtedy mnie wtedy cieszyły...


ALE do dziś miło wspominam smak gumy
BYŁ MEGA PYSZNY !!!
A gdy dostałam przesyłkę od DentoFresh JUNIOR z płukanką o smaku gumy balonowej,
to już całkiem poczułam się jak za czasów beztroskiego dzieciństwa.

 Płyn do płukania jamy ustnej DentoFresh JUNIOR jest w kolorze różowym, jest płynem bezalkoholowym oraz nie zawiera cukru. Jest to bardzo korzystne, ponieważ alkohol może zbyt wysuszać błonę śluzową jamy ustnej lub powodować jej podrażnienia.Płyn zawiera bardzo dobry dozownik, który pozwala nam odmierzyć odpowiednią ilość płukanki.Smak gumy balonowej jest naprawdę mocno wyczuwalny. Poza tym mięta Po wypłukaniu pozostawia w ustach świeży i balonowy posmak. Płyn spełnia funkcję przede wszystkim przeciwbakteryjną, ochrania szkliwo naszych i naszych pociech ząbków.


 W skład płynu DentoFresh JUNIOR do jamy ustnej wchodzą m.in. zioła:MIĘTA

Mentol jest wykorzystywany w większości preparatów do higieny jamy ustnej. Swoją popularność zawdzięcza właściwościom odświeżającym.
 
 
SZAŁWIA 
Szałwia, zawierająca dużo garbników, ma właściwości ściągające. Ale mało kto wie, że zawiera również kwasy organiczne, które mają bardzo silne działanie przeciwzapalne porównywalne do działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
 
EUKALIPTUS
Wyciąg z eukaliptusa, ma szerokie działanie antyseptyczne przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe
TYMIANEK 
powoduje pobudzenie wydzielania śluzu. Ma zastosowanie u osób z upośledzonym wydzielaniem śliny, a więc diabetyków, osób cierpiących na miażdżycę, poddanych chemioterapii, radioterapii, biorących leki przeciwdepresyjne.
                                                                                   oraz

KSYLITOL 
jest bardzo ważnym składnikiem płynu do ust DentoFresh Junior. Jest to tzw. alkohol cukrowy, uzyskiwany najczęściej z drzewa brzozy, stabilizuje równowagę kwasowo-zasadową, co daje prawidłowe pH w jamie ustnej, hamuje rozwój bakterii bytujących w jamie ustnej i  zapobiega próchnicy.
Olejki eteryczne niszczą bakterie odpowiedzialne za zapalenie dziąseł i przywracają prawidłową florę bakteryjną jamy ustnej. Eukaliptol, tymol oraz fluorek sodu zatrzymują odkładanie się płytki nazębnej. Fluorek sodu i ksylitol chronią zęby przed próchnicą. Fluorek sodu tworzy powlekającą warstwę na powierzchniach zębów, ograniczając działanie kwasów. Ksylitol zwiększa przepływ śliny w jamie ustnej, dzięki czemu lepiej oczyszcza i chroni zęby.


Płyn Dentofresh ma przede wszystkim wielokierunkowe działanie:
 • hamuje krwawienia z dziąseł
 • hamuje odkładanie płytki nazębnej
 • usuwa bakterie odpowiedzialne za zapalenia dziąseł
 • odświeża oddech


Płyn DentoFresh Junior został nagrodzony Medalem Najwyższej Jakości
i naszym (rodzinnym zdaniem) zasługuję na to miano jak najbardziej !! :) Gdy tylko Maciuś dorośnie do wieku 6 lat DentoFresh oraz Dentofresh Junior będą częścią naszej małej rodzinki ! Z całą pewnością znajdzie się miejsce u nas na półeczce w łazience i będzie naszym sprzymierzeńcem w walce z groźnymi zarazkami.

Nasza ocena: 11/10

Zapraszam wszystkich na stronę firmy Dentofresh www.dentofresh.pl oraz do polubienia Funpage :))

2 komentarze:

 1. Dziękujemy za recenzję - nas też kiedyś śmieszyły te historyjki obrazkowe :)
  Pozdrowienia dla Maciusia!
  Zespół Dentofresh

  OdpowiedzUsuń
 2. Guma Kaczor Donald...Hmmm :) mój smak dzieciństwa hmm uwielbiałam je ;) miałam w tedy z 4 może 6 lat ;d ojjj pycha....:) nie ma jej nigdzie już....a szkoda ;(

  OdpowiedzUsuń

Printfriendly