emailFB instagram

07 sierpnia 2019

Crowdfunding nieruchomości - sposób na inwestowanie w nieruchomość
Inwestycja w nieruchomość bez żadnego sprzeciwu wiąże się przede wszystkim z posiadaniem większego kapitału. Tymczasem istnieje kusząca nas alternatywa dla finansowania zakupu nieruchomości z kredytu bankowego czy też funduszy unijnych. To o czym piszę inaczej nazywa się potocznie crowdfundingn nieruchomości. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet osoba, która posiada tylko kilkadziesiąt tysięcy złotych wolnych środków do dyspozycji, może jak najbardziej zostać udziałowcem oraz czerpać same korzyści z inwestycji w nieruchomości. Od dość dłuższego czasu Pan Marcin Pabijank związał się już na dobre z crowdfundingn nieruchomości. Jest założycielem Social Estate, pierwszej w Polsce platformy do crowdfundingu w nieruchomości. W wywiadzie Od bankowości do crowdfundingu nieruchomości – wywiad z Marcinem Pabijankiem opowiada jak  wybrał technologię jako dźwignię napędową,  dzięki której stanie w jednym miejscu, w jednym czasie, z dowolnego miejsca na świecie obsłużyć można nieograniczoną ilość inwestorów i projektów w naszej platformie. To są dosłownie słowa przytoczone z wywiadu. Jednak zwracam na to ogromną uwagę, bo nowinki technologiczne są naprawdę mocarną siłą napędu do rozwoju wielu inwestycji. 


Na Zachodzie, np. w USA, działa kilkadziesiąt platform, które łączą inwestorów. W Polsce crowdfunding nieruchomości jest rozwijany m.in przez byłego bankiera Pana Marcina Pabijanka poprzez jego platformę, jaką do niedawna stworzył, czerpiąc inspirację z unijnych krajów, jak i Zachodu. Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem do inwestowania, zwłaszcza dla inwestorów zagranicznych z dużym kapitałem, dlatego jest wielką nadzieją, że Pan Marcin fajnie to wszystko rozwinie.


W wywiadzie Pan Marcin opowiada jaką drogę przebył i dlaczego stworzył platformę do crowdfundingu w nieruchomości. Dowiemy się tu m.in. o doświadczeniu w inwestycjach z zagranicznymi inwestorami, jaką trzeba przejść drogę, aby wszystko było odpowiednio wypromowane, jak również sprecyzowane. 


Myślę, że nie jedna osoba znajdzie tu inspirację oraz gdzieś pojawi się światełko w tunelu, aby nie martwić się na zapas o swoje oszczędności w przyszłości.


Przychodzi Wam czasami do głowy, aby w coś zainwestować tak bardziej poważnie? 
Przeczytajcie koniecznie wywiad z Panem Marcinem - szczerze polecam! 

Zainteresował Cię ten post? Miło mi będzie, kiedy:

  • pozostawisz komentarz pod postem
  • udostępnisz go u siebie w mediach społecznościowych(wpis TUTAJ) 
  • zaobserwujesz mojego Facebooka ;
  • zaobserwujesz mojego Instagrama ;


  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Printfriendly